TÜRSAB Başkan Adayı Çakmak: ‘’TÜRSAB yönetimi Başbakanımızın da dediği gibi Türkiye’nin yükselen hızına ayak uyduramıyor’’

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan Adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak, ‘’Mevcut TÜRSAB yönetimi başbakanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Türkiye’nin yükselen hızına ayak uyduramıyor’’ dedi.

Çakmak, Aydın’da yaptırılan ve uzun yıllardır bekledikleri Efes Kongre Merkezi’nin 30 Ekim Çarşamba Günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını anımsattı.

Çakmak, Başbakan Erdoğan’ın açılış konuşmasında, “Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen; başta üç Kültür ve Turizm Bakanımıza, tüm kamu görevlileri, TÜRSAB ve tüm özel teşebbüs sahiplerine” teşekkür ederek, “TÜRSAB da maşallah para bol ! Biz  yeri de parayı da verdik. 2005 de başlayan projenin  2008 de, dört yıl önce bitmesini beklerdik. Türkiye’nin yükselen hızına ayak uyduramıyor” diyerek, çok  önemli bir mesaj verdiğini ifade etti. Çakmak, şunları kaydetti:

‘’Sayın Başbakanımızın bu sözlerinden bizim anladığımız;  Kuşadası Kongre Vadisi Şirketinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiş olan TÜRSAB yönetiminin, Türkiye’nin yükselen hızına ayak uyduramadığı ve tüm yer tahsisi ve maddi desteklere rağmen, bu projeyi dört yıl geciktirdiği eleştirisidir. Her türlü maddi imkanın, kamu özel kurum ve kuruluşlarının desteğine ve paydaşı olduğumuz  kendi kurumumuzun, maddi ve manevi büyük fedakarlıklarına rağmen ortaya çıkan sonuç, “Kendi hükumetinin hızına yetişemeyen, geri kalmış bir yönetimin varlığıdır.  Bu tespit aynı zamanda, seçim çalışmalarımız boyunca, bizim de 81 il, 50 ilçe ve 4500 seyahat acentesi meslektaşımızla yaptığımız görüşmelerimizde tespit ettiğimiz ve kamu oyumuzla paylaştığımız ortak kanaatimizdir.

Sayın Başbakanımız  bu  açılış törenine; projede emeği geçmiş üç bakanımız, Milletvekillerimiz, Aydın Valimiz, daire amirlerine kadar kamu görevlileri, iktidar ve muhalefeti temsil eden siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri ile birlikte  binlerce vatandaşımız katılmıştır. Oysa TURSAB başkanımız bu projede bizzat emek ve hissesi olan birçok seyahat acentesi sahibini ihmal ettiği gibi, yaklaşan demokratik TÜRSAB seçimlerindeki tek muhalif başkan adayını davet etme nezaketini bile gösterememişlerdir.’’

 

TÜRSAB seçimlerine delegelerden büyük ilgi

Çakmak, seyahat acentesi sahiplerinin yaklaşan TURSAB seçimleri için tarihinde ilk kez büyük bir ilgi gösterdiklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

‘’Bu hafta sonuna kadar 3000’e yakın meslektaşımız Genel Kurul katılımı için başvuru yapılmış olacaktır. Bu onur verici katılım, meslektaşlarımızın TÜRSAB’ ın geleceğine sahip çıkacaklarının en bariz göstergesidir. Bu gelişmeden tedirgin olarak, alt acentelerine maddi manevi baskı ve tehditler oluşturmaya kalkanlara verilecek en güzel cevap; 1 Aralık 2013 tarihindeki seçim sonuçlarıyla gelecektir. Bu sonuç, hem turizmden büyük beklentisi olan milletimize, hem de turizm paydaşlarımıza da müjde olacaktır.

Sayın Başbakanımızın açılış konuşmasında ifade ettikleri gibi; “2023 de, 50 milyon turist ve 50 milyar dolar turizm geliri hedefini ” gerçekleştirmek için TÜRSAB HEPİMİZİN ilkesinde birleşen”, tüm seyahat acentesi sahibi kardeşlerimizin, seçim günü ve sonrası tek bir yürek gibi çarparak, hiç kimse ve tehdit den çekinmeden, demokratik hak ve sorumluluklarının bilinci ile oy kullanmaları en büyük dileğimizdir. Bu konuda hissedeceğiniz en ufak baskı ya da tedirgin edici davranışın seçim merkezimize iletilmesi halinde, her türlü hukuki ve sosyal desteğimizle, sonuna kadar yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…