Premium lastik segmentinin lideri Pirelli’nin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Gezici Eğitim Aracı, 2014 yılında da lastik satış noktalarını ve tüketicileri bilgilendirmeye devam ediyor. 2013 yılında 16 ilde toplam 550 kişinin eğitimlerine katkı sağlayan Pirelli Gezici Eğitim Aracı, bu sene 22 ilde ve 300 noktada 1000’den fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Lastiklerin aracın yerle temas eden tek noktaları olduğunu ve bu nedenle güvenlik açısından büyük önem taşıdığını belirten Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, lastiklerin güvenlik ve yakıt tüketimine etkisi, uygun lastik kullanımı, lastik hava basıncı ve diş derinliği gibi konularda bilgilendirme çalışmalarına 2014 yılında da devam edeceklerini söyledi.

Askin Beduk IMG_8894
Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Aşkın Bedük

Pirelli Türkiye, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği ve 500’den fazla kişinin güvenlik ve yakıt tüketimi gibi konularda eğitimlere katıldığı Gezici Eğitim Aracı projesi, 2014 yılında da devam ediyor. Bireysel kullanıcılara ve satış noktalarına ulaşarak bilgilendirmeyi amaçlayan Gezici Eğitim Aracı, bu yıl 22 ilde ve 300 noktada 1000’den fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Pirelli Gezici Eğitim Aracı ile Pirelli Yetkili Satıcıları dışındaki çok markalı satış noktalarına ve oto servislerine de ulaşılarak Pirelli’nin ürünleri, Yola Devam ve Tyrelife lastik sigortası gibi hizmetleriyle ilgili de bilgi veriliyor.

Aşkın Bedük: “Projemize 2014 yılında hız kesmeden devam edeceğiz”

Rekabet koşullarında iyi lokasyona sahip, işinin uzmanı, tüketiciye kaliteli servis hizmeti veren ve perakende gücü yüksek satış noktalarının giderek önem kazandığını belirten Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Aşkın Bedük, geçen yıl faaliyete geçirdikleri Gezici Eğitim Aracı projesiyle satış noktalarının ve bu sayede ulaşılan tüketicilerin bilincini artırmaya devam edeceklerini söyledi.

Tüketiciler lastik seçiminde birçok kritere dikkat etmeye başladı

Araçların yerle temas eden tek noktasının lastikler olduğunu ve bu nedenle güvenlik açısından hayati öneme sahip olduğuna dikkat çeken Bedük, şöyle devam etti: “Tüketicilerimiz lastik tercihlerini yaparken fiyatın yanı sıra ürün kalitesini de göz önünde bulundurmaya başladılar. Aynı şekilde mevsimine uygun lastik kullanımlarına da dikkat etmeye çalışıyorlar. Ancak bu bilinç henüz istenilen seviyelere ulaşmış değil. Gezici Eğitim Aracı projemizle bu sıkıntılara dikkat çekiyor ve tüketicilerimizle en önemli buluşma noktamız olan bayilerimizin eğitimlerine önemli yatırımlar yapıyoruz. Verilen eğitimlerle hem bayilerimizi hem de ulaştığımız tüketicileri, lastiklerin güvenliğe ve yakıt tüketimine etkisi, mevsime uygun lastik kullanımı, lastik hava basıncı, diş derinliği ile doğru lastik kullanımının çevre ve ekonomiye etkilerinin azaltılmasıyla ilgili konularda bilinçlendiriyoruz.“

1 yorum
  1. Paylaşımınız için teşekkürler.. Kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.. Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

Üçay mühendislik Türkiye’yi hızlı şarj ağı ile donatmaya hazır

Dünyaca ünlü elektrik ve endüstriyel güç yönetim sistemleri üreticisi EATON, elektrikli araç…