Connect with us

Haberler

Viko bayileri İstanbul’da buluştu!

Yayın tarihi

-

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO, Türkiye genelindeki bayileriyle İstanbul’da gövde gösterisi yaptı. İstanbul Efsanesi konseptiyle biraraya gelen bayilere VİKO’nun 2020 yılına kadar alçak gerilim sektöründe dünyadaki ilk 10 firma arasına girme hedefine emin adımlarla ilerlediği mesajı verildi. VİKO, 66 bayisine Volkswagen Caddy hediye etti.

Türkiye genelindeki tüm bayilerini İstanbul’da ağırlayan VİKO, bayilerine 2020 yılı hedefi olan alçak gerilim sektöründe dünyadaki ilk 10 firma arasına girme hedefine doğru emin adımlarla ilerledikleri mesajını verdi. Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider kuruluşu VİKO, 2 gün süren İstanbul Efsanesi adlı program boyunca bayileriyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Kadıköy’de gerçekleştirilen törende 66 bayisine Volkswagen Caddy hediye eden VİKO, törenin ardından bayilerine keyifli bir Boğaz Turu düzenledi. VİKO’nun bayi buluşması Suada’da gerçekleyen Ferhat Göçer konseri ile taçlandırıldı.


Kadıköy’de gerçekleştirilen törende konuşan VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dağbaşı, VİKO’nun geçen 32 yılda çok önemli başarılara imza attığını belirterek, “Önümüzdeki yıllardaki başarılarımıza da inşallah hep birlikte tanıklık edeceğiz” dedi. VİKO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cahit Durmaz ise, VİKO’yu bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Durmaz, “ Bu sayede Türkiye’nin de diğer ülkeler gibi bir dünya markası olacak. VİKO’nun imza atacağına inandığımız bu başarı kurucular olarak bizleri çok mutlu edecek. Bu başarıda emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ederiz” diye konuştu.
VİKO tam bir başarı hikayesi
Türkiye’nin ekonomik ve siyasi açıdan en çalkantılı dönemde iki genç müteşebbis olan Cahit Durmaz ve Ali Dağbaşı’nın cesaretli bir karar alarak VİKO’yu aldıklarını hatırlatan VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Bu karar içinde, sadece cesaret değil büyük bir vizyon da barındırıyor. 500 metrekarelik küçük bir işletmede başlayan o vizyon yolculuğu VİKO’yu bugünlere getirdi. Bugün VİKO ülkemizin yüz akı kuruluşları arasında yer alıyor. İSO 500 sıralamasında 329’uncu sırada bulunan VİKO, 60 bin metrekarelik tesisi ile alanında dünyanın en iyi 3 tesisinden biri olup tek çatı altında 100 milyon adedi geçen üretim kapasitesi ile de dünyanın kendi sektöründeki en büyük tesisleri arasında kabul edilmektedir” dedi.
Tüm bu başarıların VİKO Ailesi’nin ortak gayret ve çabalarıyla elde edildiğine dikkat çeken Apaydın, “Sizler, bayilerimiz ve satış noktalarımız yani cephedeki savaşçılarımız bu büyük ailenin çok önemli mensuplarısınız. Satış direktörlüklerimizde görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte kuruluşumuzun vurucu timleri görevindesiniz. Bugüne kadar göstermiş olduğunuz sahiplenme duygusu ve başarı azminiz için her birinizi ayrı ayrı kutluyor ve teşekkür ediyorum. 2020 yılında alçak gerilim sektöründe dünyanın ilk 10 firması arasında yer alma vizyonumuza giden yolda sizlerin VİKO markasını sahiplenmeniz ve onu en yukarıya taşıma azminiz en önemli itici güç olacaktır. İnşallah bu yolculukta VİKO markası yeni ürünler ve alanlarıyla büyürken, sizler de birlikte büyüyecek ve gelecek nesillere devredecek işlere sahip olacaksınız” diye konuştu.
VİKO’nun dünyada Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğini anlatan VİKO Satış Direktörü Selçuk Ersoy ise şunları söyledi: ” Türkiye’de her iki haneden birinde VİKO ürünleri kullanılıyor. Şimdi önümüzdeki bir dünya markası olma hedefimiz var. Bu hedefe sizler gibi sektörümüzün seçkin firmaları ile gerçek anlamda oluşturduğumuz iş birlikteliği sayesinde ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.”

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com