Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO, Türkiye genelindeki bayileriyle İstanbul’da gövde gösterisi yaptı. İstanbul Efsanesi konseptiyle biraraya gelen bayilere VİKO’nun 2020 yılına kadar alçak gerilim sektöründe dünyadaki ilk 10 firma arasına girme hedefine emin adımlarla ilerlediği mesajı verildi. VİKO, 66 bayisine Volkswagen Caddy hediye etti.

Türkiye genelindeki tüm bayilerini İstanbul’da ağırlayan VİKO, bayilerine 2020 yılı hedefi olan alçak gerilim sektöründe dünyadaki ilk 10 firma arasına girme hedefine doğru emin adımlarla ilerledikleri mesajını verdi. Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO, 2 gün süren İstanbul Efsanesi adlı program boyunca bayileriyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Kadıköy’de gerçekleştirilen törende 66 bayisine Volkswagen Caddy hediye eden VİKO, törenin ardından bayilerine keyifli bir Boğaz Turu düzenledi. VİKO’nun bayi buluşması Suada’da gerçekleyen Ferhat Göçer konseri ile taçlandırıldı.


Kadıköy’de gerçekleştirilen törende konuşan VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dağbaşı, VİKO’nun geçen 32 yılda çok önemli başarılara imza attığını belirterek, “Önümüzdeki yıllardaki başarılarımıza da inşallah hep birlikte tanıklık edeceğiz” dedi. VİKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Durmaz ise, VİKO’yu bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Durmaz, “ Bu sayede Türkiye’nin de diğer ülkeler gibi bir dünya markası olacak. VİKO’nun imza atacağına inandığımız bu başarı kurucular olarak bizleri çok mutlu edecek. Bu başarıda emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz” diye konuştu.
VİKO tam bir başarı hikayesi
Türkiye’nin ekonomik ve siyasi açıdan en çalkantılı dönemde iki genç müteşebbis olan Cahit Durmaz ve Ali Dağbaşı’nın cesaretli bir karar alarak VİKO’yu aldıklarını hatırlatan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Bu karar içinde, sadece cesaret değil büyük bir vizyon da barındırıyor. 500 metrekarelik küçük bir işletmede başlayan o vizyon yolculuğu VİKO’yu bugünlere getirdi. Bugün VİKO ülkemizin yüz akı kuruluşları arasında yer alıyor. İSO 500 sıralamasında 329’uncu sırada bulunan VİKO, 60 bin metrekarelik tesisi ile alanında dünyanın en iyi 3 tesisinden biri olup tek çatı altında 100 milyon adedi geçen üretim kapasitesi ile de dünyanın kendi sektöründeki en büyük tesisleri arasında kabul edilmektedir” dedi.
Tüm bu başarıların VİKO Ailesi’nin ortak gayret ve çabalarıyla elde edildiğine dikkat çeken Apaydın, “Sizler, bayilerimiz ve satış noktalarımız yani cephedeki savaşçılarımız bu büyük ailenin çok önemli mensuplarısınız. Satış direktörlüklerimizde görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte kuruluşumuzun vurucu timleri görevindesiniz. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz sahiplenme duygusu ve başarı azminiz için her birinizi ayrı ayrı kutluyor ve teşekkür ediyorum. 2020 yılında alçak gerilim sektöründe dünyanın ilk 10 firması arasında yer alma vizyonumuza giden yolda sizlerin VİKO markasını sahiplenmeniz ve onu en yukarıya taşıma azminiz en önemli itici güç olacaktır. İnşallah bu yolculukta VİKO markası yeni ürünler ve alanlarıyla büyürken, sizler de birlikte büyüyecek ve gelecek nesillere devredecek işlere sahip olacaksınız” diye konuştu.
VİKO’nun dünyada Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğini anlatan VİKO Satış Direktörü Selçuk Ersoy ise şunları söyledi: ” Türkiye’de her iki haneden birinde VİKO ürünleri kullanılıyor. Şimdi önümüzdeki bir dünya markası olma hedefimiz var. Bu hedefe sizler gibi sektörümüzün seçkin firmaları ile gerçek anlamda oluşturduğumuz iş birlikteliği sayesinde ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…