Gerçekleştirdiği çalışmalar ile Türk ilaç endüstrisinin gelişiminde 90 yıldır öncü rol üstlenen Mustafa Nevzat İlaç, büyümesini iç ve dış pazara transfer ettiği iki deneyimli isimle sürdürüyor. ABD’li biyoteknoloji devi Amgen ile yaptığı güç birliğinin ardından iç ve dış pazarda hızlı bir yapılanma sürecine giren Mustafa Nevzat İlaç, İç Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne Tolga Cumhur’u, Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne ise İnci Ayyıldız’ı getirdi.

nci Ayyildiz - Mustafa Nevzat Dis Pazar Ticari Operasyonlar Direktoru
Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü- İnci Ayyıldız

FDA onaylı ilk Türk ilaç üreticisi olarak 90 yıllık yolculuğunda birçok ilke imza atan Mustafa Nevzat İlaç, ABD’li biyoteknoloji devi Amgen ile yaptığı güç birliği sonrası iç ve dış operasyonlarını güçlendiriyor. İç Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne Tolga Cumhur’u, Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü’ne ise İnci Ayyıldız’ı atayarak sektörün güçlü ve deneyimli isimleriyle yoluna devam eden Mustafa Nevzat İlaç, global marka olma hedefi doğrultusunda ilerliyor.

Tolga Cumhur - Mustafa Nevzat Ic Pazar Ticari Operasyonlar Direktoru
İç Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü-Tolga Cumhur

TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun olan Tolga Cumhur, Gazi Üniversitesi’nde Dış Ticaret konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında GlaxoWellcome İlaçları’nda yönetici adayı olarak başlayan Cumhur, finans bölümünde İç Denetçi ve Serbest Bölge Şube Müdürlüğü, satış pazarlama bölümünde ise Ürün Müdürü, Bölge Müdürü gibi farklı pozisyonlarda yöneticilik yaptı. 2006 yılında Roche Müstahzarları’na İş Birim Direktörü olarak geçiş yapan Cumhur, farklı tedavi alanlarında yürüttüğü İş Birimi Direktörlüğü görevi süresince önemli başarılara imza attı. Tolga Cumhur, Mustafa Nevzat İlaç’ta tüm yurtiçi ticari operasyonlar ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

 

Mustafa Nevzat İlaç Dış Pazar Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevine atanan İnci Ayyıldız, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini tamamladıktan sonra aynı üniversitede Uluslararası İşletmecilik dalında uzmanlık derecesi alarak profesyonel iş hayatına 1991’de Glaxo’da Ürün Müdürü olarak başladı. Hayata geçirdiği çalışmalarla kısa sürede Astra Zeneca’ya transfer olan Ayyıldız, şirketin Uluslararası Klinik Araştırmalar Müdürü, Global Marka Müdürü, Medikal ve Pazarlama Müdürü gibi önemli pozisyonlarında görev aldıktan sonra, Passion4health’in Kurucu Ortağı oldu. 2008 yılında Abdi İbrahim’de Yeni Ürün Geliştirme Müdürlüğü’nü üstlenen, küresel ve gelişmekte olan pazarlarda büyüme, strateji geliştirme, iş geliştirme ve marka yönetimi konularında uzmanlığı bulunan Ayyıldız, 4 yıl Bilim İlaç’ta İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. İnci Ayyıldız son olarak Deva Holding’de İş Geliştirme ve İhracat Müdürü olarak görev aldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…