Vekon, Afrika’daki etkinliğini fuar katılımları ile güçlendiriyor. Mayıs ayında Cezayir, Kenya ve Libya’daki üç ayrı fuara katılan Vekon, Haziran ayında Tanzanya’ya yılın ikinci yarısında ise Gana ve Nijerya’ya gidiyor. Bu yıl 10 ayrı ülkede fuar katılımı planladıklarını belirten Vekon Pazarlama ve Satış Direktörü Özgül Yücel, bu ülkelerden 6’sının Afrika ülkesi olduğunu söyledi.

Vefa’nın büyük inşaat şirketlerinin çözüm ortağı olan markası Vekon, Afrika’nın neredeyse tamamına yayılan çalışmaları ile kıtadaki etkinliğini artırıyor. Toplu konut projelerinden, enerji tesislerine, alt yapı projelerinden sosyal tesislere kadar pek çok önemli inşaat faaliyetinin başlangıcında yer alan Vekon, Mayıs ayında Cezayir, Kenya ve Libya’da düzenlenen üç ayrı uluslararası fuara katıldı.

Cezayir’de 4–8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen BATIMATEC, Kenya’da 4-6 Mayıs tarihlerindeki BUILDEXPO ve Libya’da 19-23 Mayıs tarihleri arasındaki LIBYABUILD fuarlarında yerini alan Vekon, Haziran ayında Tanzanya’ya, yılın ikinci yarısında ise Gana ve Nijerya’ya gidecek.

Fuarlara verdikleri önemin altını çizen Vekon Pazarlama ve Satış Direktörü Özgül Yücel, bu yıl yurtdışında Almanya, Rusya, Kazakistan, Irak, Cezayir, Libya, Kenya, Tanzanya, Gana ve Nijerya olmak üzere 10 farklı ülkede fuar katılımı planladıklarını kaydetti. Bu ülkelerden 6’sının Afrika ülkesi olduğunu söyleyen Yücel, sadece Mayıs ayında üç ayrı Afrika ülkesinde fuara katıldıklarını hatırlattı.

Cezayir’de katlanır yaşam ünitelerine ilgi büyük oldu

Cezayir’de 4 – 8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve ülkenin en büyük yapı fuarı olarak kabul edilen BATIMATEC Fuarı’nda Vekon’un Türk prefabrike yapı sektörünün tek temsilcisi olarak yer aldığını belirten Özgül Yücel, Vekon standını Cezayir Büyükelçisi Adnan Keçeci ve Ticari Ataşe Hasan Aslan’ın ziyaret ettiğini söyledi. Nakliye ve kurulum avantajları ile öne çıkan katlanır yaşam ünitelerinin sergilendiği standın gördüğü büyük ilgiye dikkat çeken Yücel, “Cezayir’de bugüne kadar pek çok altyapı projesinin başlangıcında prefabrike şantiye binaları ve kurduğu işçi kampları ile yerini alan Vekon, ülkede aynı yoğunlukta devam eden altyapı, konut ve sahra bölgesindeki enerji tesisi yatırımlarını yakından takip ediyor” dedi.

Vekon, Kenya’da Orta ve Doğu Afrika ülkeleri ile buluştu

Afrika’nın en büyük uluslararası yapı fuarı olarak nitelenen ve Kenya’nın başkenti Nairobi’de 4-6 Mayıs tarihlerinde bu yıl 16’ıncısı düzenlenen BUILDEXPO Fuarı’na da katıldıklarını dile getiren Özgül Yücel, “Vekon, fuarda Afrika’nın en büyük pazarlarından biri kabul edilen Kenya’nın yanı sıra Orta ve Doğu Afrika ülkelerinden gelen sektör profesyonelleri ile buluştu.  Standımız, Kenya’nın yanı sıra özellikle Somali, Güney Sudan, Tanzanya, Uganda ve Mozambik’ten gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.  Fuarın yanı sıra Kenya’da çeşitli bakanlıklarla görüşmeler de yaptık. Ülkedeki mevcut müşterilerimize ziyaretler gerçekleştirdik” diye konuştu.

Libya’daki fuara ilgi her geçen yıl artıyor

Özgül Yücel, 19 – 23 Mayıs tarihleri arasında ise Libya’nın başkenti Trablus’ta 9. kez yapılan ülkenin en büyük ve en önemli yapı fuarı LIBYABUILD Fuarı’na katıldıklarını hatırlattı. Yücel, “30’a yakın ülkeden 714 uluslararası firmanın katıldığı fuarın ziyaretçi sayısı 20 bini geçti. Vekon’un içinde bulunduğu Türk katılımcılara ayrılan alan geçen yıla göre yüzde 25 büyüyerek fuarın en büyük alanı oldu. Savaş sonrasında toparlanmaya çalışan Libya’da büyük projelerin görüşmeleri yapılıyor. Daha çok özel sektörün öne çıktığı ülkede daha büyük ölçekli olan ve devlet eliyle hayata geçirilmesi planlanan projeler için savaş öncesi duruma gelebilmek çaba harcanıyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…