Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

Michael Page, uluslararası bir kariyer için altın kuralları Goglobal 2014’de açıkladı

Yayın tarihi

-

Uluslararası bir kariyere adım atmak isteyenler Goglobal 2014’te Michael Page yöneticilerini soru yağmuruna tuttu.

            Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da gerçekleşen Goglobal 2014 etkinliğinde, işe alım ve danışmanlık şirketi Michael Page, uluslararası bir kariyer için özgeçmişi güçlendirme tekniklerini anlattı. Markanın Satiş ve Pazarlama Direktörü Sertaç Yiğit, etkinlik sırasında verdiği seminerde, yurtdışında dil veya üniversite eğitimi almak isteyenler ve uluslararası kariyer planları olanlar için özel tüyolar verdi.

 gpglobal

        Konuşmasında uluslararası fırsatları yakalamada özgeçmişi güçlendirme tekniği ile kişileri farklılaştıracak beş altın öneriyi şöyle sıraladı:

1-         Vizyon ve Global Vizyon:  Çok seyahat etmek ve farklı kişilerden farklı bakışlar deneyimlemek, en az bir tercihen iki yabancı dil kullanabilmek, yurtdışında ve ya uluslararası bir şirkette çalışma deneyimi yaşamak.

2-         Motivasyon: Görüşme öncesi özelleştirilmiş CV, görüşme sırasında ifade ve beden dili, görüşme sonrasında sıkmayan bir takipçilik süreciyle uluslararası bir kariyer için motivasyonunuzu başvurduğunuz kuruma hissettirebilmek.

3-         Esneklik / Uyum: Rekabete açıklık, ılımlı görüşlere sahip olmak, yerine göre lider yerine göre takım oyuncusu olabilmek ve tüm bunlarda diplomatik ve politik davranış oranı yerinde kullanmak.

4-         Tecrübe/Deneyim: İyi okullardan mezuniyet ve mümkünse çift ana dal eğitimi almak, Erasmus ile farklı kültürlerle erken tanışmak, yurtdışı operasyonları olan sektör ya da şirketlerde çalışmak, ilgili kişilerle doğru zamanda beklentilerinizi paylaşmak.

5-         Network ve İletişim: Mevcut şirkete, yönetime ve şirket kültürüne bağlılık, belli gruplar ve KOL olabilecek kişilerle sosyal medyada haberleşmek ve danışmanlık şirketleri ile sürekli iletişim içinde olmak.

         Özgeçmiş yazım tekniği ile ilgili olarak da şu tavsiyelerde bulundu:

 • 2 maks. 3 sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlanmalı, yani kısa, akıcı, öz ve özet olmalı,
 • Uzun ve bitmeyen cümleler yerine madde imleri kullanılmalı,
 • Şirket, sektör ve fonksiyon çerçevesinde özelleştirilmiş olmalı,
 • Ağırlıklı olarak son tecrübeler ve pozisyonların altı çizilmeli, detay verilmeli,
 • Yetenek ve bireysel yetkinlikler mutlaka belirtilmeli ama hobi ve ilgi alanları kısa tutulmalı,
 • Mutlaka bilen ve tecrübeli biri tarafından her açıdan incelenmeli,
 • İşten ayrılmalarınızın nedeni belirtilmemeli fakat gelecek sorulara karşı hazırlıklı olunmalı.

            Ayrıca bir ön mektubun CV kadar önem taşıdığını belirterek, mektupta yer alması gereken noktaları şöyle özetledi:

 • İçerdikleri bilgiler CV’ yi tekrarlamamalı, şirkete ve pozisyona olan özel ilginizi anlatmalı,
 • Sahip olduğunuz mevcut görev / pozisyonunuz açıklanmalı ve bir geçiş /  değişimi neden istediğiniz açıklanmalı,
 • Şirket ve pozisyonla ilgili araştırma yaptığınızı gösteren bir takım açıklamalar bulunmalı,
 • Geçmiş değerli başarılarınız, şirkete ve pozisyona sağlayabileceğiniz olası marjinal katkılarınız,farklılıklarınız ve değerleriniz mutlaka belirtilmeli,
 • CV’ de olduğu gibi Cover Letter’ da da negatif bir bilgi, gelişme ve sonuçtan bahsedilmemeli,
 • Sonlandırırken yüz yüze görüşme / mülakat isteği konusunda ilginiz ve isteğinizden bahsedilmeli,

       Goglobal 2014, eğitim sektörü ve uluslararası iş dünyasının lider markalarını bir araya getirdiği etkinlikte Michael Page Satiş ve Pazarlama Direktörü Sertaç Yiğit ve markanın Satış ve Pazarlama Müdür Nazmiye Altındaş birebir görüşmelerde de uluslararası kariyer konusunda detaylı olarak katılımcıları bilgilendirdi.

            Michael Page Hakkında

            PageGroup çatısı altında yer alan Michael Page Türkiye faaliyetlerine 2008 yılında İstanbul’daki ofisiyle başlamış olup orta ve üst düzey yöneticileri seçme ve yerleştirme hizmeti verir.  Michael Page Türkiye, Finans & Muhasebe, Satış & Pazarlama, Mühendislik & Üretim, Petrol & Doğal Gaz, Perakende,             Teknoloji, Bankacılık & Sigorta, İnsan Kaynakları, Sağlık & Yaşam Bilimleri, Satın Alma & Tedarik Zinciri             olmak üzere, on farklı uzmanlık alanıyla adaylarına ve müşterilerine işe alım ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. www.michaelpage.com.tr

            PageGroup Türkiye Hakkında

            PageGroup (resmi olarak bilinen adı ile Michael Page International) dünyanın en bilinen ve son derece saygın profesyonel seçme ve yerleştirme danışmanlığı şirketlerinden biridir. 37 yıl önce İngiltere’de kurulan şirket şu anda 164 ofis ve 5000 çalışanı ile 34 ülkeye yayılmış durumdadır.  Ofis görevlileri, alanında uzmanlaşmış nitelikli profesyoneller ve orta ve üst düzey yöneticilerin sürekli, geçici ve sözleşmeye dayalı seçme yerleştirilmelerinde lider bir tedarikçi konumundadır.

            PageGroup Türkiye çatısı altında; Page Executive, Michael Page ve Page Personel markaları hizmet vermektedir. www.page.com

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com