Connect with us

GIDA & İÇECEK

Sezon Pirinç bayi ağı ile Türkiye’ye yayılıyor

Yayın tarihi

-

Sezon Pirinç iç piyasada büyüme kararı alarak rotasını Anadolu’ya çevirdi. Satışlarının çoğunu ulusal ve uluslararası organize perakende firmaları ve ihracata yönelik olarak gerçekleştiren Sezon Pirinç kuracağı bayilik ağı ile Türkiye’nin 81 iline ürünlerini ulaştıracak.

 Pirinç sektörünün öncü kuruluşlarından Sezon Pirinç 2014 stratejisini Anadolu’ya açılarak iç piyasada satışlarını artırmak olarak belirledi. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası marketler ile  hububat- bakliyat sektöründe faaliyet gösteren büyük ve orta ölçekli paketleme  firmaları ve ev dışı tüketim kanalına hizmet veren firmalarla çalışan Sezon Pirinç bayi ağı oluşturmak için çalışmalara başladı. Avrupa, ABD, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere ihracat yapan Sezon Pirinç geleneksel kanala yoğunlaşarak Türkiye genelinde 81 il ve tüm ilçelerine Sezon ürünlerini ulaştırmayı hedefliyor.

Çok güçlü bir üretim ağına sahip olduklarını ve tüm yıl aynı kalitede, eksiksiz ürün temini sağladıklarını söyleyen Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, “İpsala’daki fabrikamız Türkiye’nin ilk ve tek entegre pirinç işleme tesisi unvanına sahip. Saatte 15 ton çeltik işleyerek 10 ton pirinç elde ediyoruz. Ürün yelpazemizdeki 10 pirinç türü ile 22 değişik tarım ürününü oluşturacağımız bayiliklerle tüm Türkiye’de tüketiciye ulaştıracağız” dedi.

Marmara Bölgesi başta olmak üzere 16 bayi sayısına ulaştıklarını ve 2014 yılında tüm Türkiye’ye yayılmayı hedeflediklerini belirten Erdoğan, “Gıda sektöründe pazarın yüzde 40-45’ini Marmara Bölgesi oluşturuyor. Biz de önceliğimizi buraya verdik. Başta  İstanbul  ve Trakya bölgesi olmak üzere Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu ile Ege ve Akdeniz’de bayilik sistemimizi kurduk. Diğer illerde de görüşmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.  Bir ya da potansiyeline göre birkaç şehire bakacak distribütörler oluştururken,  Sezon’un marka bilinirliğine katkı sağlayacak ve kalite standartlarına uygun ekipler kurduklarını söyleyen Mehmet Erdoğan; “Bayilerin lojistiğinin yeterli  düzeyde olması, satış ekibinin tecrübeli ve devamlılık arz etmesi, depo koşullarının hijyeni, sahada dağılım ve yaygınlığının etkili olması dikkat ettiğimiz önemli kriterler” dedi.

Erdoğan, bayi teşkilatının satışları ne oranda etkileyeceğini ise şu sözlerle değerlendirdi:

“Bayi teşkilatını toplu satış ve yaygın satış olarak ikiye ayırabiliriz. Her ne kadar toplu satış ilk etapta daha kazançlı gözükse de yaygın satışı bayi ekibi ile tüm noktalarda var oluşumuzu sağlamak ve nihai tüketici ile Sezon markasını buluşturmak açısından önemsiyoruz. Ayrıca bayilerimizde oluşturacağımız ev dışı tüketim kanalı olan  catering hizmetleri çalışmamız ile oteller, restoranlar, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşlarına ürünlerimizin ulaşımını  çok daha hızlı  sağlamak hedeflerimiz arasında.”

Kimler Sezon bayisi olabilir?

  • Bayilerin lojistiğinin yeterli  düzeyde olması
  • Satış ekibinin tecrübeli ve devamlılık arz etmesi
  • Depo koşullarının hijyen olması,
  • Sahada dağılım ve yaygınlığının etkili olması
Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIDA & İÇECEK

Eriş Un 40’ıncı yılında perakende pazarına giriyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye’nin en büyük un üreticilerinden Erişler Gıda, 40’ıncı yılında profesyonel pazardaki deneyimini Eriş Un ile perakende alanına taşıyor. Eriş Un, perakende de 2015 yılında ilk 3 marka arasında olmayı hedefliyor

Dünyanın yaklaşık 50 ülkesine 2013 yılında 240 bin ton un ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer oluşturan Erişler Gıda, Eriş Un markası ile perakende pazarına giriyor. Un imalatına 1974 yılında başlayan Erişler Gıda, 40’ıncı yılında çok amaçlı buğday unu ve baklavalık – böreklik buğday ununu nihai tüketiciyle buluşturuyor.

 ErisUn_BaklavalikBoreklikUn

Perakende un pazarının en büyük markalarından biri olmayı hedefleyen Eriş Un, 1 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg ve 25 kg’lık ambalajlar ile tüketicilerin her ihtiyacına uygun ürün alternatifleriyle pazardaki yerini alıyor. Türkiye genelindeki ulusal ve yerel zincirlerde satışa sunulan Eriş Un, yenilikçi ambalajlarıyla da dikkat çekiyor.

Erişler Gıda Perakende Grubu Genel Müdürü Abdullah Eriş, Eriş Un’un perakende açılımıyla ilgili şunları söyledi: “Erişler Gıda olarak un alanında güçlü bir birikimimiz var. Türkiye’nin en zengin buğday karışımına sahip markasıyız. 1974 yılından bu güne kazandığımız bilgi birikimini ve 5 üretim tesisimiz ile profesyonel pazarda yakaladığımız başarıyı şimdi perakende alanına taşımaya hazırlanıyoruz. 2015 yılında  ulusal ölçekte dağıtım yapan ilk 3 marka içinde olmayı hedefliyoruz. İlk olarak iki ürünümüzle perakende alanında olacağız; ancak çok yakında tam buğday unu başta olmak üzere farklı un çeşitlerimizi de piyasaya sunmayı planlıyoruz. ”

Eriş Un’un toptan alanındaki başarılarından da bahseden Abdullah Eriş, 2013 yılında yaklaşık 50 ülkeye 240 bin ton un ihracatı yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin un ihracatının yüzde 12’sini Erişler Gıda olarak gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Abdullah Eriş, sözlerine şöyle devam etti; “100 milyon doları aşan ihracat rakamlarımızla ülke ekonomisi için her yıl artan oranda katma değer oluşturan bir grubuz. Türkiye’nin en çok ihracat yapan ilk 100 firması arasındaki yerimizi de her yıl üst basamaklara taşıyoruz. 2023 yılındaki hedefimiz ise; 250 milyon dolarlık ihracat girdisi oluşturmak.”

Erişler Gıda Hakkında:

Erişler Gıda’nın kökleri, 1920 yılında Ordu/Fatsa’da başlanan zahire ticaretine dayanır. II.Dünya Savaşı’ndan hemen sonra 1946 yılında Ali Eriş, babasından edindiği ticaret tecrübesiyle 1950 yılında öncelikle fındık ihracatına başlamıştır. 1974 yılına gelindiğinde ilk un değirmeni yatırımı gerçekleştirilerek un imalatı yapılmıştır. Anadolu’da küçük bir ticarethane olarak yola çıkan Erişler Gıda, bugün dünyanın yaklaşık 50 ülkesine 2013 yılında 240 bin ton un ihracatı yapan, 100 milyon doları aşan ihracat rakamlarıyla ülke ekonomisi için katma değer oluşturan bir gruba dönüştü. Erişler Gıda bünyesindeki şirketlerde 400’ü aşkın çalışan istihdam ediliyor.

Erişler Gıda’nın altında toptan ve perakende grupları bulunmaktadır. Toptan üretimin altında Eriş Un alt markalarıyla birlikte yer almaktadır. Perakende grubunun altında ise Eriş Un ve Özde markaları bulunmaktadır. Özde markası altında piyasaya ilk olarak NUDO kıvırcık erişte sunulmuştur.

Haberin Devamı

Alkolsüz İçecek

Coca-Cola Türkiye’den önemli açıklama

Yayın tarihi

-

Yazar:

Kamuoyu Bilgilendirme

Son günlerde çeşitli platformlarda Coca-Cola’ya yönelik asılsız iddiaların gündeme getirildiğini üzülerek izliyoruz.

Coca-Cola şirketi, 128 yıl önce ABD’de kurulmuş olan, % 100’ü halka açık uluslararası bir şirket konumundadır ve dünya coğrafyasında çok çeşitli ekonomik, siyasi ve dini rejimlerden oluşan birbirinden farklı 206 ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Şirketimizin herhangi bir ülkeyi, hükümeti, herhangi bir ülkenin politikalarını, siyasi ya da dini inancı desteklemesi söz konusu değildir. Bu çerçevede Coca-Cola’nın gelirinin İsrail’e aktarıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır.

Coca-Cola Filistin’deki 3. en büyük işveren, 5. en büyük yatırımcıdır.

  • · Coca-Cola şirketi 1998 yılından bu yana Filistin’de faaliyet göstermektedir.
  • · Coca-Cola’nın Filistin’de 3 fabrikası, biri Gazze’de olmak üzere 7 satış ve dağıtım merkezi bulunmaktadır.
  • · Coca-Cola, 350 Filistinliye iş olanağı sağlamakta, Coca-Cola faaliyetleriyle ilişkili yan sektörlerden ise 3,500 aile geçimini sağlamaktadır.

Türkiye’de de doğrudan 3 bin dolaylı olarak 30 bin kişiye istihdam sağlayan Coca-Cola olarak, 50 yıldır Türkiye’de ekonomiye güç vermek üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Coca-Cola’ya yönelik son günlerdeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla,

Coca-Cola Türkiye

 

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

“Hayatın Dengesi”ni bir fotoğrafla siz anlatın

Yayın tarihi

-

Yazar:

 

‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile toplumu tuz kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Estuz, hayatın dengesini fotoğraf kareleriyle anlatmak isteyen herkesin katılacağı bir fotoğraf yarışması başlattı.

Sektörün güçlü firmalarından biri olarak tüketicisini düşünen ve onları bilinçlendirmeyi kendine görev edinen Estuz, ‘Hayatın Dengesi’ olan tuzu, insanlara en sağlıklı şekilde ulaştırırken, tuz kullanımı konusunda da toplumu bilinçlendirmek için yoğun çalışmalar yapıyor. Türkiye’nin en büyük mamul tuz üreticileri arasında, kalitesi ve güvenilirliği ile özellikle gıda sektörünün en çok talep ettiği markaların başında gelen Estuz’un sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ‘Estuz Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürütülüyor.

Birinci 5 Bin TL kazanacak

Yarışmaya, seçici kurul üyeleri, TFSF temsilcisi ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye’de ikamet eden herkes katılabilecek. Bir kişinin en çok üç eserle katılabileceği yarışmada, birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 2.000 TL’lik para ödülü dağıtılacak. Ayrıca bir kişiye de 1.000 TL’lik mansiyon verilecek. Başvurular 30 Ekim’e kadar www.estuz.com/hayatindengesi/ adresinden yapılacak. Fotoğraflar elektronik ortamda web sitesine yüklenecek.

Estuz Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması  sonuçları, alanlarında uzman jüri üyeleri tarafından 5 Kasım 2014 tarihinde açıklanacak. Ödül töreni ise 3 Aralık’ta yapılacak.

Başvuru ve yarışmayla ilgili detaylara www.estuz.com/hayatindengesi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com