Konya’da kurulup dünyaya açılan Pakpen, Ekonomist dergisi tarafından açıklanan Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi sıralamasında, 2012 verilerine göre bir önceki yıl sıralamasından 13 basamak daha yükselerek 71. sırada yer aldı.  

Yapı sektöründe alt yapı ve bina içi tesisat boruları, PVC profil ve yalıtım olmak üzere 3 farklı ürün gamını birlikte üretebilen tek firma olan Pakpen, Anadolu’nun en büyük 71. sanayi kuruluşu oldu. 7 yıldır Ekonomist dergisi tarafından açıklanan Anadolu Kaplanları sıralamasında 2012 verilerine göre 13 basamak birden yükseldi.

250 bin ton plastik, 650 bin metreküp yalıtım malzemesi üretim kapasitesi ve 700’ü aşkın uzman çalışanıyla sektörünün yenilikçi firması Pakpen,  tüm sanayi sıralamalarında atağa geçerek, son olarak İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında da 36 basamak ilerleyerek 190.sırada yer aldı.

“Asıl başarı sürdürülebilir olandır”

Mehmet Tuza2
Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza

Yapı sektörünün büyümesinde önemli bir role sahip olan Pakpen’in Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi listesindeki yükselişinden büyük gurur duyduklarını anlatan Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza,  “Kaliteli ve yenilikçi hizmet anlayışımızla hizmet vermeye başladığımız ilk günden beri hem sektörümüze hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak için var gücümüzle çalıştık. Son sekiz yıldan beri 250 milyon TL’ye yakın yatırım yaparak, 8 markayı Pakpen A.Ş. çatısı altında hayata geçirdik.  Bu yıl 13 basamak daha yükselerek 71’incisi olduğumuz sıralamada bundan sonraki hedefimiz,  bu başarıyı sürdürülebilir kılarak global eksende ülkemizi daha iyi temsil etmektir. Bu hedef için 1970’lerden bu yana olduğu gibi tüm ticari faaliyetlerimizde Anadolu’da yatırım yapmaya ve ihracat ağımızı genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…