Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

WIN Automation iş bağlantıları için cazibe merkezi

Yayın tarihi

-

Bu yıl 21’incisi düzenlenen WIN Automation fuarı, sektörün karar vericilerini 19-22 Mart 2014 tarihleri arasında yeni iş bağlantıları kurmak için Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturdu. Toplam 23 farklı ülkeden gelen katılımcılar son trendlerini ziyaretçilere sergileme fırsatı yakaladılar. Otomasyon, Hydraulic & Pneumatic, Electrotech ve Materials Handling sektörlerini tek çatı altında buluşturan fuar bu yıl İtalya’ya, “Avrasya İş Ortağı” olarak ev sahipliği yaptı.

mm

İtalyan Büyükelçisi Sayın Gianpaolo Scarante’nin onurlandırdığı fuar açılışında fuar hakkındaki yorumlarını şu şekilde dile getirdi: “Otomasyon, Hidrolik ve Pnömatik ile Malzeme Taşımacılığı konularına odaklanan, Avrasya’daki önde gelen endüstriyel etkinlik olan WIN Eurasia Automation’da çok sayıda İtalyan firmasının bulunması ve İtalya’nın bu yılki fuar için “Avrasya İş Ortağı” olarak seçilmiş olması, Türk ve Avrupa-Asya pazarlarının İtalya için ne kadar önemli olduğunu göstermektedir… İtalya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişki son derece güçlüdür. 2013’te karşılıklı ticaretimiz yaklaşık 20 milyar dolardı, bu durum İtalya’yı Türkiye’nin dördüncü en büyük ticari ortağı haline getirmiştir; ayrıca, Türkiye’deki İtalyan şirketlerinin sayısı rekor bir seviye olarak 1.100’e ulaşmıştır”.

Hannover Messe Bileşim Genel Müdürü Alexander Kühnel şunları paylaştı: “Katılımcılarımızdan verimli işbirlikleri hakkında olumlu geribildirimler aldık. Katılımcılarımız son derece memnun kaldılar ve salonlar ziyaretçilerle tamamen doluydu. WIN Automation, Avrasya bölgesindeki ilgili sektörlerin yeni ürünleri ve gelişmeleri hakkında bilgi edinebileceğiniz 1 numaralı buluşma noktasıdır. Ticari Fuar, endüstrinin merkezi durumundadır; fuarlarımız dünya çapında giderek daha fazla ilgi görmektedir. Bu yıl, fuara katma değer sağlayan konular ön plana çıktı. Uzun bir aradan sonra Bulgaristan ve Çin ulusal pavilyonlarıyla tekrar fuara katıldı; ABD ise ilk kez fuara katılım gerçekleştirdi. Bunlara ek olarak, Promos (Milan Ticaret Odasi Özel Ajansı) tarafından desteklenen “Avrasya İş Ortağı” etkinliği kapsamında, 30 İtalyan firması yeni iş bağlantı kurma fırsatı yakaladı. WIN Automation fuarı, üniversitelilerin araştırmalarını ve yeni projelerini endüstriye tanıtmaları ve yeni sponsorlar bulmaları amacıyla önemli imkanlar sağladı.”

WIN Automation fuarı ulusal ve uluslararası delegasyonların buluşma platformu olduğunu bir kez daha kanıtladı. T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl Arnavutluk, Cezayir, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Ürdün, Sırbistan, Tunus, Özbekistan ve Yemen’den satın alma delegasyonlarını fuarı ziyaret etti. Anadolu satın almacı programları kapsamnda Türkiye’de endüstriyelleşen şehirlerin fuara katılımı bu yıl toplam 38 şehre çıktı.

Sanayinin nabzını tutan WIN Automation fuarı, başta T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Ekonomi Bakanlığı, TOBB, OAİB, KOSGEB, ZVEI ve VDMA olmak üzere 25’i yabancı 86 kuruluş tarafından desteklenmektedir.

Otomasyon fuarından yüksek memnuniyet

Gıda, kimya, petrokimya, çimento, tekstil, seramik, kağıt, petrol, gaz, savunma, demir-çelik, ilaç, otomotiv, cam, enerji, su ve atık su arıtma gibi makina sanayiine yönelik mühendislik hizmetleri veren endüstriyel otomasyon ise, bu sektörlerin rekabet edilebilirliğini ve verimliliğini artırarak kaliteyi yükselten en önemli itici güçlerden birini oluşturuyor. 1,2,3,4, ve 10’uncu holde gerçekleşen Otomasyon fuarı sektörün lider firmalarının yanı sıra A.B.D., Güney Kore, Almanya, İtalya ve Japonya’yı  ülke pavilyonları olarak tek çatı altında buluşturdu.

Cosberg Automazioni E Sistemi Per L’assemblaggio (Cosberg Otomasyon ve Montaj Sistemleri) Pazarlama Müdürü Monica Teli şunları paylaştı: “Fuar ile ilgili izlenimim, ilk iki gün biraz yavaş başladığı fakat son iki gün ziyaretçi kalitesi konusunda tamamıyla memnun olduğumuzdur. WIN Otomasyon’a 3. Kez katılmaktayız. Kurduğumuz bağlantıların çoğu yeniydi ve bu durum pazara yönelik yeni fırsatların oluşmasını sağlayabilir. WIN fuarlarına katılmayı sürdüreceğiz. Bu derece başarılı bir fuarda emeği geçen organizatörlere teşekkür ediyorum.”

Iwona Bochenska, Chicago Ticaret ve Yatırım Ofisi, Yüksek Uluslararası Ticaret Uzmanı fuar ile ilgili görüşlerini bildirdi : “Illinois – Ticaret ve Yatırım Ofisi (Office of Trade and Investment) adına, İstanbul’daki WIN Otomasyon Fuarı 2014’te harika iş çıkardıkları için Hannover Fuarları Türkiye’ye teşekkür etmek istiyorum. USA Illinois pavilyon alanından ve profesyonel stand tasarımından çok memnunuz. Illinois şirketlerimizi tanıtmak ve sağlam iş ilişkileri kurmak için iyi bir ortam sağladı. Hannover Fuarları Türkiye, kendimizi çok özel hissetmemizi sağladı ve takımınızdan gördüğümüz yüksek ilgiyi takdir ediyoruz. Bu imkan, WIN Otomasyon 2014’te katılımcılar olarak amaçlarımıza ulaşmamızda bize yardımcı oldu. İşbirliğimizi sürdürmeyi ve gelecekte WIN’de başarılı olmayı dört gözle bekliyoruz.”

ZVEI Services GmbH ticaret fuarları takım lideri Dr. Martin Uhlendorf  şunları paylaştı: “Alman pavilyonunda yer alan 26 firmnın tamamı WIN World of Industry’nin sonuçlarından son derece memnun. Önceki yıla göre ilk gün daha az sayıda ziyaretçi fuar alanındaydı; fakat daha sonra ziyaretçilerin sayısı giderek arttı. Alman katılımcılar, fuarın ardından iyi bir iş bağlantıları kuracaklarını düşünüyor.”

Electrotech fuarı 3 uluslararası pavilyonu ağırladı

WIN Fuarları’nın ikinci büyük alanına sahip olan Electrotech fuarı yaklaşık 9000 metre karenin üzerinde elektrikle ilgili tüm alt dalları kapsayan ürünleri ziyaretçilerin beklentilerini tam anlamıyla karşıladı. Dünya’dan gelen şirketlerin yanı sıra Güney Kore, Bulgaristan, Çin ülke pavilyonlarıyla katılarak sektörün son trendlerini sergilediler.

BSME (Bulgaristan Küçük ve Orta Ölçekli Girişimleri Destekleme Ajansı) Uluslararası İşbirliği Departmanı’ndan Mirella Tasseva şunları paylaştı: “BSME’nin desteğiyle 7 Bulgar firması katılımda bulundu. Her bir stand 5 ile 40 arasında iş bağlantısı oluşturmayı başardı; çoğu firma katılımlarının sonucu olarak kurdukları iş bağlantılarından daha fazlasını bekliyor. Bulgaristan pavilyonundaki bazı katılımcıların iş yaptığı distribütörler var ve pazarda yeni distribütörlerle bağlantı kurmayı umuyorlar. Bulgaristan ulusal pavilyonunda memnuniyet düzeyi çok yüksekti.”

Materials Handling fuarı İstifleme sektöründeki yenilikleri sundu

 

Sanayi toplumunun artan ihtiyaçları taşıma, istifleme ve depolama alanlarındaki çözüm ihtiyacını günümüzde artırmaktadır. Sektörün 2023 yılına kadar 2 Milyar USD’lik pazar hedefine ulaşması bekleniyor, 2014 yılı için ise ihracat hedefi 400 Milyon USD civarındadır. 5’inci ve 6’ıncı salonlarda düzenlenen Materials Handling fuarı, önceki seneye göre kıyasla firmalar  %15 daha fazla katılım gösterdi. Katılımcılar forklift, transpalet gibi bir çok fabrika içi taşıma çözümleri sunan ürünlerini sergilediler.

 

ISDER (İstif Makinaları Distribütörleri İmalatçıları Derneği) Genel Sekreteri Faruk Aksoy, fuara katılmaktan son derece memnun olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:”  WIN fuarı bizim de ISDER olarak çeşitli sektörler ve depo raf sistemleri, forklift, konveyor ve personel yükseltici platform gibi farkli ürün gamlarından üyelerimiz ile katılmış oldugu ve desteklediği önemli fuarlardan birisidir. Bu sene 21 firma ile katılım gerçekleştirdik.Fuardan genel olarak üyelerimiz  memnun olduğunu belirtebiliriz. Bu da bizim için bir gurur kaynağı diyebiliriz. WIN fuarlarına katılımız dernek olarak artarak devam edeceğine inanıyoruz…”

 

Hidrolik Pnömatik fuarında başarılı iş bağlantıları kuruldu

 

Hidrolik Pnömatik sektörü mühendisler için çok önemli araçlardır ve ürün yelpazeleri, dişçilikten otomotive; ağır hizmet ekipmanlarından yarı iletken üretimine kadar tüm sektörlerde devamlı gelişmektedir. Hidrolik-Pnömatik sektörü, imalat sanayisindeki hızlı gelişme ile birlikte özellikle son 10 yıldır ciddi bir yükseliş gösteriyor. Tahminlere göre 400 milyon Euro civarında büyüklüğe sahip olan sektör, önümüzdeki dönemde de imalat sanayisindeki gelişmelerle büyümesini sürdürecek. Hidrolik ve Pnömatik fuarı 12. salonun tamamını kapsayan bir çok üretici firmaya ev sahpliği yaptı, Çin ve İtalya ise ülke pavilyonlarıyla katılım gösterdi.

 

Liu Bo CCPIT (Çin Konseyi Uluslararası Ticaret Makina Tanıtımı Alt Konseyi) Program Direktörü fuar ile ilgili görüşlerini belirtti: “yaklaşık 200 şirket ile yeni iş bağlantıları kurduk; bizim için son derece başarılı bir fuardı. Gerek ziyaretçi gerek katılımcı oldukça profesyoneldi. Fuardan memnun kaldık ve seneye tekrar katılmayı düşünüyoruz. Organizatörlere teşkkürlerimizi sunmak istiyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz.”

 

Endüstriyel Etkinlikler Zirvesi bilgi alış verişi için mükemmel platform sundu

 

Endüstriyel Etkinlikler Zirvesi kapsamında bu yıl 4’üncü Robotics & Automation Sempozyumu ENOSAD işbirliği ile düzenlendi. Fuarın üçüncü günü düzenlenen sempozyumda konuşmacı olarak katılan uluslararası firmalar ise Strohtmann Machines & Handling, Püschel, Isra Vision, DE-STA-CO, SPINEA, FESTO, Leuze Electronic, Grenzebach, E3TAM’dı. Ulusal etkinlikler kapsamında ise toplam 38 çözüm gösterileri ve 14 kurumsal etkinlikler düzenlendi.

 

WIN fuarı kapılarını başarıyla kapadı. Toplam net 30.684 metre kare alanda 1950 katılımcı ürünlerini sergiledi. Fuar Türkiye’den ve dünyadan 77.204 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com