Connect with us

Ambalajlama

Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı

Yayın tarihi

-

Plastik ve kimya sektörlerinin uluslararası alandaki en verimli pazarlama platformu olan fuarlarımız, sektör temsilcilerine verdiği yeni fırsatlar yaratma sözünü yerine getirdi.  44 ülkeden 1025 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen Plast Eurasia İstanbul 2011 ve Kimya Avrasya 2011 fuarları yurtiçi ve yurtdışından gelen toplam 31.503 nitelikli profesyonel tarafından ziyaret edildi.

 Plastik sektörünün yeni pazarlara açılmasında oynadığı etkin rolün yanı sıra, sektörün teknoloji ve makine yatırımına da yön veren PLAST EURASIA İSTANBUL FUARI, 27 – 30 Ekim 2011 tarihleri arasında Kimya Avrasya fuarıyla eş zamanlı olarak toplam 9 salonda, 75,000 m² sergileme alanında gerçekleşti. 44 ülkeden 1025 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen fuarlar katılımcı firmaların beklentilerini başarıyla karşıladı.

Toplam 200 ülkeye ihracat yapan, yıllık ortalama yüzde 13 büyüme gerçekleştiren Türk plastik sektörünün Avrasya Coğrafyası’ndaki en önemli uluslararası ticari etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı plastik sanayinin gelişim hedeflerine paralel olarak 2011 yılında katılımcı sayısında yüzde 30 oranında bir artış göstermiştir.

Yurtiçi ve yurtdışında yürütülen yoğun tanıtım çalışmaları sonucu plastik ve kimya sektörlerini, her sene olduğu gibi bu sene de nitelikli ziyaretçilerle bir araya getiren Plast Eurasia İstanbul ve Kimya Avrasya Fuarları Türkiye dahil toplam 74 ülkeden gelen 31.503 profesyonel tarafından ziyaret edilerek büyük bir başarıya imza attılar. Geçen fuarlar ile karşılaştırıldığında bu sene Bangladeş, Belarus, Brezilya, Danimarka, Finlandiya, Güney Afrika, Güney Kore, İrlanda, Kongo, Macaristan, Norveç, Tacikistan, Umman olmak üzere toplam 13 yeni ülkeden fuarımıza ilk kez ziyaretçi gelmiştir.

Yurtiçinden ve dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen profesyonel ziyaretçiler ile katılımcı firmaları buluşturan Plast Eurasia İstanbul 2011 ve Kimya Avrasya 2011 fuarları, plastik ve kimya sektörlerinin yeni pazarlara açılmaları ve yeni ticari işbirlikleri geliştirmeleri açısından önemli bir pazarlama zemini oluşturmayı başarmıştır.

PLAST EURASIA İSTANBUL 2012 22. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı TÜYAP tarafından PAGEV  (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile 29 Kasım – 2 Aralık 2012 tarihlerinde, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul’da gerçekleşecektir. Fuar hakkında detaylı bilgi edinmek için  www.plasteurasia.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ambalajlama

BonaBant Kadın Gücüyle Büyüyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Mersin’de 3 yıl önce kurulan ve yıllık 5000 ton üretim kapasitesine ulaşarak bant sektöründe hem Türkiye’de hem de yurt dışında önemli adımlar atan BonaBant’ın kısa sürede elde ettiği başarılarda kadın emeğinin rolü dikkat çekiyor.

BonaBant bünyesinde onlarca kadına istihdam sağladıklarını belirten markanın genç Yönetim Kurulu Başkanı Beyoğlu Arslan, “Biz firma olarak kadınlarımızın gücünün farkındayız ve kadın istihdamına büyük ölçüde önem veriyoruz. İdari kadromuzdan üretim hattımıza kadar her birimimizde kadın personellerimizle markamızı yükseklere taşıma gayretimiz artarak devam ediyor. 3 yıl önce kurduğumuz üretim hattımız tüm ekibimizle birlikte kadın çalışanlarımızın azimli ve özverili çalışmaları sonucunda yılda 5000 ton üretim kapasitesine ulaştı. İhracat noktasında da kısa sürede önemli adımlar attık” dedi.

 “Kadının olduğu her alan başarı mutlaka vardır”

Nida Beyoğlu Arslan “Gerek Mersin’de gerekse Türkiye’nin 81 ilinde bulunan işletmelerin de kadın istihdamına destek olmaları gerekiyor. Güçlü Türkiye’nin temellerinde büyük pay sahibi olan kadınlarımızın iş hayatında ve sanayinin her alanında yer alması ülkemizin ileriye dönük hedeflerinde de akılcı, kalıcı ve pozitif çözümler ortaya koyacaktır” dedi.

Nida Arslan, kadın istihdamı konusunda oldukça hassas olduklarını belirterek, “Hem kurum olarak hem de bireysel olarak kadınların iş hayatında olmasını oldukça önemsiyor ve destekliyoruz” diye ifade etti. Bonabant’ın Ar-Ge, finans, ihracat ve satış pazarlama ve operasyonel süreçler gibi şirketin en dinamik kadrolarında kadın istihdamına öncelik verdiklerini ve bu konuda pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Nida Beyoğlu Arslan, “Kadının olduğu her alanda başarı mutlaka vardır” diye ifade etti.

Haberin Devamı

Alkolsüz İçecek

Tetra Pak’tan Çin’e büyük yatırım…

Yayın tarihi

-

Yazar:

Tetra Pak Çin’de Ürün Geliştirme Merkezi Açtı

Tetra Pak müşterilerine paketleme, üretim ve pazar uzmanlığı alanında hizmet veren dünyadaki dokuzuncu ürün geliştirme merkezini Çin’de açtı.

Gıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri Tetra Pak, Çin’in Shanghai kentinde Tetra Pak Ürün Geliştirme Merkezi (ÜGM) açtı. Merkez, yerel süt ve içecek üretim şirketlerine gıda işleme ve paketleme konularında ekipman sağlayacak. Ayrıca yüksek kaliteli ürün geliştirme faaliyetleri de hızlı ve verimli şekilde yürütülecek.

Tetra Pak Çin Teknoloji Geliştirme ve Üretim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren ÜGM, şirket müşterilerinin Çin’de meyve suyu  ve süt ürünleri pazarının sürekli çeşitlenen ihtiyaçlarına cevap verecek. Tetra Pak, Çin’deki hızlı kentleşme ve orta sınıfın büyümesi sebebiyle  içecek tüketim alışkanlıklarında meydana gelen değişiklikler nedeniyle ülkeye yatırım yaptı. Merkezde ayrıca yeni ürün yaratma konusunda da önemli çalışmalar yapılacak. Tetra Pak yeni ürün geliştirme merkeziyle bilgi, deneyim ve uzmanlık birikimini müşterilerinin hizmetine sunacak.

Sıvı gıda işlemleri için gelişmiş işleme ekipmanlarıyla donatılmış olan ÜGM müşterilere, formülden süt ve içecek testlerine ve bitmiş ürünlerin kutulara doldurulmasına kadar baştan sona gıda işleme sistemleri sunuyor. Ayrıca ürün ve teknoloji geliştirme, ürün formülasyonları, konsept geliştirme, ürün işleme teknolojisi, ekipman optimizasyonu, ürün paketlemede yenilikçilik, ürün tüketim araştırmaları ve pazar değerlendirmelerini içeren çok geniş bir yelpazede hizmetler de bu merkez üzerinden verilecek.

Tetra Pak Çin Başkanı Hudson Lee “Yeni ürün geliştirme merkezimizle müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Merkezde formül araştırmalarını destekliyoruz. Müşterilerimizin laboratuvardan pilot üretimine kadar ürün geliştirmedeki sürelerini kısaltarak maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyoruz” dedi.

Çin’de kurulan ÜGM’nin, en yüksek imalat ve kalite standartları temelinde kurulduğunu ifade eden Lee şöyle konuştu: “Bütün ekipman ve tesisler testlerden geçirildi ve sertifikaları da alındı. Böylece ÜGM, Tetra Pak müşterilerinin ürün geliştirme çalışmalarını emniyetli ve güvenilir bir ticari üretime dönüştürmelerine yardımcı oluyor.”
Çin’de açılan ÜGM, Fransa, İsveç, Hollanda, Brezilya, ABD, Hindistan, Singapur ve Japonya’dan sonra dünyadaki  dokuzuncu Ürün Geliştirme Merkezi olma özelliğini taşıyor.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com