Sosyal sorumluluk alanında önemli başarılara imza atan Yapı Kredi, Koç Holding’in yürüttüğü Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projesi kapsamında “Ülkem İçin B Tipi Fonu”nu satışa sundu. Oluşturulan fonun satışından elde edilen gelirin yaklaşık yüzde 70’i doğrudan okulların engelli öğrencilerin erişimine uygun hale getirilmesine aktarılıyor. Sosyal sorumluluk bilincini finansal çalışmalarına da yansıtan Yapı Kredi’nin Vehbi Koç Vakfı işbirliği ile hayata geçen yeni fonu, şu anda 12 milyon lirayı aşmış durumda.

 YAPI KREDI LOGO

Yapı Kredi’nin ürün ve hizmetlerini sosyal sorumluluk bilinci ile şekillendirdiğini belirten Yapı Kredi Özel Bankacılık Pazarlama Direktörü İmre Tüylü, Koç Holding’in Ülkem İçin Projesi’nin son bacağı Yapı Kredi’nin çeşitli ürün ve hizmetleri ile yakından destek olduğu engellilere yönelik… Projenin son iki yılki amacı engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve bu konudaki farkındalığı yaratmak. Bu doğrultuda biz de projeye B Tipi Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken Fon’unu oluşturarak destek olmaya karar verdik. Yapı Kredi olarak fonun satışından elde ettiğimiz gelirin yaklaşık yüzde 70’ini okulların engelli dostu haline dönüşmesi için kullanacağız. Önümüzdeki dönemde Ülkem İçin projelerinin farklı konulara eğilmesine paralel olarak yatırım fonunun da finansman sağlayacağı alanlar değişiklik gösterebilecek. Böylelikle farklı konulara duyarlı kişileri de projelere dahil etmiş olacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

Büyüklüğü 12 milyon lirayı aştı

 

Fonun piyasaya çıkışından bu yana geçen kısa sürede 12 milyon lirayı aşkın bir büyüklüğe ulaştığını kaydeden Tüylü, “Müşterilerimizden Ülkem İçin Fonu’na gelen talep, projeye başlarken belirlediğimiz hedeflere tahminimizden çok daha çabuk ulaşacağımızı gösteriyor. Müşterilerimiz şu ana kadar yaptıkları 12 milyon lirayı aşkın yatırımla çok önemli bir misyona hizmet etmiş oldular. Yapı Kredi olarak böylesine güzel bir amaca sahip bir sosyal sorumluluk üstlenmekten dolayı çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

Tüylü, Yapı Kredi B Tipi Ülkem İçin Büyüme Amaçlı Değişken Fon’un belli bir alt limiti ya da kriteri olmadığını, 100 TL karşılığında da alınabildiğini vurguladı. Tüylü, “Böylelikle yatırımcılar fon sepetlerine yeni bir ürün eklerken hem getiri kazanabiliyor, hem de ekstra bir ücret ödemeden Yapı Kredi kanalı ile çok değerli bir projeye destek oluyorlar” dedi.

 

 

Fonu satın alan Yapı Kredi müşterileri, gerçekleştirilen projeleri internet bankacılığı üzerinden adım adım takip edebiliyorlar.  Fon alım satım işlemleri,  tüm Yapı Kredi şubelerinden, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan ya da Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Ayrıca destek verilen okul bilgilerinin de ekleneceği www.ulkemicinfonu.com adresinden fona dair detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.

 

 

1 yorum
  1. sayın ilgili;
    bankanızdan almış olduğum visa kart ile 25/01/2013 saat 21 sularında kayışdağı neriman sok no=1 1 blk da faaliyet göstermekte olan tekel büfesinden 24 tl lik alışveriş yaptım fakat ykb pos makinası almadı ddikten sonra akbank pos makinasında bir kez daha 24 tl çekti.yapı kredi pos aşetinden de çekim yapılmışmı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
    saygılarımla
    mahmut levent oruçoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…