Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

MMA Türkiye,İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde ağırlandı

Yayın tarihi

-

24 – 26 Eylül tarihlerinde “Daha Hiçbir Şey Görmediniz” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Bilişim Zirvesi’nin “Mobil Pazarlama ve Reklam Stratejileri” panelinde MMA Türkiye ağırlandı.

Moderatörlüğünü Maxus Ceo’su Neslihan Olcay’ın  gerçekleştirdiği oturum da MMA Türkiye Başkan’ı Zehra Öney,  Akbank Pazarlama ve Kanal Yönetimi Müdürü Bilgen Aldan, 1V1Y.COM Kurucu Genel Müdürü & CMO Gizem Burçetin, Hürriyet İnternet Grubu Dijital Pazarlama Çözümleri Kordinatörü Haymi Behar,  Vodafone Türkiye Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Bilge Çiftçi, OMD Dijital Bölüm Direktörü Tuncay Yavuz ve Medyanet’in Genel Müdürü Rima Erdemir yer aldı.

Oturum MMA Tükiye Başkan’ı Zehra Öney’in açılış konuşmasıyla başladı.  Öney : “ Artık hepimiz mobilize olduk ve telefonları sadece sms ya da mms için kullanmıyoruz.  Mobil, 3G’nin Türkiye’ye gelmesiyle daha da gelişti.  Operatörler, yayıncılar ve mecralar bu konuda hummalı çalışmalar yapıyor ve mobilin daha çok üstüne düşüyorlar.” dedi.  Gelişmiş pazarlarda mobilitenin gündemde olmasından yola çıkan MMA Global bir dernek kurdu.  Yaptığı araştırmalarda ihtiyaçların küresel boyutta olduğunu farkedip 40’a yakın ülkede ofisler açtığını ve bu ofislerden birinin Türkiye’de yer aldığını belirten MMA Türkiye Başkanı Zehra Öney, 2009 yılında kurulan MMA Türkiye’nin hedeflerinin Türkiye’yi mobil pazarlamada dünyaya öncülük eden ve yönlendiren bir ülke haline getirmek olduğunu belirtti.

Bankacılık için mobil vazgeçilmez olmalı.

Bilgen Aldan, mobil bankacılığın durumuyla ilgili yaptığı konuşmasında “Mobil, insanların artık yanından ayırmadığı bir şey haline geldi; para da insanların ihtiyaç duyduğu bir şey  olduğu için mobilde bankaların olmaması mümkün değil.  Türkiye’deki tüm bankalar mobile odaklandı ve bir çok uygulamalar oluşturdu.” dedi.

Mobil, tüketici davranışlarına göre şekil alıyor.

Mobil tüketici davranışlarını yayıncı olarak değerlendiren Haymi Behar, Hürriyet olarak günde 2 milyondan fazla insanın tıkladığı bir online mecraları olduğunu ve sosyal platformların artmasıyla bu sayının daha da yükseldiğini belirtti.  Behar : “İnsanlar webte gördükleri ekranı mobilde de arıyor bizde bunun için yeni bir format gerçekleştirdik.  m.hurriyet.com  olarak oluşturduğumuz mobil sayfa webte yer alan görüntünün aynısını mobile aktarıyor.  İlk izlenimler çok iyi burayı günlük 400.000 kişi ziyaret etti.” dedi.

Hayatımızı artık cepte taşıyoruz.

Mobilin artık hayatımızın entegre parçası haline geldiğini söyleyen Bilge Çiftçi yapılan bir araştırmada insanların telefonlarını kaybetmektense cüzdanlarını ya da alyanslarını kaybetmeyi yeğlediklerini belirtti.   “Hayatımızı artık cepte taşıyoruz” diyen Çiftçi, “Bu kadar kişiye bağlı, bu kadar kişinin yanındaki bir mecranın pazarlama faliyetleri için çok önemli bir hale geldiğini söylemek mümkün.” dedi.  Eskiden mobil pazarlamanın sadece sms’den ibaret olduğunu ama artık gelişen akıllı telefonlarla birlikte kişiye özel mesajlar ve uygulamalarla yeni satın alma opsiyonları üretildiği de belirtti.

Mobil, hayatımıza hükmeder hale geldi.

İletişimin sürekli bir dönüşüm halinde olduğunu belirten Tuncay Yavuz, insanların ilk iletişimini dumanla yaptıklarını sonrasında gazete, radyo ve televizyon derken bugün mobile kadar gelip, bu durumun mobilde de kalmayacağını, daha da ilerleyeceğini belirtti.  Her şeyin mobile sıkışır bir hale geldiğini ve mobilin artık her şeye hükmeder bir kalıba büründüğünü dile getiren Yavuz, eskiden saatlerden alarm kurarken şimdi artık alarmlarımızı cep telefonlarımıza kuruyoruz sözleriyle katılımcıları bilgilendirdi.  Eskiden görmeden bir şey alamazken şimdi mobil ekranda gördüğümüz beğendiğimiz bir sürü ürünü satın alabiliyoruz.  Bu durumun her şeyin mobile doğru kaydığının bir göstergesi haline geldiğini söyledi.

Doğru hedef kitlesi markaya olumlu geri dönüşler getirir.

Rima Erdemir ise firmaların nasıl reklam modellerini tercih ettiği hakkında bilgiler verdi.  Her markanın yeteri kadar bilinçli olmadığını, mobil reklamcılıkla ürün satabilmek için öncelikle markaların buna hazır olması gerektiğini söyledi.  Doğru kişiye ulaşmak için dijitalde dijital izleri takip ederken mobilde gerçek hayatı takip ettilerini belirten Erdemir, kendisine reklam gönderilmesine izin veren kişiye doğru stratejiyle reklam göndermenin önemli olduğunu ve bunun marka için çok iyi geri dönüşlerle sonuçlanacağını belirtti.

Mobile Marketing Association Hakkında

MMA, mobil pazarlama, reklam ve ilgili teknolojiler konusundaki ilerlemelere liderlik etmek için kurulmuş, kar amacı gütmeyen ilk küresel ticaret birliğidir.

MMA, pazar gelişiminin önündeki engelleri kaldırmayı, mobilleşmeyle ilgili basın ilkeleri konusunda rehber oluşturmayı, sürdürülebilir büyüme için uygulamaları belirleyecek ve mobil kanalların kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan, aksiyon odaklı bir organizasyondur.

Dünyanın dört bir yanındaki 40 ülkeden 700 üye şirket ekosistemini oluşturmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri merkezli MMA’nın Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Ortadoğu ve Afrika, ve Asya Pasifik şubeleri bulunmaktadır.

MMA Türkiye, Kasım 2009′da kurulmuştur.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com