Connect with us

Haberler

Profilo’nun Red Dot’da “dört dörtlük” gurur gecesi

Yayın tarihi

-

Tasarım alanında dünyanın en köklü ve prestijli ödül organizasyonu olan Red Dot 2013 Ödül Töreni  1 Temmuz 2013 Pazartesi gecesi Almanya’nın Essen kentinde  Aalto Tiyatrosunda düzenlenen gala gecesiyle sahiplerini buldu.

 

 

Her yıl tüm dünyadan binlerce başvurunun yapıldığı ve tasarımın en iyilerinin ödüllendirildiği  Red Dot Tasarım Ödüllerinde bu yılın en iyileri ödüllerine kavuştu. 1 Temmuz tarihinde Almanya’nın Essen kentinde yapılan ödül töreninde Ev Aletleri ve Mutfak kategorilerinde dört ödüle layık görülen Türkiye’nin yerel markalarından Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, böylelikle tasarım alanındaki başarısını uluslararası areneda da ispatlamış oldu. Aalto Tiyatrosunda gerçekleşen ve jüri üyeleri arasında yer alan İTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof Dr. Alpay Er’in  Onur Ödülü’ne layık görüldüğü gecede Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, CM1001LTR ve CM1021LTR 6 kg kapasiteli çamaşır makineleri ve Profilo BM6480MG ve BM5380MA bulaşık makineleri ile Red Dot ödüllerinin sahibi oldu.

Almanya’da 1955 yılından beri her yıl verilen ve tasarım dünyasında alanının en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Red Dot ödüllerinde uluslararası jüri bu yıl 54 ülkeden 4,662 farklı ürünü mercek altına aldı. Ürünlerin kalitesinin; yenilik, işlevsellik, kalite, ergonomi, dayanıklılık, duygusal etki, ürün aksesuarları, kullanım kolaylığı ve çevreye duyarlılık gibi dokuz ana kriter üzerinden değerlendirdiği Red Dot Ödülleri’nde Profilo, 6 kg kapasiteli çamaşır makineleri ve HijyenEkstra özellikli, üç çekmeceli bulaşık makinelerinin tasarım özellikleriyle Ev Aletleri ve Mutfak kategorilerinde dört ödülün sahibi oldu.

Almanya’nın en eski sanayi şehirlerinden biri olan Essen’de düzenlenen törene Profilo adına Profilo Dayanıklı Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu ve Profilo Tasarım Yöneticisi  Sedef  Abbasoğlu katıldı.  Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu dünyanın en önemli tasarımcılarını buluşturan gecede Profilo’nun ödüle değer görülmesiyle ilgili olarak; “Profilo Dayanıklı Ev Aletleri olarak tüketicilerimizin beklentilerine yanıt veren, onların hayatını kolaylaştıran, yenilikçi tasarımlar geliştirmeye yaptığımız yatırımların karşılığını, bugün burada tüm dünyadan tanınmış markalar  ve önemli tasarımcılarla paylaşmanın   gururunu yaşıyoruz. Ar-Ge ekibimiz ile estetik olduğu kadar fonksiyonel, dayanıklı olduğu kadar teknolojik, her yeni özelliği ile tüketicisine yepyeni yararlar sunacak ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. BSH Grubu’nun Türkiye’deki yerel markası ve ülkemizin en köklü beyaz eşya markalarından biri olarak, ürünlerimizin tasarımında hem BSH’nın küresel gücünden destek alıyor hem de Türk tüketicilere özel beklentileri uluslararası kalite ve üretim standartlarıyla karşılamaya özen gösteriyoruz. Bu doğrultudaki kararlılığımız ile başarılarımıza yeni başarılar ekleneceğine  başarılarımızı yeni ödüllerle pekiştireceğimize yürekten inanıyoruz.” Dedi.

Ödül gecesine katılan Profilo Tasarım Yöneticisi Sedef Abbasoğlu da şöyle konuştu:

“Endüstriyel tasarım, ürüne değer katan ve marka farklılaşmasını sağlayarak firmaların başarısında rol oynayan en önemli unsurlardan biri . Tasarım ile hayatı kolaylaştıran, tüketicilerin spesifik ihtiyaçlarına yanıt veren ürünler yaratabiliyoruz. BSH grubunda da ürün tasarımı inovasyon sürecinin merkezinde kendisinde yer buluyor. BSH grubunun tasarım anlayışı görsel çekiciliğin yanısıra ergonomi, fonksiyonellik ve kalite kavramlarını da ön plana çıkarıyor. Profilo ürünlerinde de uyguladığımız bu yaklaşımın bugün burada meyvelerini topluyoruz. Yüksek kapasiteli, en üst düzeyde hijyen sağlayan, kullanımı kolay çamaşır ve bulaşık makinelerimiz Türkiye’de kalabalık ailelerin ve misafir ağırlamayı seven tüketicilerin beklentilerini tam olarak karşılıyor. Red Dot ödüllerinde elde ettiğimiz başarıda, ürünlerimizin görsel çekiciliğinin yanısıra, yerel kültürel özellikleri ve alışkanlıkları göz önünde bulundurarak tüketici ihtiyaçlarını doğru tespit etmemizin önemli bir rol üstlendiğine inanıyorum.”

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’ne Red Dot kazandıran ürünler ve özellikleri

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri bu yıl toplam 4.662 ürünün başvurduğu Red Dot Tasarım Ödülleri’nde CM1001LTR ve CM1021LTR 6 kg kapasiteli çamaşır makineleri, Profilo BM6480MG ve BM5380MA bulaşık makineleri ile Ev Aletleri ve Mutfak kategorilerinde ödüllerin sahibi oldu.

 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin ödüllü CM1001LTR ve CM1021LTR 6 kg kapasiteli çamaşır makineleri makineleri A+++-%10 enerji sınıfında.
 • Kırışık azaltma ve dijital ekran gibi özellikleri ile önemli bir kullanım kolaylığı sunan yeni Profilo çamaşır makinelerindeki Ekspres 15′ programı sayesinde az kirli, az miktardaki çamaşırlar sadece 15 dakikada temizlenebiliyor.
 • Çamaşır makinelerindeki EkoPlus özelliği ile en üst düzeyde elektrik ve su tasarrufu sağlanırken, JetPlus özelliği ile büyük ölçüde zaman tasarrufu elde ediliyor.
 • Ekstra su, titreşim önleyici yan duvarlar, hassas yıkama sağlayan dalga yapısında tambur ve akıllı su yönetim sistemi yeni makinelerin diğer özellikleri arasında yer alıyor.

 • Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin BM6480MG ve BM5380MA bulaşık makineleri ise bulaşıklarda derinlemesine temizlik sağlayan HijyenEkstra özelliğine sahip.
 • Profilo bulaşık makinelerinde yıkama sırasında bulaşıklar daha uzun süre yüksek sıcaklığa tabi tutularak bakteriler % 99,9 oranında yok ediliyor.
 • PowerWash fonksiyonu, alt sepette su basıncını artırarak kirli tencere ve tavalar için bir yoğun yıkama alanı oluşturuyor, böylece çok kirli, yağlı tencere ve tavalar bardaklarla birlikte kolaylıkla yıkanabiliyor.
 • 3. çekmece sayesinde çatal – bıçak haznesi kullanılmıyor, böylelikle makinede 14 kişilik bulaşık için yer açılıyor (Sadece BM 6940MG için geçerlidir).
 • Çatal bıçakların daha iyi bir temizlik için tek tek 3. çekmeceye yerleştirilebildikleri bu çözümde, aynı zamanda kahve fincanları ya da servis takımları da rahatlıkla aynı alana yerleştirilebiliyor.
 • 14 kişilik bulaşığı tek seferde, kolaylıkla yıkayabilen makineler, kalabalık aileler için de önemli bir kolaylık sağlıyor.
 • Ödüllü Profilo bulaşık makineleri ayrıca, düşük su tüketimi değerleri ve yarım yük sensörü gibi tasarruf sağlayan özellikleri ile dikkat çekiyor.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com