Connect with us

GIDA & İÇECEK

Sbarro Türkiye’deki değişim rüzgârı globali sarıyor

Yayın tarihi

-

 

Geleneksel Napoli lezzetlerini Türk halkının beğenisine sunan Sbarro’nun Türkiye restoranlarında başlattığı yatırımlar globale de örnek oldu.

2007 yılından bu yana TAB Gıda bünyesinde İtalyan lezzetlerini Türk tüketicisiyle buluşturan Sbarro büyümeye devam ediyor. Türkiye’de AVM’lerdeki en büyük pizza zinciri olma başarısına sahip olan Sbarro, ülke geneline yayılan 30 ildeki 90’dan fazla restoranıyla müşterilerine hizmet veriyor. Hızlı servis restoran zinciri pazarındaki etkinliği ve hızlı büyüme rakamları ile global tarafından da ödüllendirilen Sbarro Türkiye, gerçekleştirdiği yatırımlarla globale örnek oluyor.

SB_

Türkiye’deki marka bilinirliği çalışmaları ve değişim rüzgârını yerinde görmek için ziyaret eden Sbarro Global CEO’su J. David Karam, gerçekleştirilen çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulundu. Sbarro’nun agresif bir büyüme stratejisiyle Güney Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya gibi yükselen piyasalarda restoran zinciri oluşturmayı hedeflediğini anlatan Karam, TAB Gıda’nın Türkiye’deki büyüme hızının tüm dünya Sbarro restoranlarına örnek olduğunu belirtti.

Sbarro Türkiye globale örnek oldu

Karam “2014’te yeni restoran açılışlarıyla beraber %40’lık bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Her zamanki gibi yeni lezzetler yaratmaya odaklandığımız bir yıl olacak. Hatta sıcak yemeklerle ilgili sürprizlerimiz de olacak. Yenilikçi tavrımızı devam ettireceğiz” dedi. Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Sbarro’nun 2013 yılında hayata geçirdiği değişimle ilgili de konuşan Karam “TAB Gıda 2013 yılı içinde Sbarro restoranlarında yaptığı tasarım değişikliğinin müşteri kitlesinde ve satışlarında pozitif değişimi getirdiğini gördük. Yeni konsepti yerinde inceleme fırsatı bulduğum için mutluyum. Bu konseptin getirdiği pozitif rüzgârın globale taşınmasını da kendi aramızda değerlendiriyoruz. Bu anlamda da Türkiye’deki Sbarro restoranları bir kez daha örnek oldu diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Sbarro’da herkese uygun bir lezzet var

Sbarro’da, taze İtalyan lezzetlerinden vazgeçemeyenlere pizzalar, makarnalar, salatalar Fransız usulü tavuk, meatball, fırın patates, sote sebzeler, wrap çeşitleri, çorba, tatlılar, gibi geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor. Ayrıca tüm ürünler TAB Gıda güvencesiyle kaliteden ödün vermeden ve tazeliğine dikkat edilerek hazırlanırken, et ürünlerinde baharatlarla çeşnilendirilmiş dana ve tavuk eti kullanılıyor.

Ürünler Türkiye’de hazırlanıyor

Kalitenin hammadden başladığına inanan Sbarro üreticilerini seçerken de son derece özenli davranıyor. Sbarro kriterlerine ve kalite standartlarına uygun olarak hazırlanan ürünlerde pizza hamurları EKMEK A.Ş., et ürünleri Namet’ten, tavuk ürünleri ise Bey Piliç’ten temin ediliyor. Pizza ve spesiyallerin üzerindeki her malzeme mutfağa girmeden önce özenle seçiliyor ve pişmeye başlamadan hemen önce hazırlanıyor. Bu yönüyle de Sbarro hızlı servis restoran zincirlerinden farklı özelliklere sahip.

Sbarro Türkiye’ye ‘En Hızlı Büyüme Ödülü’

Sbarro Türkiye, 2012 yılındaki başarıları ile tüm diğer franchise ülkelerini geride bırakarak, Sbarro LLC tarafından 3 ödüle birden layık görüldü. TAB Gıda; “2012 Yılı En Hızlı Büyüme” ödülü, “2012 Pazarlama Alanında En Başarılı Franchise” ödülü, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yer alan Sbarro Restoranı ile  “2012 Yılı Önceki Yıla Göre En Büyük Satış Artışı Gerçekleştiren Restoran” ödülü olmak üzere üç ayrı ödüle layık görüldü.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIDA & İÇECEK

Eriş Un 40’ıncı yılında perakende pazarına giriyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye’nin en büyük un üreticilerinden Erişler Gıda, 40’ıncı yılında profesyonel pazardaki deneyimini Eriş Un ile perakende alanına taşıyor. Eriş Un, perakende de 2015 yılında ilk 3 marka arasında olmayı hedefliyor

Dünyanın yaklaşık 50 ülkesine 2013 yılında 240 bin ton un ihracatı yaparak ülke ekonomisi için katma değer oluşturan Erişler Gıda, Eriş Un markası ile perakende pazarına giriyor. Un imalatına 1974 yılında başlayan Erişler Gıda, 40’ıncı yılında çok amaçlı buğday unu ve baklavalık – böreklik buğday ununu nihai tüketiciyle buluşturuyor.

 ErisUn_BaklavalikBoreklikUn

Perakende un pazarının en büyük markalarından biri olmayı hedefleyen Eriş Un, 1 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg ve 25 kg’lık ambalajlar ile tüketicilerin her ihtiyacına uygun ürün alternatifleriyle pazardaki yerini alıyor. Türkiye genelindeki ulusal ve yerel zincirlerde satışa sunulan Eriş Un, yenilikçi ambalajlarıyla da dikkat çekiyor.

Erişler Gıda Perakende Grubu Genel Müdürü Abdullah Eriş, Eriş Un’un perakende açılımıyla ilgili şunları söyledi: “Erişler Gıda olarak un alanında güçlü bir birikimimiz var. Türkiye’nin en zengin buğday karışımına sahip markasıyız. 1974 yılından bu güne kazandığımız bilgi birikimini ve 5 üretim tesisimiz ile profesyonel pazarda yakaladığımız başarıyı şimdi perakende alanına taşımaya hazırlanıyoruz. 2015 yılında  ulusal ölçekte dağıtım yapan ilk 3 marka içinde olmayı hedefliyoruz. İlk olarak iki ürünümüzle perakende alanında olacağız; ancak çok yakında tam buğday unu başta olmak üzere farklı un çeşitlerimizi de piyasaya sunmayı planlıyoruz. ”

Eriş Un’un toptan alanındaki başarılarından da bahseden Abdullah Eriş, 2013 yılında yaklaşık 50 ülkeye 240 bin ton un ihracatı yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin un ihracatının yüzde 12’sini Erişler Gıda olarak gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Abdullah Eriş, sözlerine şöyle devam etti; “100 milyon doları aşan ihracat rakamlarımızla ülke ekonomisi için her yıl artan oranda katma değer oluşturan bir grubuz. Türkiye’nin en çok ihracat yapan ilk 100 firması arasındaki yerimizi de her yıl üst basamaklara taşıyoruz. 2023 yılındaki hedefimiz ise; 250 milyon dolarlık ihracat girdisi oluşturmak.”

Erişler Gıda Hakkında:

Erişler Gıda’nın kökleri, 1920 yılında Ordu/Fatsa’da başlanan zahire ticaretine dayanır. II.Dünya Savaşı’ndan hemen sonra 1946 yılında Ali Eriş, babasından edindiği ticaret tecrübesiyle 1950 yılında öncelikle fındık ihracatına başlamıştır. 1974 yılına gelindiğinde ilk un değirmeni yatırımı gerçekleştirilerek un imalatı yapılmıştır. Anadolu’da küçük bir ticarethane olarak yola çıkan Erişler Gıda, bugün dünyanın yaklaşık 50 ülkesine 2013 yılında 240 bin ton un ihracatı yapan, 100 milyon doları aşan ihracat rakamlarıyla ülke ekonomisi için katma değer oluşturan bir gruba dönüştü. Erişler Gıda bünyesindeki şirketlerde 400’ü aşkın çalışan istihdam ediliyor.

Erişler Gıda’nın altında toptan ve perakende grupları bulunmaktadır. Toptan üretimin altında Eriş Un alt markalarıyla birlikte yer almaktadır. Perakende grubunun altında ise Eriş Un ve Özde markaları bulunmaktadır. Özde markası altında piyasaya ilk olarak NUDO kıvırcık erişte sunulmuştur.

Haberin Devamı

Alkolsüz İçecek

Coca-Cola Türkiye’den önemli açıklama

Yayın tarihi

-

Yazar:

Kamuoyu Bilgilendirme

Son günlerde çeşitli platformlarda Coca-Cola’ya yönelik asılsız iddiaların gündeme getirildiğini üzülerek izliyoruz.

Coca-Cola şirketi, 128 yıl önce ABD’de kurulmuş olan, % 100’ü halka açık uluslararası bir şirket konumundadır ve dünya coğrafyasında çok çeşitli ekonomik, siyasi ve dini rejimlerden oluşan birbirinden farklı 206 ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Şirketimizin herhangi bir ülkeyi, hükümeti, herhangi bir ülkenin politikalarını, siyasi ya da dini inancı desteklemesi söz konusu değildir. Bu çerçevede Coca-Cola’nın gelirinin İsrail’e aktarıldığı iddiası da tamamen gerçek dışıdır.

Coca-Cola Filistin’deki 3. en büyük işveren, 5. en büyük yatırımcıdır.

  • · Coca-Cola şirketi 1998 yılından bu yana Filistin’de faaliyet göstermektedir.
  • · Coca-Cola’nın Filistin’de 3 fabrikası, biri Gazze’de olmak üzere 7 satış ve dağıtım merkezi bulunmaktadır.
  • · Coca-Cola, 350 Filistinliye iş olanağı sağlamakta, Coca-Cola faaliyetleriyle ilişkili yan sektörlerden ise 3,500 aile geçimini sağlamaktadır.

Türkiye’de de doğrudan 3 bin dolaylı olarak 30 bin kişiye istihdam sağlayan Coca-Cola olarak, 50 yıldır Türkiye’de ekonomiye güç vermek üzere faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Coca-Cola’ya yönelik son günlerdeki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğu kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla,

Coca-Cola Türkiye

 

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

“Hayatın Dengesi”ni bir fotoğrafla siz anlatın

Yayın tarihi

-

Yazar:

 

‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile toplumu tuz kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Estuz, hayatın dengesini fotoğraf kareleriyle anlatmak isteyen herkesin katılacağı bir fotoğraf yarışması başlattı.

Sektörün güçlü firmalarından biri olarak tüketicisini düşünen ve onları bilinçlendirmeyi kendine görev edinen Estuz, ‘Hayatın Dengesi’ olan tuzu, insanlara en sağlıklı şekilde ulaştırırken, tuz kullanımı konusunda da toplumu bilinçlendirmek için yoğun çalışmalar yapıyor. Türkiye’nin en büyük mamul tuz üreticileri arasında, kalitesi ve güvenilirliği ile özellikle gıda sektörünün en çok talep ettiği markaların başında gelen Estuz’un sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ‘Estuz Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması’, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürütülüyor.

Birinci 5 Bin TL kazanacak

Yarışmaya, seçici kurul üyeleri, TFSF temsilcisi ve onların birinci derece yakınları dışında, Türkiye’de ikamet eden herkes katılabilecek. Bir kişinin en çok üç eserle katılabileceği yarışmada, birinciye 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 2.000 TL’lik para ödülü dağıtılacak. Ayrıca bir kişiye de 1.000 TL’lik mansiyon verilecek. Başvurular 30 Ekim’e kadar www.estuz.com/hayatindengesi/ adresinden yapılacak. Fotoğraflar elektronik ortamda web sitesine yüklenecek.

Estuz Hayatın Dengesi Fotoğraf Yarışması  sonuçları, alanlarında uzman jüri üyeleri tarafından 5 Kasım 2014 tarihinde açıklanacak. Ödül töreni ise 3 Aralık’ta yapılacak.

Başvuru ve yarışmayla ilgili detaylara www.estuz.com/hayatindengesi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com