Garanti Bankası’nın desteği ile Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek MIT Technology Review Innovators Under 35 Yarışması en yenilikçi ve yaratıcı 10 Türk gencini seçecek.

Küresel bir yetenek avı ve tanıtımı olarak 10 yıldır faaliyet gösteren  Innovators Under 35 (35 Yaş altı Yenilikçiler) Yarışması, güncel sorunları çözmeye ve geleceği şekillendirmeye yönelik toplumsal etkisi yüksek projeleriyle en yaratıcı 10 Türk gencini belirleyecek. Türkiye’de Garanti Bankası’nın desteği ile ilk kez gerçekleştirilecek yarışmaya başvurular 21 Mayıs 2014 tarihine kadar www.tr35turkey.comlinki üzerinden yapılabilir.  Yarışma, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) bağımsız yayını MIT Technology Review Dergisi aracılığı ile teknolojideki gelişimlere en çok etki edecek Türk gençlerini bulmayı amaçlıyor. En yaratıcı 10 Türk genci arasına seçilenler, yarışmanın uluslararası versiyonuna katılmaya hak kazanacak.

MIT Innovators Under 35 Yarışması’nın önceki kazananları arasında Facebook’tan Mark Zuckerberg, Google’dan Sergei Brin ve Linux’tan Linus Torvald yer alıyor.

 

Türkiye’nin en yaratıcı ve en etkili 10 genç yenilikçisi

 

Yarışmaya enerji, internet-web, biyoteknoloji, telekomünikasyon vb. tüm teknoloji alanlarında katılabilecek adayların, 35 yaşın altında, Türkiye vatandaşı olmaları ve topluma somut etkisi olan küresel sorunlara yenilikçi bir çözüm üreten projelerinin olması yeterli.

 

Yarışmanın hedefi Türkiye’deki, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Nobel Fizik ödülü sahibi Konstantin Novoselov, Google’ın kurucusu Sergey Brin ve Linux’un web geliştiricisi Linus Torvald gibi sıradışı yenilikçileri keşfetmek.

 

MIT Technology Review Yöneticisi Jason Pontin, Innovators Under 35 Yarışmasının teknoloji aracılığıyla güncel sorunlara yanıt verme cesaretini gösteren ve ülkenin geleceğini belirleyen ekonomik ve toplumsal değişimlerin nabzını tutan yeni nesil liderleri bulmayı amaçladığını kaydediyor.

 

Başvurular sona erdiğinde farklı teknoloji alanlarındaki uzmanlardan oluşan bir jüri heyeti adayları değerlendirecek ve kazanan 10 kişinin isimleri Eylül 2014‘de duyurulacak. Kazanan gençler düzenlenen etkinlikte projelerini ülkedeki yenilik ve teknoloji camiasının öncülerine sunacaklar.

 

 

 

www.tr35turkey.com

 

FB: InnovatorsUnder35@MITinnovatorsTK  #MITinnovatorsTK

 

 

 

 Küresel Yenilikçiler Topluluğu

 

On yılı aşkın süredir Innovators Under 35 Yarışmasını düzenleyen MIT Technology Review, dünyada eşine az rastlanan projeleri ve en yetenekli gençleri bulmak için  Asya, Avrupa ve Güney Amerika’da da bölgesel buluşmalar organize ediyor. Bu bölgesel yarışmaları kazananlar, buluşmaların küresel ayağına doğrudan katılma hakkına sahip oluyorlar. Teknolojideki yeniliklere öncülük eden ve geleceğimize şekil veren küresel yenilikçiler topluluğu bu şekilde kendini var ediyor.

 

 MIT Technology Review Hakkında

 

MIT Technology ReviewMassachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) bağımsız bir yayınıdır. 1899’da yayın hayatına başlayan ve dünyadaki teknoloji dergilerinin duayeni olan yayının misyonu, gelişmekte olan teknolojileri öğrenmeye teşvik etmek ve bunların ticari, siyasi ve toplumsal sonuçlarını analiz etmektir. Yenilikçiliğin büyük buluşması “I+D+i” iki milyondan fazla liderin katılımıyla, teknoloji ve iş dünyasındaki başarılı çalışmaların paylaşımına olanak tanır.

 

 Opinno hakkında

 

Opinno; yeni ticari modeller, ürünler ve hizmetler tasarlanması, prototiplerinin üretilmesi ve kullanılabilir hale getirilmesi için gelişim metodolojisinden yararlanmaya açık olan yenilikçiliğin küresel bir ağıdır. Opinno 2009’dan bu yana MIT Technology Review‘in İspanyolca ve Portekizce edisyonlarının yayıncısıdır. MIT ve Opinno’yu biraraya getiren bu bağ, mükemmeliyetçilik, yaratıcılık ve bütünlük esasları ile beslenir ve varlığını sürdürür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…