Doygun’un kağıt ambalajlı ekmeklerinde sadece un, su, tuz ve maya var…

 Tam Cavdarli

Ekmekte kullanılan 17 katkı maddesi 1 Temmuz itibariyle yasaklanıyor. Beyaz ekmekten tam buğday ekmeğine geçiş süreci de hızla devam ediyor. Bu gelişmeler 2013 yılında Türkiye’nin gündemine oturdu ama Türkiye’de bir ilke imza atarak bundan tam 14 yıl önce ambalajlı katkısız tam buğday ekmeği üretmiş bir firma var; Doygun Ekmek… “Whole Wheat” terimini Türkçeleştirerek “Tam Buğday” ekmeğinin isim babası olan Doygun Ekmek, bugün kağıt ambalajlı tam buğday ve tam çavdarlı ekmekleriyle Türkiye’deki ilk ve tek ambalajlı katkısız ekmek üreticisi. Üstelik Doygun’un sağlık ve lezzet deposu bu ekmekleri herkes sağlıklı ekmek tüketsin diye şimdi 3,95 TL’lik indirimli fiyatıyla satışa sunuluyor.

Kuruldukları günden bu yana Türk toplumuna sağlıklı ve lezzetli ekmek üretmek misyonu ile hareket ettiklerini belirten Doygun Ekmek Pazarlama Müdürü Burcu Özcan, “Doygun’un Türkiye’deki ilk ve tek olan ambalajlı katkısız tam buğday ve tam çavdar ekmekleri geleneksel yöntemle hazırlanıyor. İçlerinde sadece un, tuz, su ve maya var.  Hiçbir koruyucu madde içermiyor ve taş fırında pişiyorlar.” dedi. Özcan, herkesin deneyebilmesi için bu ekmeklerin fiyatlarını 3,95 TL’ye indirdiklerini de ifade etti.

Tam tahıllı ekmeklerin faydaları saymakla bitmiyor!

Düşük yağ içeren ve tokluk hissini artıran Doygun tam tahıllı ekmek ailesi, kolesterolü düşürmeye, obeziteyi önlemeye, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardım ediyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve bağırsak hareketlerini hızlandıran yüksek lifli ve sindirimi kolay Doygun tam tahıllı ekmekler, kanser ve şeker hastalığı riskini azaltıyor. Doygun Ekmekler aynı zamanda vejetaryen beslenme için de uygun.

Doygun Ekmek ile ilgili ayrıntılı bilgi için ayrıntılı bilgi için www.doygun.com.tr’yi ya da www.facebook.com/doygunekmek Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…