Vodafone Türkiye, dünyanın en iyi işverenlerini değerlendiren Great Place to Work Enstitüsü’nün Türkiye’de düzenlediği “En İyi İşverenler” yarışmasında 2 ödüle birden layık görüldü. Vodafone, “Çeşitlilik” kategorisinde özel ödüle hak kazanırken, “501+” çalışan sayısı kategorisinde dördüncülük ödülünün sahibi oldu. 3 bini aşkın kişinin çalıştığı Vodafone’da, “en iyilerin çalıştığı en mükemmel işyeri olma” hedefiyle, insan kaynakları alanında, işe alımdan yetenek yönetimine, kişisel gelişimden performans yönetimine kadar pek çok öncü ve güçlü program uygulanıyor.

Pinar Kalay_2
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay

8 Vodafone Türkiye, dünyanın önde gelen araştırma, danışmanlık ve eğitim şirketlerinden Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye’de bu yıl ikincisi düzenlenen ve 60 katılımcının değerlendirildiği “En İyi İşverenler” yarışmasında 2 ödüle birden layık görüldü. “501+” çalışan sayısı kategorisinde dördüncü olan Vodafone, “Çeşitlilik (Diversity)” kategorisinde de özel ödülün sahibi oldu.

5 kıtada 49 ülkede faaliyet gösteren ve kuruluşlara güven düzeyi yüksek işyeri kültürü yaratılmasında yardımcı olan Great Place to Work Enstitüsü, her yıl aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 50 ülkede kapsamlı bir değerlendirme yaparak en iyi işverenleri ödüllendiriyor. Yarışmanın Türkiye ayağında bu yıl “50-500” ve “501+” çalışan sayısı kategorilerinde toplam en iyi 15 işveren açıklandı. Bu şirketler arasından ayrıca, insan kaynakları alanında üstün uygulamalara sahip olanlar özel kategorilerde ödüllendirildi. Geçen yıla kıyasla bu yılki yarışmaya katılım oranında yüzde 60’tan fazla artış olduğu bildirildi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, konu hakkında şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, ticari başarılarımızın temelinde insan kaynağının olduğu bilinciyle, çalışan memnuniyetinin sağlanmasına büyük önem veriyoruz ve en iyilerin çalıştığı en mükemmel işyeri olmayı hedefliyoruz. 3 bini aşkın kişinin çalıştığı şirketimizde, sadece telekomünikasyon sektöründe örnek gösterilecek bir büyüme başarısı değil aynı zamanda insan ve liderlik odaklı bir başarı hikâyesi de yaratıyoruz. En iyi yetenekleri bünyemize katmakla kalmıyor, onların uzun vadeli gelişim ve kariyer planlamalarını yapabilmelerini de sağlıyoruz. Şirketimizin seçme ve yerleştirmeden, eğitim ve gelişime kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan insan kaynakları uygulamalarının dünyanın saygın araştırma kuruluşlarından Great Place to Work Enstitüsü tarafından ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. İnsan kaynaklarımızı yükselten ve yücelten çalışmalarımıza bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.”

Vodafone’da “önce çalışan”
Vodafone Türkiye’ye ödül getiren yenilikçi insan kaynakları uygulamaları arasında PlusOne, Red Experience, Kariyer Patikaları, V Forum, My Vodafone My Business, Vodafone Stars, Vodafone Global Heroes ve REDs’ POINTS gibi programlar dikkat çekiyor. PlusOne uygulamasıyla özellikle üst yönetimde kadın oranını artıran Vodafone, Red Experience uygulamasıyla herhangi bir pozisyon açıldığında iç adayları önceliklendirirken, fonksiyonlararası Kariyer Patikaları ile de her çalışana kariyer ve kişisel gelişimini Vodafone’un yerel ve global şirketlerinde planlama imkânı veriyor. Öte yandan, V Forum online öneri sistemiyle tüm çalışanlar yaratıcı fikirlerini paylaşabilirken, My Vodafone My Business programıyla zaman, bütçe ve çevresel kaynakların verimli kullanımına yönelik düşünceler hayata geçirilebiliyor. Vodafone, çalışanlarını ödüllendirmeyi de unutmuyor. Vodafone Stars ödüllendirme programıyla yıl içinde güçlü performans sergileyen çalışanlar yılın herhangi bir anında yöneticileri tarafından ödüllendirilirken, Vodafone Global Heroes programıyla mükemmel performans sergileyen çalışanlar global ölçekte ödüllendiriliyor. REDs’ POINTS ödül sistemiyle ise çalışanlar çeşitli başarılar sonucu kazandıkları puanları Vodafone Shop’ta harcayabiliyor.
Çalışanların bilgi ve görüş alışverişinde bulunmasına yönelik Çalışan Memnuniyeti anketi, One Vodafone strateji toplantısı, Townhall buluşmaları, Performans Diyaloğu, 360 derece online geribildirim sistemi, Speak Up gibi programların uygulandığı Vodafone’da, Red Academy çatısı altında çeşitli araçlarla tüm çalışanlara eğitimler de veriliyor. Vodafone ayrıca, iş ve özel yaşam dengesinin sağlanmasına yardımcı olma hedefiyle, çalışanlarına açık büfe kahvaltıdan ücretsiz yoga derslerine, doktor hizmetlerinden emzirme odalarına ve Organik Pazar’a kadar günlük hayatı kolaylaştıracak pek çok hizmet sunuyor; hem sosyal hem de çalışma alanlarında güvenli ve sağlıklı bir ortam yaratmak amacıyla, iş güvenliği eğitimleri veriyor. Vodafone Etkinlik Kulübü ve Vodafone Gönüllüleri gibi uygulamalarıyla çalışanlarının toplumsal faaliyetlerde rol almasını sağlayan Vodafone, sosyal sorumluluk projeleriyle de çalışanlar için önemli fırsatlar sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…