VİKO, Türkiye’nin insan yönetimi alanındaki en önemli ödülü olarak kabul edilen PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’nde “
Yenilikçilik ve İnovasyon Kültürü Yaratma” kategorisinde Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

İnsan Yönetimi alanında başarılı uygulamaları ödüllendirmek, fark yaratan kuruluşları cesaretlendirmek, bu alandaki standartlara yön vermek ve kuruluşların süreçlerini gözden geçirmelerine fırsat vermek amacıyla hayata geçen PERYÖN İnsan Yönetimi
Ödülleri 5  Kasım’ da The Marmara Oteli’ndeki  Gala Gecesinde sahiplerini buldu. Heyecanla beklenen ödüllerin açıklanması sonucunda VİKO  “Yenilikçilik ve İnovasyon Kültürü Yaratma Başarı Ödülü” nün sahibi oldu.

 “İNNOVİKO projesi ödül getirdi ”

Kuruluşların başvurularının değerlendirildiği Peryön İnsan Yönetimi ödülleri değerlendirme süreci alanlarında uzman bir ön değerlendirme ekibi tarafından yapılan saha ziyaretleri ile başladı. Daha sonraki aşamada ise akademik ve iş dünyasından
oluşan jürinin ön değerlendirme raporları ve başvuru dosyalarını titizlikle incelemesi sonucunda finalistler ve ödül sahipleri belirlendi. VİKO, İNNOVİKO Projesi ile sağladığı inovasyon kültürü yaratma konusundaki örnek çalışmalarını ödülle taçlandırmış oldu. Birçok alanda ödüllü bir kuruluş olan VİKO, geçtiğimiz yıl Peryön Ödüllerinde “ Performans Yönetimi “ kategorisinde başarı ödülüne  layık görülmüştü.

“İnovasyon Günümüz Şirketlerinin Var Olmasının Ön Koşulu”

Ödül töreni sonrasında konuşan VİKO İnsan Kaynakları Direktörü ve İNNOVİKO Proje lideri Gülay SELKİ , İçinde bulunduğumuz hızlı değişim çağı işletmelerin rekabet koşullarını değiştirmiştir.İnovasyon  günümüzde rekabetçi avantajın sağlanmasında, fark yaratma, iş süreçlerine ve çıktılarımıza değer katma adına çok önemli bir kavram. Geleceği planlı bir şekilde oluşturmakta ve kuruluşlara sürdürülebilir bir büyüme sağlamaktadır. Bugüne kadar VİKO’da aktif olan 2000 yılından bu yana “Vİ.Fikrim Var” sistemi ile çalışanlarımızdan gelen fikirler değerlendirmekte , uygun fikirler hayata geçirilmekte ve ödüllendirilmekte idi.

2010 yılında değişen vizyonumuz doğrultusunda mevcut öneri sistemimizi inovasyonu bir kurum kültürü olarak VİKO DNA’sına yerleştirmek, faydaları ölçülebilen bir rekabet avantajı yaratmak amacıyla INNOVİKO projesine entegre ettik. Projenin amacı;  çalışanlarımızca inovasyonun anlaşılması, inovatif  fikirlerin üretilmesi ve tartışılması, böylelikle inovatif  sürdürülebilirlik için inovasyonun bir kurum kültürü olarak VİKO DNA’sına yerleşmesiydi.
Sağlam bir kültür tabanı üzerinde yenilikçi ve yaratıcı girişimleri desteklemek ve çalışanlarımızı  inovasyon  sürecinin gerektirdiği nitelikte yenilikçi ve yaratıcı düşünce yetkinliklerini geliştirmeleri  ve işlerine hızlı adapte etmeleri   amacı ile  tüm çalışanların katıldığı “INNOVIKO Sertifika Programı“nı  uygulamaktayız.

İnovatif tasarımlar ile kurguladığımız “ İNNOFİKİR  Odası” ile “Benim bir fikrim var! çalıştığım konu/proje ile ilgili
konsantre olmaya ve çekilmeye ihtiyacım var!”  diyen çalışanlarımız için fikirlerini besleyebilecekleri,  bir araya gelerek
fikirlerininin hayata geçirilmesi için  paylaşım ortamı sağlayarak   beynimizi baştan çıkarmak üzere kullanmaktayız.

Yine inovatif sürdürülebilirlilik ve inovasyon kültürünün sürdürülebilir bir şekilde devamı için  uygulamaya aldığımız INNOFikir saatleri ile VİKO  liderlerinin  sorumluluğunda  her çalışanın inovasyon anlayışını “gönüllü” olarak
sahipleneceği bir ortam yaratmaktayız. Kuruluşumuzun bütün bölümlerinde eş zamanlı olarak bir saatlik  “Vizyona Giden Yolda Beynimizi Yoldan Çıkarma Toplantıları” yapmaktayız.  Böylece kuruluşun tamamını işin içine katarak bu iş yapma biçimini ve bu felsefeyi çalışanlarımızda içselleştirmekteyiz. Bu önemli ödülle İnovasyon kültürü yaratmada ne kadar doğru  bir yolda olduğumuzu tescillemiş olduk,  çok mutlu ve gururluyuz. İNNOVİKO Projemizi gönülden sahiplenen ve VİKO olarak hep  geleceğin şirketi olmayı başarmamızdaki destekleri için tüm VİKO Liderleri ve çalışanlarına, İnsan Yönetimi alanında başarılı uygulamalarını ödüllendirmek amacı gösterdikleri örnek çaba  nedeni ile Peryön Yönetimine ve Jüri Üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…