Schneider Electric Türkiye çalışanları, ‘Durma Harekete Geç’ kampanyasına destek olmak için yürüdüler, koştular, yeri geldi dans ettiler, yeri geldi merdivenleri tırmandılar. Tüm bunlar yetmedi, içlerinden bir tanesi, İstanbul’dan Manisa’ya kadar tam 524 kilometrelik yolu bisikletle gitti.

SCH DurmaHareketeGec Gorsel (1)

Enerji yönetimi alanında dünya çapında bir uzman olan Schneider Electric’in global sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi enerjilerini kullanan çalışanları, hem yürüyüşten dans dersleri ve futbol maçlarına kadar birlikte birçok aktivite yaptılar, hem de kat ettikleri her bir kilometre için Schneider Electric’in global fonundan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği için bağış kazandılar.

10 yıldan uzun bir süredir Schneider Electric ürünlerinin çevreye katkısını vurgulamak amacıyla faaliyet gösteren LULİ platformunun bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Use Your Legs’ projesinin Türkiye ayağı ‘Durma Harekete Geç’ adıyla 8-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

Ülkelerin yerel olarak desteklediği sivil toplum kuruluşlarına yapılan bağışı artırmak ve çalışanları kendi enerjilerini kullanmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen kampanya çerçevesinde Schneider Electric çalışanları bol bol hareket ettiler.

Asansör yerine merdiven kullanan, topluca yürüyüş yapan, dans dersi alan, bisiklete binen ve futbol maçı yapan Schneider Electric çalışanlarının attıkları her adım, kat ettikleri her mesafe akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamalar aracılığıyla ölçüldü.

 İstanbul’dan Manisa’ya bisikletle 3 günde geldi!

‘Durma Harekete Geç’ kampanyasının sürpriz ismi, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Mahmut Can Kovan oldu. Attığı “Schneider Electric beni staja alsın, buradan İzmir’e bisikletle giderim” tweet’iyle dikkatleri çeken Mahmut Can Kovan, hem Schneider Electric’te staj yapmaya hak kazandı hem de ‘Durma Harekete Geç’ kampanyasıyla bir sosyal sorumluluk projesine destek olmak amacıyla yollara düştü. 24 Temmuz Çarşamba günü Schneider Electric Ataşehir Genel Müdürlük Ofisi’nden bisikletle yola çıkan Mahmut Can Kovan, üç gün boyunca bisikletle tam 524 kilometre yol kat ederek 26 Temmuz Cuma günü Schneider Electric’in Manisa’daki fabrikasına ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…