Connect with us

ENERJI

Schneider Electric’den Yeşil İş Konferansı’na Stratejik Çözüm Ortağı desteği

Yayın tarihi

-

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, bu yıl beşinci kez düzenlenen Yeşil İş-Green Business Konferansı’na Stratejik Çözüm Ortağı olarak destek verdi.

 

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer açılışta yaptığı konuşmada, sürdürülebilir dünya için iş liderlerine büyük görev düştüğüne dikkat çekerek, “Hepimizin bakış açıları farklı olabilir, fakat hedefimiz ortak: Daha yaşanabilir bir gelecek hayal ediyor ve onun için çalışıyoruz” dedi.

 

Schneider Electric standında “Şimdiki gelecek zaman” teması altında videolar gösterildi, enerji verimliliği sağlayan çözümler hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Bu yıl Uluslararası Çevreci Şehirler Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Bilkentli öğrenciler de derece alan projelerini Yeşil İş Konferansı katılımcılarıyla paylaştı.

 

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer, ilk yılından bu yana destek verdikleri Yeşil İş-Green Business Konferansı’nın açılışında, “Akıllı şehirler kuruyor, verimli yaşam alanları, yaşayan binalar oluşturuyoruz. Çünkü biz geleceği, ‘bugün’ kurguluyor ve ‘önemsiyoruz’. Dünde, bugünde, gelecek için hayallerimizde; sürdürülebilir bir dünya için çalışıyoruz. Bunun için de bizim için her zaman şimdiki gelecek zaman diyoruz” şeklinde konuştu. Schneider Electric’in sürdürülebilir dünya için çalıştığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Biz Schneider Electric olarak, dünyanın sürdürülebilirlik yolunda en önemli çıkış yolunun enerji verimliliği olduğuna inanıyoruz. 100’den fazla ülkede 140.000’den fazla çalışanla ve enerji yönetiminde dünya çapında uzman kimliğimizle enerjiyi güvenli, güvenilir, verimli, üretken ve çevreci hale getirmek üzere çalışıyoruz. Ayrıca üretmekle kalmıyor, hizmet verdiğimiz tüm sektörlere, enerji yönetimi konusunda önderlik de ediyoruz. Ve şartları daima ‘zorluyoruz’, her zaman daha iyiye doğru…”

“Sürdürülebilir dünya için iş liderlerine büyük görev düşüyor”

İnsanlığın, 2050 yılında sürdürülebilir dünyaya ulaşmak için bir yol haritasına ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer, “Bu yol haritasına sadece sosyal inovasyon değil, aynı zamanda teknolojik çözümler de yön vermeli. İşte bu noktada iş dünyasına büyük görev düşüyor. Çünkü iş dünyası, karakteri itibarıyla yeniliklere her zaman açık ve çağın gelişmelerine daha hızlı uyum sağlama yeteneğine sahip bir platform. İş liderleri bir yandan şirketlerini mevcut koşullar altında yönetmeye devam ederken, bir yandan da siyasi ve toplumsal liderlerle yakın işbirliği içinde toplumun sürdürülebilirlik koşullarının yönetilmesine pekâlâ yardımcı olabilirler. Özel sektör, devlet ve sivil toplum kuruluşlarının birlikteliği her zamankine ve her konuya oranla çok daha fazla önem taşıyor. Daha fazla geç kalmadan sürdürülebilir gelecek için şimdiden adım atıp yola koyulmalıyız. Hepimizin bakış açıları farklı olabilir, fakat biliyorum ki hedefimiz ortak: Daha yaşanabilir bir gelecek hayal ediyoruz ve onun için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Bu videoları izlemek isteyenlerin enerjilerini kendileri üretmeleri gerekti!

Schneider Electric’in standında katılımcılar önünde ekran olan bir yürüme bandının üzerine çıkarak, ekrandaki kurumsal videoları izlemek için gereken enerjiyi kendileri üretmeye çalıştı.

 

Diğer tarafta ise katılımcılar ellerindeki tablet bilgisayarlar aracılığıyla Schneider Electric’in sunduğu enerji verimliliği çözümleri hakkında bilgiler edindi.

Ayrıca bu yıl Uluslararası Çevreci Şehirler Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Bilkentli öğrenciler de derece alan projelerini, ana sunumda Yeşil İş Konferansı katılımcılarıyla paylaştı.

 

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ENERJI

Nexans teknolojisini Yeşilköy’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

“Hayata enerji verir” sloganıyla müşterilerine yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri sunan Nexans, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kurulan hastanenin inşaatında kullanılmak üzere, yangına karşı güvenli enerji kablolarının tedariği için harekete geçti.

Sektörün lider global oyuncularından Nexans, 45 günde tamamlanması planlanan bin oda kapasiteli hastaneyi, yangına karşı güvenli son teknoloji ürünü Alsecure kablolarıyla buluşturabilmek üzere, tüm birimleriyle koordineli bir şekilde organize olarak ivedilikle tedariğe başladı.

Nexans Türkiye Genel Müdürü Atilla Kurtiş, konuyla ilgili “Nexans olarak, bugüne kadar gerek Türkiye’de gerekse dünyada, hastane de dahil olmak üzere, sayısız dev projeye imza attık. Bununla birlikte içinde bulunduğumuz dönemi de gözeterek, bu projenin bizim için ayrı bir önemi olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’deki 2 fabrikamız ve 500 çalışanımızla üretime devam ettiğimiz bu olağanüstü dönemde tabi ki bu proje için de ihtiyaçlar  doğrultusunda hızla harekete geçerek, en kısa sürede kablo tedariğini gerçekleştirebilmek için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. En üst seviye güvenlik için dizayn edilmiş Nexans teknolojisini Yeşilköy’deki hastanemiz ile buluşturacak olmaktan dolayı da ayrıca gurur duyuyoruz” dedi..

Haberin Devamı

ENERJI

Günsan İngiliz serisiyle Afrika’yı aydınlatıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

50’den fazla ülkeye kişiselleştirilmiş elektrik ekipmanları, anahtar ve priz ürünlerini ihraç eden Günsan yeni pazarlara açılıyor. Değişen ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği İngiliz serisiyle rotayı Afrika ve Ortadoğu’ya çeviren Günsan Elektrik, bu yıl ihracat yaptığı ülke sayısını 70’e çıkarmayı hedefliyor.

Yenilikçi anahtar, priz ve elektrik aksesuarları ile dünyanın pek çok ülkesinde inşaat ve renovasyon projelerinde yer alan Günsan, Afrika pazarında iki kat daha büyümeyi hedefliyor. İnşaat sektörünün büyümesi ve yeni nesil çözümlere talebin artmasıyla hedef pazar haline gelen Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde konumunu güçlendirmeyi hedefleyen Günsan, ihtiyaç ve talebe yönelik geliştirdiği İngiliz serisiyle şık ve ekonomik çözümler sunuyor.

Türkiye’den Afrika’ya İngiliz Serisi!

Yeni İngiliz tipi anahtar priz serileriyle bu yıl çok büyük hedefleri olduğunu söyleyen Günsan Elektrik CEO’su Francisco Gil Garcia özellikle Afrika pazarında çok büyük potansiyel yakaladıkları belirterek, “Nijerya, Kenya ve Gana’da yenilikçi ürünlerimiz çok talep görüyor. Bu talebe yanıt vererek mevcut Afrika pazarında bu yıl iki kat daha büyümek istiyoruz. Ayrıca İngiliz serisi ürünlerimizi ilk kez bölge alıcılarıyla buluşturacağımız Middle East Energy 2020 Fuarı ile de Ortadoğu pazarına yatırımlarımızı yapıyoruz.

Tüm bunların yanı sıra, Rusya’da da atılımlarımıza hız verdik, yeni yapılanmamızla güç kazanmaya başladık. Estonya, Litvanya ve Letonya gibi Baltık ülkelerine de yeni giriş yaptık. İhracat yaptığımız ülke sayısını 70’e çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Ar-Ge’ye sektörün üzerinde pay ayırıyoruz”

Günümüzün değişen ihtiyaç ve beklentilerine göre ürünlerini tasarladıklarını söyleyen Gil Garcia, “Son iki yıldır pazarın geleneksel yapısını değiştiren, kişiselleştirilebilir, farklı yaşam alanlarında herkes için kullanımı kolay, güvenli, estetik ve yenilikçi elektrik ürünleri geliştirmeye ve üretmeye odaklandık. Ar-Ge çalışmalarına sektörün üzerinde pay ayırarak, yeni teknoloji ve trendler içeren yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Haberin Devamı

ENERJI

Aygaz ve Mogaz her yerde

Yayın tarihi

-

 

Aygaz Otogaz ve Mogaz Otogaz markalarıyla Türkiye’nin en geniş otogaz dağıtım ağına sahip olan Aygaz, LPG’li araç kullanan tüketicilere avantajlar sunmaya devam ediyor. 31 Ağustos tarihine kadar sürecek olan kampanya kapsamında, www.aygaznerede.com ve www.mogaznerede.com adreslerini ziyaret eden tüketiciler, her iki 50 TL’lik otogaz alımında geçerli olmak üzere 5’er TL, toplamda 10 TL değerinde otogaz kazanıyor.

 

İstanbul, 24 Temmuz 2014 – Kaliteli hizmet anlayışı ve güvenilirliğiyle Türkiye’de en çok tercih edilen otogaz markası olan Aygaz, düzenlediği kampanyalarla otogaz kullanıcılarına avantajlar sunmaya devam ediyor.

Aygaz, 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olan ‘Aygaz ve Mogaz Her Yerde’ kampanyası kapsamında, www.aygaznerede.com ve www.mogaznerede.com adreslerini ziyaret eden tüketicilere, her iki 50 TL’lik otogaz alımında geçerli olmak üzere 5’er TL, toplamda 10 TL değerinde otogaz kazandırıyor.

Kampanya süresince www.aygaznerede.com ve www.mogaznerede.com sitelerinde yer alan harita üzerinden Aygaz veya Mogaz Otogaz istasyonlarından birini seçen ve formdaki tüm bilgileri eksiksiz dolduran tüketiciler kampanyadan yararlanmaya hak kazanıyor ve kendilerine kampanya şifresi iletiliyor. Kampanya şifresini herhangi bir Aygaz veya Mogaz Otogaz istasyonunda onaylatan tüketiciler, iki kere 50 TL ve üzeri otogaz alımında 5’er TL, toplamda 10 TL hediye otogaz kazanıyor.

Her 100 binek araçtan 42’si otogazlı

Ekonomik olmasının yanında performanslı, çevreci ve güvenli bir ürün olan otogaz, bugün Türkiye’de her 10 binek araçtan 4’ünde kullanılıyor. Türkiye’de her yıl 300.000 dolayında otogazlı araç dönüşüm yaptırarak ya da sıfır kilometre olarak yollara çıkarken, otogaza olan talep de artıyor. Aygaz, Aygaz Otogaz ve Mogaz Otogaz markaları ile hem Türkiye çapındaki 1.500’ün üzerindeki istasyonuyla Türkiye’nin en yaygın otogaz dağıtım ağına sahip hem de en çok tercih edilen LPG firmasıdır.

 

Aygaz hakkında

Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, Türkiye’nin 10. büyük sanayi kuruluşudur. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra LPG basınçlı kap ile aksesuarları üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.800 tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 30’a yakın ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 80 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Otogaz+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com