Son 5 senedir uluslararası mobilya endüstrisi ile iç tasarım sektörünün nabzını tutmak ve son yenilikleri sergilemek amacıyla İstanbul’da düzenlenen ZOW İstanbul, 2013’te en başarılı fuarını gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanından 16 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan ZOW İstanbul Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı, bu sene de başta Libya, Cezayir gibi Kuzey Afrika ülkelerinden heyetler olmak üzere binlerce kişiyi ağırlayacak. ZOW fuarlarının dünyadaki diğer örnekleri gibi katılımcı ve ziyaretçilerine workshop konseptine dayalı bir iş platformu sunacak olan ZOW 2014’te ASD Laminat, ÇEBİ, Schattdecor gibi dev isimler şimdiden yerlerini aldılar.

2013 yılında başarıyla gerçekleşen fuarın ardından, sektöre yön veren büyük firmalar 2014 yılı için de fuar sözleşmelerini imzalayarak ZOW’a desteklerini perçinlediler. 20-23 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak olan ZOW Istanbul fuar satışları tüm hızıyla sürüyor. AGT, ASD Laminat, Bakış Kapak, Çebi Kilit, Gentaş, Gizir Profil, Işık Profil, Kapsan, Mesan Plastik, Samet ve Schattdecor gibi kendi alanının en önemli isimleri fuarda yerlerini aldılar. Tarihini Mayıs ayında düzenlenen Köln Fuarı’nda açıklayan ZOW Istanbul ekibi, 3 ay gibi kısa bir sürede satış hedeflerinin yüzde 70’ini gerçekleştirerek büyük bir başarıya imza attı.

Arap Baharı Sonrası Ekonomik Durumu Düzelen Ülkeler Sıkı Markajda

AykutEngin 010
ZOW Türkiye Müdürü Aykut ENGİN

2014 hedeflerinin yüzde 70’ini şimdiden gerçekleştirdiklerini söyleyen ZOW Türkiye Müdürü Aykut ENGİN şunları aktardı; “2013, İstanbul’da fuar yapmaya başladığımız 2008’den beri en başarılı yılımız oldu. Yüzde 27’si yurt dışından olmak üzere 246 katılımcı ile gerçekleştirdik fuarımızı. Tüm dünyadan yeni trendler ve yeni buluşların açıklandığı fuarımıza 16 binden fazla ziyaretçi katıldı. Bu kadar başarılı geçen 2013 yılından sonra sektöre yön veren büyük firmalar 2014 yılı için de fuar sözleşmelerini imzalayarak ZOW’a desteklerini perçinlediler. Fuarımızı bu sene yüzde 25 daha büyüterek, farklı coğrafyalardan gelecek ziyaretçilere daha zengin bir içerik sunmaya hazırlanıyoruz. ZOW İstanbul 2014 için henüz 6 aydan fazla bir zamanımız olmasına karşın, pazarlama ekibimiz hedef pazarlar için çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmekte. Bu çalışmalar sonucu geçen sene farklı yabancı pazarlardan gelen ve büyük iş bağlantılarına imza atan Kenya, Sudan, Tanzanya ve Gana gibi ülkelerin yanı sıra Arap Baharı ve seçimler sonrası ekonomik durumları tekrar normale dönen Libya, Cezayir, İran, Ürdün gibi ülkeler fuarın ağırlıklı ziyaretçi grubunu oluşturuyor olacaklar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…