Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

Worldfood İstanbul Gıda Fuarı 21. yaşını kutladı

Yayın tarihi

-

Worldfood İstanbul Gıda Fuarı 21.  yaşını da Türkiye’nin ve bölgenin en büyük buluşması olarak kutladı. Gıda profesyonelerini ağırlayan fuarda düzenlenen etkinliklerle yoğun uluslararası iş bağlantıları gerçekleşti.

 FuarGenel_2

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 21. Worldfood İstanbul Gıda Fuarı, 5-8 Eylül 2013 tarihleri arasında gıda dünyasını birçok yeni ürünle tanıştırdı. Worldfood İstanbul Gıda Fuarı, IPACK Uluslararası Ambalaj Paketleme ve Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı ile birlikte 550’yi aşkın firma ve 1000’den fazla markanın katılımıyla gıda sektörünün gövde gösterisine ev sahipliği yaptı.

 

ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş.  tarafından Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) iş birliği ile düzenlenen 21. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Worldfood 2013, 4 gün süresince Çikolata, Şekerleme, Bisküvi, Zeytin ve Zeytinyağı Ürünleri, Bal, Pekmez, Reçel, Çay, Kahve Ürünleri, Yumurta, Süt ürünleri, Bakliyat, Baharat, Yöresel ürünler, Meyvesuyu ve Meyvesuyu Konsantre Ürünleri, Paketlenmiş ve Hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı katılımcı profiline ev sahipliği yaptı.

 

Worldfood İstanbul Gıda Fuarının açılışını Bosna Hersek Tarım Bakanı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı gerçekleştirdi.

 

EUF Genel Müdürü Tuğber Yaşa, ITE Group Bölge Direktörü Ben Williamson, TGDF Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Kopuz, İstanbul İl Tarım Müdürü Kasım Piral, Gıda Katkı ve Yardımcı Madde Sanayicileri (GIDAKAT) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Çetin Duruk, Brezilya Başkonsolosu Luiz Henrique Pereira da Fonseca, Azerbaycan Cumhuriyeti Girişimciler Teşkilatları Milli Konfederasyonu Başkanı  Memmed Musayev ve Bosna Hersek Tarım Bakanı Jerko Ivankoviç Lijanoviç’in de hazır bulunduğu Fuar’ın açılışını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı  Mehmet Kutbettin Arzu gerçekleştirdi. Arzu’nun açılış konuşmasında gıda sektöründe fuarın önemi, Türk gıda sektörünün dünyadaki yeri ve tarım sektöründe Türkiyenin kat ettiği yol öne çıkan başlıklar oldu.Arzu, konuşmasının ardından fuarı gezip stantları ziyaret etti ve katılımcılarla görüştü.

Worldfood Gıda Fuarından Kahve Kokuları Yayıldı

 

Worldfood İstanbul fuarı bu yıl Kahve konusunda dünya genelinde düzenlenen tek resmi organizasyon olarak bilinen Dünya Türk Kahvesi Şampiyonası’na (WORLD CEZVE / IBRIK CHAMPIONSHIP) ev sahipliği yaptı. 

Yurt dışından gelen dünya hakemlerinin denetiminde gerçekleşen yarışmada aralarında Amerika, Avusturya, İngiltere, Yunanistan, Romanya, Norveç, İtalya ve Türkiye gibi ülkelerinde bulunduğu ülke birincileri Dünya Şampiyonluğu için Türkiye’de mücadele etti. Profesyonel baristaların hazırladığı özel harmanlarla fuarı birbirinden leziz kahve kokuları sardı. Cezve İbrik Dünya Şampiyonası Birinciliğini Türkiyeden Turgay Yıldızlı kazandı.

 

Worldfood Gıda Fuarında Konuk Ülke Azerbaycan

 

Worldfood İstanbul 2013 fuarında bu yıl “Konuk Ülke Projesi” kapsamında Azerbaycan boy gösterdi. Azerbaycan Cumhuriyeti Girişimciler Teşkilatları Milli Konfederasyonu Başkanı  Memmed Musayev’in önderlik ettiği heyet Worldood Fuarını ziyaret ederek ikili ve çoklu görüşmeler gerçekleştirdi. ITE Group’un çalışmaları fuar esnasında binlerce yeni iş bağlantısının kurulmasını olanaklı hale getirirken, katılımcı ülkelerin gıda sektörleri açısından  eşsiz fırsatların doğmasını sağladı.

Yerli ve Yabancı Alım Heyetlerinden Worldfood Gıda Fuarına Büyük İlgi

ITE Group bünyesindeki Worldfood Moscow, Worldfood Ukraine, Worldfood Kazakhstan gibi Worldfood Fuarları arasında Türkiye ayağı olarak yerini alan Worldfood İstanbul Gıda Fuarı dünyanın dört bir yanında gerçekleşen Worldfood Fuarları ile koordineli çalışmalar yürüterek bir dünya markası olma sürecinde hızla ilerliyor. 28 farklı ülkeden katılımların yanı sıra Bosna- Hersek, Brezilya, Tayland, Arjantin, Ekuador fuara ülke katılımı gerçekleştirdi. Ayrıca Yunanistan ve İran’dan özel alım heyetlerinin ziyaret ettiği Fuar, Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere Balkan ülkelerinden ve Türk Cumhuriyetleri’nden ve Afrikadan profesyoneller tarafından yoğun olarak ziyaret edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve TGDF çatısı altında yer alan 23 dernek ve KOSGEB tarafından desteklenen Fuar yurtdışından olduğu kadar yurt içinden de onbinlerce ziyaretçi ağırladı. Ülke çapında gıda sektörünün tüm paydaşlarının birbiri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla fuar kapsamında düzenlenen “Yurtiçi  Alım Heyetleri Ziyaret Programı”yla da; ülke genelinden Meslek Odaları, Sanayi ve Ticaret Odaları, İş adamları Birlikleri ve alım heyetlerinden oluşan komiteler ITE Group organizasyonu ile fuar davetlisi olarak katılım sağladılar. Denizli, Salihli, Adapazarı, Uşak, Gönen, Elbistan, Gaziantep, Antakya, İzmir, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Orhangazi, Bozhöyük, Soma, Devrek, Çorlu, Biga, Akhisar ve Türkiye’nin diğer ilerinden ticaret ve sanayi odalarından Fuar’a toplu ziyaretler gerçekleşti.

WorldFood İstanbul Gıda Fuarı 9-12 Ekim 2014 tarihlerinde 22. kez yeniliklerle yeni fuar alanı İstanbul Fuar Merkezi 9-10-11’inci salonlarında aynı destekler ve aynı gücüyle tekrar gerçekleştirilecek.

Fuar ile ilgili detaylı bilgi için: www.ite-gida.com  / www.worldfood-istanbul.com

 

 

 

 

Worldfood Fuarları – 2013,2014 Fuar Takvimi

 

Worldfood Ukraine 30 Ekim – 1 Kasım 2013, Kiev Ukrayna
Worldfood Kazakhstan 5-8 Kasım 2013, Almaata Kazakistan
Worldfood Uzbekistan 2-4 Nisan 2014, Taşkent Özbekistan
Worldfood Warsaw 9-10 Nisan 2014, Varşova Polonya
Worldfood Azerbaijan 22-24 Mayıs 2014, Bakü Azerbaycan
Worldfood Moscow 15-18 Eylül 2014, Moskova Rusya
Worldfood İstanbul 09-12 Ekim 2014, İstanbul Türkiye
Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com