Vefa, lokomotif şirketi ile İSO tarafından hazırlanan ve her yıl düzenli olarak açıklanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde bu yıl da yükselerek 79. sıraya yerleşti. Ön üretimli yapılar sektöründen listeye giren firmalar arasında birinci sırada olan Vefa, yatırımlarının etkisiyle büyümesini sürdürüyor.

TURAN KOCYIGIT
Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit

Vefa’nın ana üretim şirketi Vefa Prefabrike Yapılar San. Tic. A.Ş., İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) her yıl yayınladığı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi’nde bu yıl da yükselerek 79. sıraya yerleşti.

Geçen yıl 211. sırada olan ve listede son iki yıldır yukarılara tırmanan Vefa’nın lokomotif şirketi, bu yıl listeye girebilen sektör firmaları arasında birinci sıraya yerleşti. Böylelikle Vefa, sektöründeki liderliğini de tescilledi.

Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Vefa’nın tescillenen başarısının son yıllarda yaptıkları yatırımların bir sonucu olduğunu kaydetti. Beş farklı üretim tesisi, teknoloji yatırımları, yeni şirketleri ve yeniden yapılanmaları ile birlikte dünyaya entegre çözümler sunmaya başladıklarını söyleyen Turan Koçyiğit, “Yatırımların sonucu da rakamlara yansıdı. Bu yatırımlar bizi sektörün zirvesine taşıdı” dedi.

2013 yılı cirosunun bir önceki yıla göre yüzde 35 arttığını ve bu sonuçla İSO İkinci 500 Listesi’ndeki başarının gerçekleştiğini belirten Turan Koçyiğit, bunda yurtdışı çalışmalarının da büyük payı olduğuna işaret etti. Koçyiğit, “2013 yılının başına kadar dünyada ulaştığımız ülke sayısı 61 iken yıl boyunca dokuz yeni ülkeye daha ulaşarak bu sayıyı 70’e çıkardık. Böylece TİM tarafından hazırlanan 2013 yılı Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firma listesine de girdik. 2014 yılında ise ilk yarı performansımız ihracatın payının daha da arttığını gösteriyor. Sadece ilk 5 ayda dünyanın 22 farklı ülkesine yaptığımız ihracatın toplam ciromuza oranı yüzde 71 oldu. 2014 yılı sonunda geçtiğimiz yıla göre çok daha yüksek bir oranda ciro artışı hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…