Connect with us

Haberler

Yatağınız Penelope’ye emanet

Yayın tarihi

-

Yastık ve yorgan denilince ilk akla gelen marka Penelope, yatak koruyucu ailesi ile hem yataklarınızın ömrünü uzatıyor hem de uyku konforunu bir üst noktaya taşıyor…

MayaTekstil_Penelope_1

Türkiye’nin ilk yastık ve yorgan markası Penelope, yalnızca sizi değil yatağınızı da düşünüyor. Penelope ürettiği alez, yatak koruyucuları ve petleri ile yatağınızın ve yastıklarınızın ömrünü uzatıyor.

Kaliteli Macar kaz tüyü ile uyku konforunuza ayrı bir yumuşaklık getiren Penelope Kaz Tüyü Alez, lastik bantları ile yatağınızı sımsıkı sarıyor. Yüzde 30 gıdık, yüzde 70 sırt tüyünden üretilen Penelope Kaz Tüyü Alez kullanıcılarına huzurlu bir uyku vaat ediyor.

Sağlıklı uyku dostu Penelope’nin koruyucu ailesinin diğer bir üyesi olan Penelope Kaz Tüyü Yatak Koruyucu ise kareli özel dikişi ve iç panelleri ile yatağınıza homojen olarak dağılıyor. Yüzde 30 gıdık yüzde 70 sırt tüyünden üretilen Kaz Tüyü Yatak Koruyucu, kolay temizlenen yapısı ile hijyenik bir ortam sağlıyor. Penelope yatak koruyucu ailesinin son üyesi olan 25 cm’lik ek payı ile yatağı mükemmel şekilde saran Mikro Elyaf Alez ise toplanma riski olmadan sağlıklı bir uyku uyumanızı mümkün kılıyor.  

Ön yüzü microplush kumaş, arka yüzü sıvı geçirmez PU kaplanan Soffia Sıvı Geçirmez Alez, özellikle bebekler, çocuklar ve hastaların ihtiyaçlarını karşılıyor. Yoğun gece terlemesi yaşayanlar ve visco yatak kullananlara rahat bir uyku sağlayan, nefes alabilen ve sıvı geçirmez PU Membran kaplı Soffia Alez, bakteri ve toz mite üreme riskini minimize ediyor. Özel körüğü ile yatağı sararak microelyaf dolgusu sayesinde yumuşaklık sağlayan Terapia Microelyaf Alez konforun ta kendisi oluyor.

Uyku Pedi konusunda da iddiasını ortaya koyan Penelope; Piume Classic Uyku Pedi ile vücudunuza destek yatağınıza da ekstra yumuşaklık ve konfor sağlıyor. Penelope’nin diğer bir ürünü  Piume Pro Yatak Pedi ise profesyonel uyku konforu ile kaz tüyünün rahatlığını yatağınıza taşıyor.

Yastıklarınızı da koruyor… 

Maya Tekstil’in eşsiz markası Penelope, yalnızca yatağınızı değil yastıklarınızı da koruma altına alıyor. Penelope uzun yıllar sağlıkla kullanacağınız özel yastık koruyucularıyla uyku keyfini taçlandırıyor. Yüzde 100 pamuklu kumaşa sahip kılıfı ve yüzde 90 gıdık, yüzde 10 sırt tüyünden üretilen dolgusu ile Penelope Kaz Tüyü Yastık Alezi yastığınızın konforuna konfor katıyor. Terapia Mikro Elyaf Yastık Koruyucu ise yıkanabilir fermuarlı yapısı ve sıcacık mikro elyaf yapısı ile sağlıklı bir ortam sağlıyor.

Outlast Yastık Alezi; Outlast teknolojisi ısı dengesini korumak için vücut ısısı yükseldiğinde fazla ısıyı emerek terlemeyi azaltıyor. Vücut ısısı düştüğünde, vücudun ihtiyaç duyduğu sıcaklığı geri veren Outlast, sabit bir iklim oluşturuyor. Özel apreli sık dokunmuş kumaşı sayesinde toz mite’ına karşı doğal bir koruma oluşturan Penelope  Nomite Yastık Alezi, bakteri barındırmıyor. Yüzde 100 pamuktan üretilen Nomite, yastığınızın ömrünü de uzatıyor.

Maya Tekstil’in en büyük markası Penelope’nin uyku ürünleri, mağazaları ve satış noktaları hakkında daha fazla bilgi için www.mayatekstil.comwww.pnlp.com internet adresini ziyaret edilebilir ya da (216) 561 20 02numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com