Connect with us

Haberler

Perakende temsili artık perakendecilerin

Yayın tarihi

-

Organize perakendecileri bir araya getiren en önemli birliklerden olan İstanbul PERDER, İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi seçimlerinde perakende sektörünü temsil hakkı kazandı. Organize perakende sektörünün uzun zamandır İTO komitelerinde perakendeciler tarafından temsil edilmemesi İstanbul PERDER ile son buldu. Komite içerisinde organize perakende alanında tanınmış isimler ile yer alacak olan İstanbul PERDER, 2013 yılından itibaren perakende sektörünün sıkıntılarına çözüm üretebilecek, sektörü geleceğe ve başarıya taşıyacak çalışmalara imza atmayı hedefliyor.

 

İTO’da meclis ve komite üyelerinin belirlendiği seçimler sonucunda İstanbul PERDER, faaliyet gösterdiği perakende sektörünün sorunlarını ve çözümlerini belirlemek, sektörden gelen istek ve önerileri değerlendirmek amacıyla komisyonda geniş katılımlı bir temsil hakkı kazandı. Sektörde mevcut insan kaynağını geliştirmeyi, bilgi ve becerileri geliştirerek yaşam boyu öğrenmeyi, sürdürülebilir büyüme süreçleri için eğitimde sürekliliği hedefleyen İstanbul PERDER, İTO perakende komisyonundaki temsili ile hız kazandıracak.

 

sa Albayrak

 

Perakende Sektörünün İletişim Gücü Arttı

İTO meslek komitesi seçimlerini kazanarak resmi olarak göreve başlayacak olan İTO Meclis Üyesi ve Perakende Grup Komite Başkanı İsa Albayrak, İTO’nun Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu, aynı zamanda resmi ve kurumsal bir yapılanma özelliği ile oldukça önemli bir konumda olduğunun altı çizdi. Albayrak, “Seçimler sonucunda komitede yer aldığımız ve sektörümüzü temsil hakkı kazandığımız için oldukça mutluyuz. Komitede yer almak sektörümüzün iletişim gücünü arttıracaktır. Perakende sektörü böylesi güçlü bir platform üzerinde ilk defa yetkin isimlerce temsil hakkı kazanmıştır. İstanbul PERDER’in bu süreçte gerçekleştirdiği çalışmaları ile başarıya katkısı çok önemlidir.  Bu vesile ile sektörümüzün sıkıntılarına çözüm üretebilecek, sektörümüzü geleceğe ve başarıya taşıyacak çalışmalara hız kazandırabileceğiz. Seçim öncesi ve seçim süresince bizlerle birlikte olan tüm partnerlerimize ve yoğun bir katılımla bizleri destekleyen tüm sektör mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçen, “İTO meslek komite seçimlerini PERDER olarak kazandığımız için son derece mutluyum. Bundan sonraki süreçlerde sektörümüzü çok daha iyi temsil edeceğimiz bir döneme girmiş bulunuyoruz. Her dönem farklı konu ve projelerle müthiş değişimlerin yaşanmasını sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Geçmiş yıllarda perakendecilik ticaret odalarında bakkaliye bölümünde yer almış ve toptancılar tarafından yönetildiğini belirten Biçen, bu yıl yapmış olduğumuz doğru stratejiler ile artık perakendeyi gerçek perakendecilerin yönetmesiyle ilgili ciddi çalışmalar yaparak seçimlere hazırlandıklarını ifade etti. Komisyondaki ekibin, İTO’nun tüm imkanlarını üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretmek için en iyi şekilde kullanacağını vurgulayan Biçen, “Bu dönemde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder; seçilen tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum,” dedi.

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Üç kıtanın yağı Türkiye’den ihraç ediliyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji

Geçtiğimiz yıl yaptığı 1 milyon liralık yatırımla atık yağdan madeni yağ üretimi limitlerini arttırarak sınıf atlayan Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı işbirliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdı.

Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”

20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”

İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bu gün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Haberler

HES Kablo, Türkiye için üretmeye devam ediyor

Yayın tarihi

-

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği bu yıl 13’üncüsü açıklanan, “Fortune 500 Türkiye Araştırması”nın 2019 sonuçları açıklandı. Finansal kurumlar ve holding dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye listesinde bu yıl da kablo sektöründe zirvede olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz.

Hes Kablo Genel Müdürü Şahin Nursaçan

Türkiye’nin lider kablo üreticisi olan HES KABLO; sektördeki 50 yıllık birikimi ile enerjiden iletişime, bilişimden sanayiye kadar birçok farklı sektöre dünya standartlarında endüstriyel altyapı ürünleri sunmaktadır. 140’tan fazla ülkeye ihracat yapan entegre üretim tesislerinde yüksek kaliteli ürünler ile uluslararası arenada bilinir ve saygın bir marka haline gelen Hes Kablo, geleceğin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da mega projelerine ve mega kentlerine sunduğumuz özel çözümlerle, dünyada en ağır olma özelliğini taşıyan ve ilk defa üretilen 400 kV 3000 mm2 ekstra yüksek gerilim kablo ürünlerimizle Türkiye’yi ve Dünya’yı geleceğe taşımaya devam ediyoruz.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com