Tetra Pak Çin’de Ürün Geliştirme Merkezi Açtı

Tetra Pak müşterilerine paketleme, üretim ve pazar uzmanlığı alanında hizmet veren dünyadaki dokuzuncu ürün geliştirme merkezini Çin’de açtı.

Gıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri Tetra Pak, Çin’in Shanghai kentinde Tetra Pak Ürün Geliştirme Merkezi (ÜGM) açtı. Merkez, yerel süt ve içecek üretim şirketlerine gıda işleme ve paketleme konularında ekipman sağlayacak. Ayrıca yüksek kaliteli ürün geliştirme faaliyetleri de hızlı ve verimli şekilde yürütülecek.

Tetra Pak Çin Teknoloji Geliştirme ve Üretim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren ÜGM, şirket müşterilerinin Çin’de meyve suyu  ve süt ürünleri pazarının sürekli çeşitlenen ihtiyaçlarına cevap verecek. Tetra Pak, Çin’deki hızlı kentleşme ve orta sınıfın büyümesi sebebiyle  içecek tüketim alışkanlıklarında meydana gelen değişiklikler nedeniyle ülkeye yatırım yaptı. Merkezde ayrıca yeni ürün yaratma konusunda da önemli çalışmalar yapılacak. Tetra Pak yeni ürün geliştirme merkeziyle bilgi, deneyim ve uzmanlık birikimini müşterilerinin hizmetine sunacak.

Sıvı gıda işlemleri için gelişmiş işleme ekipmanlarıyla donatılmış olan ÜGM müşterilere, formülden süt ve içecek testlerine ve bitmiş ürünlerin kutulara doldurulmasına kadar baştan sona gıda işleme sistemleri sunuyor. Ayrıca ürün ve teknoloji geliştirme, ürün formülasyonları, konsept geliştirme, ürün işleme teknolojisi, ekipman optimizasyonu, ürün paketlemede yenilikçilik, ürün tüketim araştırmaları ve pazar değerlendirmelerini içeren çok geniş bir yelpazede hizmetler de bu merkez üzerinden verilecek.

Tetra Pak Çin Başkanı Hudson Lee “Yeni ürün geliştirme merkezimizle müşterilerimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Merkezde formül araştırmalarını destekliyoruz. Müşterilerimizin laboratuvardan pilot üretimine kadar ürün geliştirmedeki sürelerini kısaltarak maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyoruz” dedi.

Çin’de kurulan ÜGM’nin, en yüksek imalat ve kalite standartları temelinde kurulduğunu ifade eden Lee şöyle konuştu: “Bütün ekipman ve tesisler testlerden geçirildi ve sertifikaları da alındı. Böylece ÜGM, Tetra Pak müşterilerinin ürün geliştirme çalışmalarını emniyetli ve güvenilir bir ticari üretime dönüştürmelerine yardımcı oluyor.”
Çin’de açılan ÜGM, Fransa, İsveç, Hollanda, Brezilya, ABD, Hindistan, Singapur ve Japonya’dan sonra dünyadaki  dokuzuncu Ürün Geliştirme Merkezi olma özelliğini taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…