Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans, 100 milyon TL’lik üç ayda bir kira getirili 6 ay vadeli kira sertifikasının (Sukuk) halka arzını tamamladı. Halka arz rakamının 1.65 katı oranında talep gelen ihracın Yıllık Kira Gelir Oranı %10,1 oldu. Türkiye Finans, kira sertifikaları ihracına yıl boyu devam edecek.

TF logo_Cp

Türkiye Finans, TL cinsinden ilk kira sertifikası halka arzını gerçekleştirdi. Türkiye Finans Varlık Kiralama A.Ş.’nin İş Yatırım A.Ş. ve BMD A.Ş. işbirliği ile 100 milyon TL tutarında üç ayda bir kira getirili 179 gün (6 ay) vadeli  kira sertifikasının halka arzı tamamlandı. Halka arz için 15-16 Ocak 2014 tarihlerinde taleplerin toplandığı ihraca 1.65 katı oranında talep geldi. Halka arzın Yıllık Kira Gelir Oranı ise %10,1 oldu.

“Benzer ihraçları tekrarlayacağız”

Kira sertifikası halka arzı konusunda bilgi veren Türkiye Finans Genel Müdürü Derya Gürerk, “İhracımıza, toplam bireysel yatırımcı talebi 71.844.449 TL, kurumsal müşteri talebi ise 93.530.000 TL oldu. Bu ihraçla  Türkiye Finans olarak farklı bir müşteri ve yatırımcı profilinin Bankamızla tanışmasını sağlamış olduk. Bankamız Varlık Kiralama A.Ş.’nin gerçekleştirdiği bu ilk TL Kira Sertifikası Halka Arzı’nda  toplanan talep rakamı 165.374.449 TL olarak gerçekleşti. Bu rakam halka arz rakamının 1.65 katı. Topladığımız talebin arz rakamının üzerinde olması, Bankamızın yüksek rating ve kredibilitesinin bir göstergesi. Türkiye Finans, Türkiye’de kredi derecelendirme notu en yüksek sekiz bankadan biri. Yenilikçi ürünlerimiz, Kira Sertifikası ihraçlarımız, murabaha sendikasyonlarımız ve teknolojik yatırımlarımızla hedeflenen büyüme trendine katkı sağlamaya devam edeceğiz. 2014 yılı içerisinde uygun piyasa koşulları oluştuğu takdirde TL ve yabancı para cinsinden Kira Sertifikası ihraçlarına devam etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…