Grubun geçen yıl geliri %1,2 artarken brüt karı %2,7 azalma gösterdi, ancak toplam kar payı %5 arttı.

 

 

Dünyanın önde gelen işe alım ve danışmanlık firması PageGroup, 2013 yılı küresel ekonomi ve işe alım endüstrisi için zorlu bir yıl olmasına rağmen güçlü bir performans sergiledi. Şirket 2013 yılında bir önceki yıla oranla %2,5 daha az brüt kar sağlarken yıllık faaliyet karı %14,7 artış ile 67,7 milyon pounda ulaştı.

 

PageGroup’un brüt karının % 40’ını Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA)  Bölgesi, %24’ ünü İngiltere, %21’ini Asya Pasifik ve %15’ini Amerika oluşturuyor.

 

İşe alım endüstrisi küresel boyutta ekonomideki zorlu şartlara rağmen büyümeye iştahlı gözüküyor. PageGroup CEO’ su Steve Ingham, 2013 yılı değerlendirmesiyle ilgili olarak “34 ülkenin 20’sinde 2013 yılında brüt karda büyüme görüldü. Türkiye’nin de aralarında olduğu Çin, Japonya, Rusya, Malezya, Meksika, Şili ve Birleşik Arap Krallığı’nda rekor performansa ulaşıldı. Yüksek potansiyeli olan Çin, Güney Doğu Asya, Almanya, Latin Amerika ve ABD’ de geçen yıl içinde yatırımlar sürdü ve bu yatırımlar Amerika’da % 8,2 ve Asya’da % 6.2 oranında yıllık büyüme gösterdi. Kilit stratejik hedefleri ile Çin, Güney Doğu Asya, Almanya, Latin Amerika ve ABD gibi potansiyeli yüksek pazarlarda yatırıma devam eden işletmelerimiz tutarlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor” dedi.

 

Ingham, İngiltere, ABD ve Japonya’dan gelen güçlü sonuçlardan, Fransa ve Almanya’daki büyük PageGroup işletmelerinin gelişen performanslarından ve birçok ülkedeki kaydedilen brüt kardan memnun olduklarını ifade etti.

 

PageGroup Türkiye Hakkında

PageGroup (resmi olarak bilinen adı ile Michael Page International) dünyanın en bilinen ve son derece saygın profesyonel seçme ve yerleştirme danışmanlığı şirketlerinden biridir. 37 yıl önce İngiltere’de kurulan şirket şu anda 153 ofis ve 5000 çalışanı ile 34 ülkeye yayılmış durumdadır.  Ofis görevlileri, alanında uzmanlaşmış nitelikli profesyoneller ve orta ve üst düzey yöneticilerin sürekli, geçici ve sözleşmeye dayalı seçme yerleştirilmelerinde lider bir tedarikçi konumundadır.PageGroup Türkiye çatısı altında; Page Executive, Michael Page ve Page Personel markaları hizmet vermektedir. www.page.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Enflasyon marka algılarını da etkilemiş

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…