Connect with us

Elektronik

Senkron, IFSEC’te de güven veriyor!

Yayın tarihi

-

 

 

Elektronik güvenlik çözümlerinde faaliyetlerini 16 yıldır aralıksız yurtiçinde ve yurtdışında devam ettiren, dünya markaları ile çözüm ortaklığı yapan Senkron Güvenlik, Türkiye’nin ilk kez ev sahipliğini yapacağı IFSEC fuarına katılıyor.

 Senkron Guvenlik Cozumleri_logo

Türkiye’de banka sektörüne güvenlik çözümü sunarak, ilk olma özelliğine sahip olan Senkron’un geniş müşteri portföyünü finans kurumları, perakendecilik ve mağaza zincirleri, uluslararası firmalar, holdingler, konut ve yaşam alanları oluşturuyor.

 

Köklü geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen elektronik güvenlik sistemleri entegratör firmaları arasında yer alan Senkron; 30 Eylül – 02 Ekim 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IFSEC fuarındaki standında, dünyanın en önemli markalarından olan çözüm ortakları, Cisco Systems, Honeywell, Nedap ve TeleEye’ı ağırlayacak.

 

Donanımlı mühendis kadrosuyla en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekle kalmayarak her projesinde farklılık yaratan Senkron, çözüm ortakları ile katılacağı fuarda; ürünlerini sektörden ve sektör dışından kullanıcılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşayacak.

 

Türkiye’de sunduğu hizmet ve çözümlerini aynı zamanda yurtdışına taşıyarak koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklı 7/24 kesintisiz hizmet kalitesi ile başarılı projelere imza atan Senkron, sektördeki deneyimi ve sahip olduğu çözüm ortaklarıyla ulusal ve uluslararası arenada edindiği güçlü yeriyle, güvenliği en üst düzeyde yaşamak ve son teknolojiden haberdar olmak isteyen ziyaretçilerini standına bekliyor.

 

Senkron_Bulent Cobanoglu_ Yonetim Kurulu Baskani_2_ 2013

Senkron Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çobanoğlu

Senkron Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çobanoğlu fuarla ilgili olarak;            “IFSEC Güvenlik Fuarının Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilmesi Türkiye’de güvenlik alanında önemli bir yol aldığımızı ve gelişmekte olan pazarda hem standartları yukarı çekmesini, hem de kaliteli ve güvenilir kurumların daha ön plana çıkmasına vesile olacağına inanıyorum.”

 

Sözlerine devam eden Çobanoğlu, “Türkiye’deki kurumsal şirketlerin, gelişen pazar paylarıyla birlikte çalışan sayısındaki artış, verimlilik ve verinin kontrolü,  kıymetli varlıklar ve can güvenliğinin öneminin vurgulandığı bu günlerde IFSEC Fuarında 16 yıllık deneyimimizle ve güçlü çözüm ortaklarımızla birlikte yeni teknolojileri katılımcı kurumlarla paylaşmak bizim için onur olacaktır” dedi.

 

Honeywell & Senkron ;

Senkron, 2008 yılı itibariyle Honeywell Integrated Security (HIS) ile Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Kazakistan ülkelerinde yetkili “Gold Partner” ve 2012 yılından bu güne “Platinum Partner” ünvanı ile Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Moğolistan, Irak, Kuzey Irak, Afganistan ve BDT ülkelerinde yetkili partner olarak çalışmalarına devam etmektedir. Partnerlik kapsamı dahilinde Kartlı Geçiş (Prowatch, Win-Pak) ve Kapalı Devre TV Sistemleri projelendirme, tedarik, montaj ve satış sonrası teknik destek hizmetlerini sunmaktadır.

 

Cisco & Senkron ;

Senkron, Cisco ile imzalamış olduğu “Fiziksel Güvenlikte İleri Teknoloji İş Ortaklığı” kapsamında, Fiziksel Güvenlik ile Olay Yönetim ve Etkileşim Platformu ile Olay/Alarm Yönetimi ve Müdahalesi için oluşturulan yeni nesil çözüm ve hizmetleri sunmaktadır.

 

Nedap & Senkron ;

Geliştirdiği yazılımlarla, erişim denetimi, video gözetleme, izinsiz giriş algılama, biyometrik geçiş sistemleri ve kilitli dolap yönetimi gibi fonksiyonları tek bir tümleşik platformda birleştiren Nedap ile 2009 itibari ile iş ortaklığına gidilmiş ve o yıldan bu yana başarılı projelere imza atılmaya devam edilmektedir.

 

TeleEye & Senkron ;

1994 yılında kurulan Teleeye, gelişmiş sinyal işleme teknolojilerini kullanarak geliştirdiği yenilikçi ürünlerinin üretimini ve pazarlamakta olup , kuruluşundan sonra hızla büyüyerek dünyanın önde gelen uzaktan görüntü yönetimi üreticilerinden biri haline gelmiştir. Teknoloji odaklı TeleEye,  video görüntüleme ürünleri,  analogdan HD kameralara, IP kameralara, görüntüleme yazılımları ve sunuculara, DVR a kadar pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor. 2005 yılından bu yana süregelen iş otaklığı bu yıl itibari ile geliştirilerek farklı bir statüde devam etmektedir.

 

Senkron Hakkında

1997 yılında kurulan Senkron, Türkiye’de banka, finans kurumları, perakendecilik ve mağaza zincirleri, eğitim, sağlık, kamu, telekomünikasyon, uluslararası firmalar, holdingler, konut ve yaşam alanlarında anahtar teslim proje hizmetleri sunan elektronik güvenlik sistemleri entegratörüdür. Türkiye’de 14 ilde kendi şubeleri ile hizmet veren Senkron, Yurtdışında ise Romanya, Kazakistan, Mısır ve Kenya’daki ofisleri ile uluslararası güvenlik çözüm ve hizmetleri sunmaktadır.

 

Tüm sektörlere çözüm sunabilen Senkron’un çözüm ve hizmetleri arasında; Kapalı Devre TV Sistemleri ve Güvenlik Yazılımları, Kartlı Geçiş Sistemleri, Biyometrik Geçiş Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Yangın Söndürme Sistemleri, Çevre Güvenlik Sistemleri, Video İnterkom Sistemleri, Otopark Güvenlik Bariyerleri, Yol Kesiciler ve Hızlı Kapılar, Araç plaka Tanıma RFID ve Araç Altı Görüntüleme Sistemi, Metal Kap ı& El Dedektörleri & X Işınlı Kontrol Cihazları, Patlayıcı & Narkotik Tespit Sistemleri, Turnike ve Yüksek Güvenlikli Tam Boy Kabinler, Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri, Elektronik Ürün Gözetleme Sistemi ve Sanat ürünleri Kablosuz Güvenlik Sistemleri bulunmaktadır.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektronik

“Mobii” ile geleceğin otomobilleri ve sürüş deneyimi sürücüsüne göre şekillenecek…

Yayın tarihi

-

Intel ve Ford, ortak araştırma programı Mobii ile araç içi kişiselleştirme ve görüntüleme teknolojilerinin geleceğini şekillendiriyor, sezgisel teknolojileri otomobillere uyarlıyor.

Looking_In_Car(2)
• Intel ve Ford, araç içi kameralar ve araç sensörlari için yeni uygulamalar geliştirmeye yönelik bir araştırma projesi için işbirliği yaptıklarını duyurdular.
• Mobii adlı mobil iç mekan görüntüleme sistemi, yüz tanıma yazılımları kullanarak daha gizli, kişisel ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlıyor.
• Akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla araca uzaktan erişim, araç içinde kalan eşyaların kontrolü ve başka sürücüler için araç kullanma kuralları belirlenebiliyor.

Intel ve Ford, yeni işbirliği ile Nesnelerin İnterneti kavramının önemli alanlarından biri olan otomotiv konusunda yeni fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Bu yeni dönemde otomobiller akıllı telefonlarla uzaktan erişim imkanı veriyor, yüz tanıma sistemleriyle sürücüyü tanıyor ve sürüş deneyimini kişiselleştiriyor.

Ortak araştırma projesiyle ortaya çıkan mobil iç mekan görüntüleme sistemi Mobii, araç içi kameralardan ve sensörlerden gelen verileri işleyerek sürücülere tamamen kişiselleştirilmiş bir sürüş deneyimi sağlıyor. Mobii, içindeki yüz tanıma sistemleriyle her sürücüye özel farklı ayarları otomatik olarak araca uygulanıyor.

Mobii ile sesli komut ve hareketlerle otomobilinizi kişiselleştirin
Algısal teknolojileri kullanarak çok daha eğlenceli bir sürüş deneyimi sağlayan Mobii, Ford araştırma mühendisleri ile Intel bünyesindeki antropolog, etnolog ve mühendislerin ortak çalışması. Mobii ile sürücü araca girdiği anda ön tarafta bulunan bir kamerayla yüz tanıma işlemi gerçekleştiriliyor. Sonrasında araç içi teknolojiler, kimliği tanımlanan sürücüye göre kişiselleştiriliyor. Mobii araca binen sürücüyü tanıyamazsa, bir fotoğrafını araç sahibinin akıllı telefonuna ileterek onu durumdan haberdar ediyor. Bu sayede araç sahibi kendisinden başka sürücüler için hız limiti, güvenli sürüş kuralları, araç içi ses seviyesi ve mobil telefon kullanımıyla ilgili düzenlemeler yapabiliyor.

Mobii’nin içerdiği hareket tanımlama yazılımları sayesinde sürücü için tamamen algısal bir etkileşim imkanı yaratılıyor. Doğal hareketlerle birlikte kullanılan sesli komutlar ile araç kliması ya da sunroof gibi özellikler basitçe çalıştırılabiliyor.
Intel Nesnelerin İnterneti Bölümü Başkan Yardımcısı Doug Davis, “Teknoloji lideri Intel araç üreticilerinin karşılaştıkları zorlukları anlayarak bu alanda onlara sunduğu çözümlerle büyük bir destek sağlıyor. Mobii projesi de Intel’in Ford ile yaptığı işbirliğinin en büyük göstergelerinden biri” diye konuştu.

Ford Araştırma ve Yeni Teknolojiler Başkan Yardımcısı ve CTO’su Paul Mascerenas da, “Intel ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Mobii araştırmamızla, sürücülerin araç içi teknolojilere nasıl yaklaştığını gözlemleyip onlara daha sezgiye dayalı ve isteklerini karşılayan etkileşimler sunmak istiyoruz. Araç içi görüntüleme sistemleriyle elde edeceğimiz bilgiler, uzun vadede çok daha ileri teknolojiler geliştirebilmemize imkan verecek” dedi.

Haberin Devamı

Elektronik

Arçelik A.Ş., enerji ve su verimli ürünlerle sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor

Yayın tarihi

-

 

 ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuna paralel olarak tüm iş süreçlerinde ‘Sürdürülebilir Gelişim’ odağı ile hareket eden, kaynakların verimliliği ve sürdürülebilirliği konusuna en üst seviyede hassasiyet gösteren Arçelik A.Ş., doğanın ve ekolojik sistemin korunmasına katkı sağlamaya devam ediyor.

Beyaz eşya sektöründe dünyanın önde gelen oyuncularından biri olan Arçelik A.Ş., tüm iş süreçlerinde ‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonuyla hareket ediyor. Uzun yıllardır, doğanın ve ekolojik sistemin korunmasına katkı sağlayan projeler yürüten Arçelik A.Ş., 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne dikkat çekiyor.

Ürünlerin yaşam döngüsü içerisinde oluşan CO2 emisyonunun %95’lik kısmının, ürünlerin kullanımı esnasında oluştuğunu dikkate alan Arçelik A.Ş., Ar-Ge çalışmaları içerisinde çevresel etkileri düşürülmüş ürün geliştirme uygulamalarına öncelik veriyor.

Bu kapsamda; sınıfının en az su ve enerji harcayan, en düşük ses seviyesine sahip olan ürünlerini geliştiren Arçelik A.Ş.; A%-45 enerji sınıfı ankastre fırını, A+++%-10 enerji sınıfı kurutma makinesini, A+++%-50 enerji sınıfı çamaşır makinesini, A+++%-10 enerji sınıfı bulaşık makinesini ve A+++-%20 enerji sınıfı buzdolabını pazara sundu. Çevreye dost, ozona zarar vermeyen ve küresel ısınmaya etkisi en düşük (sera gazı etkisi en düşük) olan hidrokarbon esaslı soğutucu gaz (R600a) ile bugüne kadar toplam 35 milyon adet buzdolabı üretti. Arçelik A.Ş.’nin ürünleri, uluslararası kuruluşlar tarafından tasarım, yenilikçilik ve enerji – su verimliliği alanlarında birçok ödülün sahibi oluyor.

Arçelik A.Ş., ürünlerin yanı sıra, tedarikten dağıtıma kadar tüm süreçlerde enerji ve malzeme verimliliğinin artırılması ve kaynakların en verimli şekilde kullanılması için çalışıyor. Şirket; üretim süreçlerinde oluşan atıkların kaynağında azaltılması, geri kazanılması ve sera gazı emisyonlarının düşürülmesi yönünde projeler yürütüyor. Arçelik A.Ş., sadece 2013 yılında yurtiçindeki fabrikalarında gerçekleştirdiği 105 enerji verimliliği projesiyle, %5,6 oranında enerji tasarrufu ve 8.620 ton CO2 sera gazı emisyonu azaltımı sağladı. Suyun geri kazanımı ve tüketim azaltımı projeleri ile yaklaşık 160.000 m3 su tasarrufu elde etti. Haziran 2012’den bu yana yürütülen yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılması çalışmaları sonucunda, işletmelerde %100 yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektrik kullanım oranı %90’a ulaştı.

Bunun yanı sıra Arçelik A.Ş., sera gazı emisyonu envanterini, ISO 14064-1 standardına uygun olarak hesaplayıp, uluslararası bağımsız bir akredite kuruluşa tescil ettiriyor. ISO 50001 sertifikasına sahip olan Şirket, Türkiye’deki faaliyetlerini, tüketilen enerjinin verimli kullanılması esasına dayanan ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi ile yönetiyor.

Levent Çakıroğlu: “Enerji ve su kullanımında verimli, çevre dostu ürünler ile sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulmasına katkı sağlıyoruz”

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yapan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu; “ Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda yenilikçi teknolojileri hayata geçirerek; çevre dostu, kaliteli, yenilikçi, müşterilerinin yaşam standardını artıran, yüksek enerji ve su verimliliğine sahip, hatta bu alanda öncü ürünler geliştirmeye devam ediyoruz” dedi. Ürünlerin enerji verimliliğini artırmak için yaptıkları çalışmalar sonucu; hane halkının bütçesine katkı sağlarken, ülkemizin enerji ihtiyacının azaltması itibariyle ekonomiye de önemli katkıda bulunduklarını ifade eden Çakıroğlu; “Enerji ve su kullanımında verimli, çevre dostu ürünlerimizle sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulmasına katkı sağlıyoruz” dedi. Çakıroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Üretimde enerji verimliliği alanındaki çalışmalarımız sonucunda; Türkiye, Romanya ve Çin’de bulunan 9 üretim tesisimiz ‘Enerji Verimli Yeşil Tesisler’ derecelendirmesinde en üst seviye olan  ‘Platin’ sertifika sahibi oldu. Kurumların sera gazı salınımlarını ve iklim değişikliğine yönelik stratejilerini uluslararası yatırımcılarla paylaştığı dünyanın en itibarlı ve yaygın çevre girişimi ‘CDP-Karbon Saydamlık Projesi’ kapsamında Şirketimiz, 2012’de aldığı ‘Karbon Saydamlık Lideri’ ödülünün ardından, 2013’te başarısını daha da ileri götürerek, en üst seviye olan ‘CDP Performans Lideri’ ödülüne de layık görüldü.”

Haberin Devamı

Elektronik

Samsung’un yeni akıllı telefonu ilk kez ve sadece Vodafone’da

Yayın tarihi

-

Dünya çapında en son mobil teknolojileri aboneleriyle buluşturan Vodafone Türkiye, yepyeni Samsung Galaxy Grand Neo’yu Türkiye’ye getiren ilk operatör oldu. Son teknoloji Samsung akıllı telefon, Vodafone farkıyla “Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformu – ACAİP” portföyündeki yerini alarak tarifeye ek ayda18 TL’den başlayan fiyatlarla Vodafone’lularla buluşuyor. 5 inç dev ekranlı akıllı telefon, Vodafone’un 81 ili kapsayan 3G teknolojisi ile gelişmiş internet deneyimi sunuyor.

 

 Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, akıllı cihaz fırsatlarını herkes için kolay, anlaşılır ve erişilebilir kılmaya devam ediyor. Vodafone ile akıllı cihazlarda dünya liderleri arasındaki Samsung’un yeni işbirliği sayesinde merakla beklenen Samsung Galaxy Grand Neo, sadece Vodafone’lular için Türkiye’ye geliyor.

Android 4.2 Jellybean işletim sistemiyle çalışan Samsung Galaxy Grand Neo, 5 inçlik dev ekranıyla göz kamaştırıyor. 1.2 GHz hızında dört çekirdekli A7-Cortex işlemciye sahip telefonda 720p video kaydı yapabilen 5 MP kamera bulunuyor. Wi-Fi, Bluetooth 4.0, A-GPS ve FM radyo ile kablosuz iletişimin tüm imkanlarını sunan yeni Samsung ayrıca 16 GB dâhili hafızaya sahip ve 1 GB RAM’den güç alıyor. Cihazın 2100 mAh bataryası maksimum 430 saat standby süresi sunabiliyor.

Vodafone’lular için akıllı cihaz seçmeyi, almayı ve kullanmayı kolaylaştıran Akıllı Cihaz Akıllı İletişim Platformu (ACAİP) portföyüne eklenen Samsung Galaxy Grand Neo, üstün Samsung teknolojisini ekonomik fiyata aboneler ile buluşturuyor. Abonelerine en son teknolojiyi sunmayı ilke edinen Vodafone’a özel olarak Türkiye’de satışa sunulan Samsung Galaxy Grand Neo, kontratsız 899 TL fiyatıyla dikkat çekiyor. Vodafone ayrıca tarifeye ek ayda sadece 18 TL’den başlayan taksitli ödeme seçenekleriyle Samsung Galaxy Grand Neo’yu satın almayı kolaylaştırıyor. Vodafone Red, Duran Tarife, Devreden Tarife ve Gençlik tarifelerine ek avantajlı ödeme seçenekleriyle sunulan kampanya kapsamında, içerisinde internet olmayan tarifelerde de iki ay boyunca 250 MB hediye ediliyor.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal, konu hakkında şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, dijital dönüşümün lideri olma vizyonuyla mobil iletişimin imkanlarından faydalanmayı abonelerimiz için kolaylaştıran teklifler geliştiriyoruz. Bu kapsamda, Samsung ile yeni bir işbirliğine imza atıyor ve en son teknolojiyi Vodafone’lulara ayrıcalıklı şekilde ulaştırıyoruz. Üstün teknolojisi ve ekonomik fiyatıyla merakla beklenen Samsung Galaxy Grand Neo’yu Türkiye’de ilk kez ve sadece Vodafone Cep Merkez’lerinde satışa sunuyoruz.  Samsung Galaxy Grand Neo, 5 inçlik dev ekranıyla mobil iletişimde çağı yakalarken, tarifeye ek taksitli ödeme seçenekleriyle Vodafone abonelerine ekonomik ve avantajlı bir seçenek yaratıyor. Yeni kampanyamız ile tüm abonelerimizi, Samsung Galaxy Grand Neo ile tanışmak ve tarifeye ek akıllı cihaz avantajlarını öğrenmek üzere Vodafone Cep Merkezleri’ne davet ediyoruz.”

 

 

 

 

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com