Connect with us

Kağıt, Baskı & Ambalaj

MOPAK Gökkuşağı projesi, sağlık çalışanlarına tıbbi ekipman konusunda destek sağladı

Yayın tarihi

-

“Sağlık çalışanları için altyapımızı seferber etmeye hazırız”

Kağıt ve defter üreticisi MOPAK, sosyal medya hesaplarında başlattığı Gökkuşağı projesiyle sağlık çalışanlarına tıbbi ekipman konusunda destek sağladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada projenin toplumsal dayanışmanın güzel bir örneği olduğu belirtilirken, ilerleyen süreçte ihtiyaç duyulması durumunda desteğe hazır olunduğu belirtildi.

İSTANBUL, 09 Nisan 2020 /B2Press/ – Koronavirüs salgını sonrasında Türkiye, büyük bir dayanışmaya imza atıyor. Vatandaşların yardım kampanyalarının yanı sıra özel sektör, salgının sonuçlarını en aza indirebilmek için var gücüye çalışıyor. 94 yıldır matbaa ve kağıt sektöründeki faaliyetlerini sürdüren MOPAK, Gökkuşağı projesiyle binlerce kişiye ulaşarak paylaşım yapanların adına maske bağışında bulundu. Maskeler Türkiye’nin dört bir yanındaki hastanelerde hizmet veren sağlık personelleri için projelere katılanlar adına ulaştırıldı.

“Toplumsal dayanışmanın güzel bir örneği oldu”

Gerçekleştirilen projenin çeşitli kanallarda 15 milyon erişime ulaştığını belirten MOPAK Genel Müdürü Ruhi Molay, “Gökkuşağı projesiyle herkesi hayalindeki gökkuşağını çizerek camına asmasını ve bunu diğer kullanıcılarla paylaşmasını istedik. Çok kısa sürede binlerce kişinin çağrımıza kulak verdiğini ve gökkuşağı paylaşımları yaptığına şahit olduk. Projenin başında da belirttiğimiz gibi bu paylaşımlar adına sağlık çalışanlarımızın kullanması için maske yardımında bulunduk. Türkiye’nin birçok hastanesine bu yardımımız ulaştırıldı. Şimdi ise yeni projelerle toplumsal fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yardımlaşma projeleriyle bu zor dönemi, geçmişte pek çok sıkıntı karşısında sergilediğimiz birlik ve dayanışma ile en kısa sürede, en az hasarla atlatacak ve hep birlikte sağlıklı, huzurlu bir geleceğe kavuşacağız.’’ ifadelerini kullandı.

 

“Tüm altyapımızı seferber etmeye hazırız”

Dünya Sağlık Örgütü tarafından her yıl 7 Nisan ve takip eden bir hafta boyunca kutlanan Sağlık Haftası’nın bu yıl çok manidar bir döneme denk geldiğini söyleyen Ruhi Molay, “Bu yıl Sağlık Haftası yaşadığımız salgın ile birlikte farklı bir anlam kazandı. MOPAK olarak gerekli durumlarda tüm altyapımızı, sağlık çalışanlarının güvenliği için Ortadoğu ve Balkan ülkelerinin en büyük kağıt üreticisi olarak Kemalpaşa, Dalaman ve Kastamonu’daki tesisimizi seferber etmeye hazırız.” dedi.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haberler

Laspar & Angst Pfister’den Türkiye’ye yeni yatırım

Yayın tarihi

-

Yazar:

Türkiye’nin ve Avrupa’nın endüsriyel çözümler konusunda birçok ihtiyacını karşılamayı hedefleyen Laspar & Angst  Pfister, önemli bir yatırım kararı alarak Bursa’da fabrika kurdu.

Mustafa Tosun- Christof Domeisen – Saim Tosun – Martin Christopher Moore

Endüstriyel sızdırmazlık ve kauçuk yedek parça alanında faaliyet gösteren Laspar Group ve Angst Pfister güçlerini birleştirerek Bursa’da fabrika kurdu. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikanın, Türkiye’nin ve Avrupa’nın endüstriyel çözümler konusunda birçok ihtiyacını karşılaması hedefleniyor.

Laspar & Angst Pfister ortaklığında kurulan yeni Bursa fabrikası ile ilgili tüm detaylar; 8 Ekim 2012 tarihinde Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısı ile duyuruldu. Toplantı, Laspar Group Yönetim Kurulu Başkanı Saim Tosun, Angst Pfister Group CEO’su Christof Domeisen, Angst Pfister Group Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Martin Christopher Moore, Laspar & Angst Pfister ortaklığında kurulan yeni şirket Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler AŞ CEO’su Mustafa Tosun’un katılımıyla düzenlendi.

Bursa fabrikasına ilişkin görüşlerini aktaran Laspar Group Yönetim Kurulu Başkanı Saim Tosun “Ekonomik olarak gücün doğuya kaydığı bir dönemde bizler de üretime yönelik bilgi birikimimizi, Angst Pfister’ın satış alanındaki uzmanlığı ile birleştirdik. 1982 yılında Bursa’da kurulan şirketler grubumuzun bugün halkaları arasına eklenen bu yatırım ile kendi alanımızdaki uzmanlığımızı daha da ileri seviyeye taşıyacağız. Grup şirketlerimiz arasında yeni yatırımımız da önemli bir paya sahip olacak. Yeni kurulan şirketimizin; yakın bir gelecekte Avrupa, Asya ve Afrika pazarlarında büyük bir fayda sağlamasını ve yaratılan bu sinerjiden de büyük bir güç doğmasını hedefliyoruz. Öncelikle Bursa’ya ve dolayısıyla ülkemize böyle bir yatırım kazandırıyor olmaktan duyduğum mutluluğu da ayrıca paylaşmak isterim” dedi.

Türk pazarındaki iş ortaklığı imkânları konusunda yaklaşık 1 sene önce görüşmelere başladıklarını ve sürecin bu şekilde sonuçlanması nedeniyle de büyük gurur duyduklarını dile getiren Angst Pfister CEO’su Christof Domeisen da şunları söyledi: “Angst Pfister ve şirketleri 1920 yılından bu yana ticari faaliyetlerini sürdürüyor. Laspar Group ile ortak olarak kurduğumuz bu şirket ile; Türkiye’deki mevcut işimizi Angst Pfister’in beş temel alandaki mühendislik yetkinlikleriyle geliştirmek ve Türkiye’de sızdırmazlık alanındaki üretiminin daha da başarılı olması iki önemli amacımız. OEM pazarının lideri konumundaki şirketimiz, Laspar Group ile beraber büyük başarılara imza atacaktır” dedi. Toplantıda, Angst Pfister Group’un Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Martin Christopher Moore da Angst Pfister’a ilişkin detaylı bilgi paylaşarak, iş süreçlerini, müşterilerine sundukları teknik çözümleri ve Türkiye pazarına ilişkin görüşlerini aktardı.

200 kişinin istihdam edileceği Bursa fabrikasının ülke ekonomisi için önemli bir adım olduğunu belirten Laspar Angst Pfister Endüstriyel Çözümler AŞ. CEO’su Mustafa Tosun da “Toplam 4.000 m2 kapalı alanda kurulan fabrika Türkiye’nin potansiyeline inanan Laspar ve Angst Pfister’ın ortak kararı ile Bursa’da kuruldu. 200 kişinin istihdam edileceği fabrikamızda; önümüzdeki 5 yıllık süreçte pazar payımızı yukarı taşıyarak ciro ve teknik personel sayısını da fabrikanın 6 kat büyüme hedefiyle doğru orantılı olarak artırmayı planlıyoruz. 5 yıllık süreci stratejik olarak planladık. 2017 yılına geldiğimizde 30 Milyon Euro ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz ise, endüstriyel çözümler konusunda Türkiye, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerde sektör liderliğini yakalamaktır” dedi.

Endüstriyel çözümlerde Avrupa’nın önde gelen şirketi Angst Pfister ile ortak olarak yeni bir şirket kuran Laspar Group, başta otomotiv olmak üzere endüstriyel makine sanayii, denizcilik endüstrisi, tarım ve iş makineleri, inşaat sanayi, beyaz eşya ve raylı sistemlere kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor.

Haberin Devamı

Haberler

Avrupa’nın sıkıntısı, Türkiye’nin avantajına dönüşebilir

Yayın tarihi

-

Yazar:

Gelişmeler fırsata dönüştürülebilir


Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi  Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar: “Avrupa’nın sıkıntısı, Türkiye’nin avantajına dönüşebilir”

Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, bugün 100’ü aşkın iş kolunda anahtar teslimi fason ürün üretimi gerçekleştiriyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, Avrupa’nın ekonomik olarak zor bir yılı geçireceğine dikkat çekerken, Türk iş dünyasının ve özellikle perakende sektörünün bundan avantaj sağlayabileceğine belirtti.

Bahar, navluna gelen zamlar, Kafkasya ve Ortadoğu’daki yeni tüketim pazarlarına yakınlık ve hızlı servis gibi özellikler nedeniyle Türkiye’nin uzak doğu pazarından iş kapma potansiyelinin yükseldiğini söyledi.

Farklı yapılanmasıyla Türkiye’de yeni bir üretim konseptine imza atan Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, Türkiye’nin en büyük ve en modern fason üretim tesislerinden birine sahip. Türkiye’de örneği olmayan çeşitlilikte ürün üretme yeteneğine sahip olduklarının altını çizen Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, hem ulusal hem de uluslararası pek çok dev firmaya hizmet sunduklarını, dolayısıyla global gelişmeleri iyi takip etmek zorunda olduklarını ifade etti.

Gelişmeler fırsata dönüştürülebilir
“Hem global ekonomistlerin analizleri hem de bizim gözlemlerimize göre, yaşanan finansal sorunlar nedeniyle 2012 yılı Avrupa için sıkıntılı geçecek gibi görünüyor” tespitini yapan Salvo Bahar, “Ancak, Avrupa’nın sıkıntısı özellikle perakende sektörü açısından Türkiye’nin avantajına dönüşebilir. Özellikle navluna gelen zamlar nedeniyle Türkiye, uzak doğu pazarına gitmesi beklenen işleri kapabilir. Hızlı servis sunma potansiyelimiz bizi öne çıkarıyor. Öte yandan Kafkasya ve Ortadoğu’daki yeni tüketim pazarlarının yanı sıra, artık Türkiye’nin radarında olan Afrika ve Orta Asya’daki ekonomik yükselişler, Türk iş adamları açısından birer iş fırsatı olarak bekliyor. Uzak gibi görünse de Güney Amerika ülkelerinde de ekonomik olarak önemsememiz gereken gelişmelerin olduğunu görmeliyiz” diye konuştu.

Müşteriler artık daha seçici olacak
Rekabetin çok hızlandığına dikkat çeken Salvo Bahar, 2012’de perakende sektöründe teknolojik gelişmelerin yanında hizmet ve kalite anlayışının daha fazla ön plana çıkmasını ve müşterilerin daha seçici davranmasını beklediklerini söyledi. Bahar, “Servis, kalite ve tam zamanında hizmet anlayışı önemsenecek ve işini düzgün-düzenli yapanlar, tercih sebebi olacaklar. Bu yaklaşımın, Primo gibi hazırlıklı ve yatırım yapan şirketlerin faydasına olacağını değerlendiriyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Ambalajlama

Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı

Yayın tarihi

-

Yazar:

Plastik ve kimya sektörlerinin uluslararası alandaki en verimli pazarlama platformu olan fuarlarımız, sektör temsilcilerine verdiği yeni fırsatlar yaratma sözünü yerine getirdi.  44 ülkeden 1025 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşen Plast Eurasia İstanbul 2011 ve Kimya Avrasya 2011 fuarları yurtiçi ve yurtdışından gelen toplam 31.503 nitelikli profesyonel tarafından ziyaret edildi.

 Plastik sektörünün yeni pazarlara açılmasında oynadığı etkin rolün yanı sıra, sektörün teknoloji ve makine yatırımına da yön veren PLAST EURASIA İSTANBUL FUARI, 27 – 30 Ekim 2011 tarihleri arasında Kimya Avrasya fuarıyla eş zamanlı olarak toplam 9 salonda, 75,000 m² sergileme alanında gerçekleşti. 44 ülkeden 1025 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile düzenlenen fuarlar katılımcı firmaların beklentilerini başarıyla karşıladı.

Toplam 200 ülkeye ihracat yapan, yıllık ortalama yüzde 13 büyüme gerçekleştiren Türk plastik sektörünün Avrasya Coğrafyası’ndaki en önemli uluslararası ticari etkinliği olan Plast Eurasia İstanbul Fuarı plastik sanayinin gelişim hedeflerine paralel olarak 2011 yılında katılımcı sayısında yüzde 30 oranında bir artış göstermiştir.

Yurtiçi ve yurtdışında yürütülen yoğun tanıtım çalışmaları sonucu plastik ve kimya sektörlerini, her sene olduğu gibi bu sene de nitelikli ziyaretçilerle bir araya getiren Plast Eurasia İstanbul ve Kimya Avrasya Fuarları Türkiye dahil toplam 74 ülkeden gelen 31.503 profesyonel tarafından ziyaret edilerek büyük bir başarıya imza attılar. Geçen fuarlar ile karşılaştırıldığında bu sene Bangladeş, Belarus, Brezilya, Danimarka, Finlandiya, Güney Afrika, Güney Kore, İrlanda, Kongo, Macaristan, Norveç, Tacikistan, Umman olmak üzere toplam 13 yeni ülkeden fuarımıza ilk kez ziyaretçi gelmiştir.

Yurtiçinden ve dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen profesyonel ziyaretçiler ile katılımcı firmaları buluşturan Plast Eurasia İstanbul 2011 ve Kimya Avrasya 2011 fuarları, plastik ve kimya sektörlerinin yeni pazarlara açılmaları ve yeni ticari işbirlikleri geliştirmeleri açısından önemli bir pazarlama zemini oluşturmayı başarmıştır.

PLAST EURASIA İSTANBUL 2012 22. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı TÜYAP tarafından PAGEV  (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile 29 Kasım – 2 Aralık 2012 tarihlerinde, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul’da gerçekleşecektir. Fuar hakkında detaylı bilgi edinmek için  www.plasteurasia.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Devamı

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com