Ünlü fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede’nin, yalıtım konulu fotoğraflarının yer aldığı “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisi, sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanını gezen serginin yeni durağı Erzurum. Enerji verimliliği için ısı yalıtımının önemine dikkat çeken sergi, 28 Mayıs – 2 Haziran 2013 tarihlerinde Erzurum AVM’de izlenebilecek

 1 - Berker DALMIS - Kocaeli -  086 - 912387-2-doku-n_429x600

Blue’Safe Mavi Kale’nin enerji tasarrufu konusunda toplumu bilinçlendirmek için hayata geçirdiği “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraf sergisi, Türkiye’nin dört bir yanını gezerek sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Yalıtımın hayatın tam içinde olduğunu gösteren serginin son durağı Erzurum. Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin farklı kompozisyonlar oluşturarak çektiği yalıtım konulu fotoğraflar ve aynı konseptle hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının kazanan eserlerinin yer aldığı sergi, 28 Mayıs – 2 Haziran 2013 tarihlerinde Erzurum AVM’de görülebilecek.

 2 - Gokhan TURUNC - Trabzon - 018 - 147852 - 1_800x533

Kalekim, Mardav ve Dow Bina Çözümleri ortaklığıyla kurulan Blue’Safe Mavi Kale’nin düzenlediği “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisinde, ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin ısı yalıtımına farklı bir bakış açısı getirdiği fotoğraflarla aynı temayla hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının eserleri sergileniyor. Bennu Gerede’nin objektifinden yansıyan fotoğraflarda, mavi ısı yalıtım levhaları kimi zaman sevimli bir köpeğin kulübesi, kimi zaman güneşlenen bir kadının şezlongu, kimi zaman genç bir kaykaycının kaykayı olarak karşımıza çıkıyor.

 KalekimSatisvePazarlamadanSorumluGenelMudurYardimcisiAltugAkbas_MardavSatisvePazarlamadanSorumluGenelMudurYardimcisiAlperDogruer_400x600

“Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisinin gittiği tüm illerde yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Mardav Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Doğruer; “Blue’Safe Mavi Kale olarak en önem verdiğimiz konu sürdürülebilirlik. Bu doğrultuda kurulduğumuz günden bu yana sürdürülebilirlik adına önemli adımlar atıyoruz ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürütüyoruz. “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisi de bizim çok önemsediğimiz ve amacına ulaştığını düşündüğümüz projelerimizden biri. Bu projeyi hayata geçirirken toplum genelinde yalıtım konusunda eksik olan bilinci artırmayı hedef edindik. Toplumun tüm kesimlerine ulaşabilmek için de İstanbul’da başlayan sergimizi Türkiye’nin tüm bölgelerine götürüyoruz. Sergimiz aracılığıyla insanlara ısıtma ve soğutma amaçlı harcadıkları enerjiden ısı yalıtımıyla yarı yarıya tasarruf elde edebileceklerini anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…