Çevreye olan saygısını her fırsatta gözlerönüne seren Sealed Air, doğanın üzerindeki baskıyı azaltmak amacıylageliştirdiği ürünleri ve projeleriyle çevreye olan duyarlılığını vurguluyor. SealedAir, sahip olduğu sürdürülebilirlikyaklaşımı ile içinde bulunduğu toplumları, kaynakları ve gezegeni korumak içinatıkların azaltılmasına, operasyonel verimliliğin artırılmasına, insansağlığının korunmasına ve buna bağlı olarak sağlıkla ilgili risklerinazaltılmasına kendini adayarak tam anlamıyla bir “sürdürülebilirlik şirketi”olarak karşımıza çıkıyor.

İnsanlığın doğalkaynaklar üzerindeki baskısını azaltmak amacıyla Sealed Air Türkiye Genel MüdürlükOfisi olarak katıldıkları WWF-Türkiye ‘Green Office (Yeşil Ofis) Programı’kapsamında; kâğıt tüketimi, atık yönetimi, çalışan bilincinin artırılmasıalanlarında kaydedilen iyileşme ve düzenlemelerle ‘Green Office (Yeşil Ofis) Diploması’nı almaya hak kazanan SealedAir Türkiye Genel Müdürlük Ofisi, buözelliği ile dünyada bir ilki gerçekleştirmiş durumda. Proje kapsamında, 1yıllık süre sonundaki kâğıt tüketimini azaltma hedefini %10 olarak belirleyenSealed Air, yılsonunda kâğıt tüketimini %25 oranında düşürmeyi başardı. Atıkyönetimi alanında merkez ofis kaynaklı geri dönüştürülebilir atıkların geridönüşüme yönlendirilme oranı hedefini ise bir yıllık süre sonunda %80’den%100’e yükseltti. Çalışan bilincini artırma konusunda çeşitli etkinliklerleçalışanların farkındalık konusundaki %10’luk hedefini %12 olarak gerçekleştirenSealed Air, çevreye duyduğu saygıyı çeşitli faaliyetleriyle öne çıkarmayıbaşarıyor.

Sealed Air’in bu doğrultudaki bir diğer projeside Türk ekonomisine destek vermek amacıyla başlatılan Beyaz Yıldız Projesi’dir. Beyaz Yıldız Projesi ile; TÜROFED (TürkiyeOtelciler Federasyonu) tarafından hazırlanan ve turistik işletmelerdekullanılan suyun, elektriğin-enerjinin, kimyasalın ve katı atık miktarının,çevrede ve doğal kaynaklarda meydana gelebilecek olası zararın azaltılması, operasyonelverimliliğin artırılması ve turistik işletmelerdeki giderlerin azaltılmasıamaçlanmıştır. Bu proje ile kontrolsüz tüketimin engellenerek bilinçli birtüketime dönüşmesi hedeflenmektedir. Projeye Türkiye’deki tüm oteller dahilolduğunda toplamda 40 hektometreküp su tasarrufu sağlanabilecek ve bu miktar,Elmalı Barajı su rezervinin yaklaşık 3 katı ya da 1 Alibeyköy Barajı’nın sukapasitesine eşit olacaktır. Öte yandan sadece %30’luk bir enerji tasarrufunagidilmesi durumunda Hirfanlı Hidroelektrik Santrali’nin yıllık elektriküretiminin 2 katı enerji tasarrufu elde edilecektir. Yapılan denetimlersonucunda 40 işletme uluslararası çevre standartlarını karşılayarak BeyazYıldız Sertifikası almaya hak kazandı.

Diversey Hatıra Ormanı genişliyor…

 

Sürdürülebilirliğinsadece üretim sürecinde kalmaması gerektiğine inanan ve bunu yaşam felsefesihaline getiren Sealed Air’in iş birimi Diversey ise ÇEVKOR (Çevre KorumaDerneği) ile işbirliği içinde geçtiğimiz yıllarda Ankara’da 1000 adetlik fidandikimi gerçekleştirdi ve “Diversey Hatıra Ormanı” için ilk adımları attı.Ankara’da yeşermeye başlayan Diversey Ormanı’na her çalışanı ve müşterisiadına, bir fidan dikiliyor. “Bir kuşağın diktiği ağacın gölgesinde gelecekkuşaklar serinler” felsefesinden yola çıkarak Ankara’da başlatılan DiverseyHatıra Ormanı çalışması Haziran ayında dikilecek yeni fidanlar ilegenişleyecek.

 

Sealed Air Hakkında:

Sealed Air, gıda güvenliği ve koruma, tesis hijyeni veürün koruma alanlarında küresel bir liderdir. Instapak® koruyucu ambalajsistemi, Cryovac® gıda paketleme çözümleri ve Diversey™ temizlik ve hijyençözümleri gibi oldukça tanınmış, yaratıcı markalarıyla Sealed Air,müşterilerinin işlerine ölçülebilir değer katan, tüketiciler için yaşamkalitesini artıran ve gelecek nesiller için daha temiz ve daha sağlıklı birçevre sağlayan verimli ve sürdürülebilir çözümler sunar.  Sealed Air, 2012 yılında 7.6 milyar $ ciroya ulaşmış, 175ülkede müşterilerine hizmet vermekte ve yaklaşık 25.000 çalışanı bünyesindebulundurmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…