Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

Rexroth Çözümleri WIN 2014 Fuarı’nda

Yayın tarihi

-

 

Bosch Rexroth, 19-22 Mart 2014 tarihinde, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek WIN Automation 2014 Fuarı’nda, enerji tüketimini azaltan, üretim verimliliğini artıran, esnek, dayanıklı ve özel ürün ve teknolojileriyle Türk sanayicisiyle buluşacak.

Hägglunds

Tahrik ve kontrol teknolojileri alanında dünyanın önde gelen uzman şirketlerinden Bosch Rexroth, lokal çözümler üreterek dünyanın dört bir yanında biriktirdiği tecrübe ve bilgi havuzundan lokal üreticilerin faydalanmasını sağlıyor. Güncel teknolojiler üreten ve global anlamda faaliyetlerini sürdüren Bosch Rexroth, mobil uygulamaların yanı sıra, endüstriyel ve fabrika otomasyonunda kullanılan makineler konusundaki çözümlerini, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek WIN Automation 2014 Fuarı’nda sergileyecek.

Bosch Rexroth’un fuarda sergileyeceği ürün ve teknolojiler arasında; enerji tüketimini azaltan Sytronix-Değişken hızlı pompa tahrik sistemleri, özellikle boyutun ve ağırlığın önemli olduğu koşullarda dayanıklı ve güçlü çözümler sağlayan hidrolik motor Hägglunds, farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanabilen ve esneklik sağlayan Varioflow – Rexroth konveyör sistemleri, frekans dönüştürücü ailesi FE, hidrolik uygulamalar için Indramotion MLC uygulaması, otomotiv sektörü ve kaynak ekipmanları üreticilerinin tercihi kaynak teknolojileri, güvenirliği ve üretkenliği artıran elektrikli vidalama sistemleri, yüksek ve açık deniz hidrolik teknolojileri, minimum alanda maksimum esneklik sağlayan IndraDrive Mi tahrik teknolojisi, TS transfer sistemleri, Elektromekanik Silindir EMC, Pnömatik Valf ve Mekatronik sistem çözümleri yer alıyor.

Bosch Rexroth’un sergileyeceği son teknoloji ürün ve hizmetler, 19– 22 Mart tarihleri arasında 2. Salon D100’deki standında görülebilecek.

Sergilenecek Ürün ve Teknolojiler:

Sytronix – Değişken hızlı pompa kontrol sistemleri

Sytronix serisi değişken hızlı pompa tahrik teknolojileri, güç tüketimini aktif olarak kontrol ederek hidrolik basınç yaratmak için gereken maliyeti düşürüyor. Sürecin tam kapasiteyle çalışmasının gerekmediği durumlarda, sürücü üzerinden pompa ve motor hızı ayarlanabiliyor ve böylelikle sistem daha verimli ve sessiz çalışabiliyor.

Hägglunds – Hidrolik motor

Kimya, kağıt, geri dönüşüm ve madencilik sektörleri gibi farklı endüstrilerde kullanım alanı bulunan Hägglunds motor, özellikle boyutun ve ağırlığın önemli olduğu koşullarda dayanıklı ve güçlü çözümler sunuyor. Çok zorlu koşullara bile dayanacak şekilde tasarlanan bu kompakt motor; sonuçta sağlam, güvenilir ve yüksek performanslı bir hidrolik tahrik sistemi olarak göze çarpıyor.

Varioflow – Rexroth konveyör sistemleri

Rexroth VarioFlow sistemleri, değişik tipteki ürünler ve koşullar için farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanabiliyor ve kullanıcıya  esneklik sağlıyor. VarioFlow, ekonomikliği ve sağladığı yüksek performansla dikkat çekiyor.

Frekans Dönüştürüler

Frekans Dönüştürücü Fe, kontrol teknolojisi başkenti olan “Control City” den yeni ekonomik çevirici ürün ailesini temsil ediyor. Kompakt boyutlarıyla ürün, standart çeviricilerin 0.75 kW ila 160 kW arasındaki tüm güç aralığını kapsamasına olanak sağlıyor. İstisnai değeri, kolay kullanım özelliği ve çeşitli standart fonksiyonlarıyla Frekans Dönüştürücü Fe sınıfındaki yeni standartları kendisi belirliyor.

Hidrolik Uygulamalar için Indramotion MLC

Kompakt hareket lojistiği sistemi IndraMotion MLC, tutarlı ve modern makine otomasyonu için aranılan özgürlüğün yanı sıra, basit mühendislik ve açık sistem arayüzleriyle, yenilikçi yazılım ve firmware fonksiyonlarının tüm gerçek zamanlı hareket uygulamalarında maksimum esneklik sağlıyor.

Hareket kontrol, robot kontrol ve logic kontrol gibi alanlarda uygulama alanı bulunan IndraMotion MLC, uygun maliyetli ve güncel teknolojik çözümler sunuyor.

Rexroth, sunduğu hareket kontrol teknolojileri sayesinde hidrolik tahrik sistemlerinin otomasyonunu da sağlıyor.

TS Rexroth Konveyör Sistemleri

Tüm endüstrilerde kullanılabilen Bosch Rexroth TS Konveyör sistemleri, konveyör sistemlerine alüminyum profillerin de entegre edilmesiyle oluşuyor. Türkiye’de sektörlerinde öncü birçok firma tarafından kullanılan TS1, TS2plus ve TS4plus konveyör sistemleri, yerleşim planına uygun olarak tasarlanarak, gerekli kontrol algoritmaları sayesinde, istenen performansları sağlayabiliyor.

Açık Deniz Hidrolik Teknolojileri

Dünyada petrol, doğal gaz ve mineraller gibi hammadde talebi gün geçtikçe artarken, rezervlerin azalması açık denizler gibi farklı üretim alanlarını zorunlu kılıyor. Bosch Rexroth sunduğu performansı kanıtlanmış hidrolik ürünlerle 6.000 m derinliğe inen ortamlarda çalışmayı mümkün kılıyor.

Vidalama ve Kaynak Teknolojileri

Rexroth, her çeşit uygulama için değişik güç aralıklarında elektrikli vidalayacılara sahip bulunuyor. Sabit bir noktada sıkım işlemi için 0,6Nm-1000Nm arasında sabit sıkıcılar, farklı noktalarda sıkım işlemi için 1Nm-220Nm arasında Ergospin tipi sıkıcıları bulunan Rexroth, müşterilerine zengin çözümler sunuyor.

Özellikle otomotiv sektöründe ağırlıkları ve buna bağlı yakıt tüketimini azaltmak için odaklanılan hafif araç tasarımında bu amaçla kullanılan aluminyum malzemesini işleme almak tecrübe ve bilgi birikimi gerektiriyor. Rexroth kullanıcılara, aluminyum malzeme de dahil olmak üzere, düşük maliyetli ve güvenilir kaynak çözümleri sunuyor.

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com