Yaşlanan Avrupa’nın genç istihdam açığı, Türkiye’nin hızla yükselen yeşil yakalı ihtiyacı ve eğitim kalitesindeki global standart arayışları eğitim sektörünün güçlü rakiplerine Mesleki Eğitimin yarınlarını ortak bir bilinçle sorgulatıyor.

 

Mesleki eğitim sistemine getirdiği Kariyer Odaklı Planlama Sistemi (KOPS), Uluslar arası Akreditasyon, Mesleki İngilizce ve LYS Destek eğitim paketleri ile yeni bir dönemin kuramsal lideri olan Türkiye’nin ilk Teknik Koleji ERA, 7 Aralık 2013 Cumartesi günü düzenlediği I. Sinerji ve Vizyon Toplantı’sında sektörün yatırımcı ve yöneticilerini bir araya getirdi.

Toplantının eğitim müteşebbis ve yöneticilerine interaktif olarak yer verdiği sinerji bölümünde, başta sağlık meslek liseleri olmak üzere farklı mesleki eğitim branşlarında eğitim veren kurumların gerek siyasi konjonktüre bağlı sıkıntıları, gerekse eğitim gelecek planları masaya yatırılarak ortak bir bakış açısı ile hareket edebilmek konusunda dernekleşme, mesleki eğitim kalitesinde asgari standartların belirlenmesi gibi ön kararların alınmasına zemin hazırladı.

SEZAI EYUPOGLU- ERAVIZYONTOPLANTISI1
ERA Teknik Koleji kurucu temsilcisi Sezai Eyüpoğlu’

İstanbul Ticaret Odası Eğitim Komite Üyelerinden ve ERA Teknik Koleji kurucu temsilcisi  Sezai Eyüpoğlu’nun sektörün gelişim sürecinde tek ses olabilme ve ortak başlıklar altında hareket edebilme konusundaki yönetsel yaklaşımı, katılımcı kurum ve kuruluşların takdirini ve toplantının amacı olan sinerjiyi sağladı.

Toplantının vizyon odaklı ikinci bölümünde ERA Teknik Koleji, İletişim ve Marka Yöneticisi Filiz Kantekin rakam ve istatistiklerle sektörel açılımları analiz ederek, katılımcılarla ERA Teknik Koleji’nin opsiyonel ortaklık önerilerini paylaştı.

Eğitimde Rasyonel Açılımlar Paketi, Kurumsal Marka Ortaklığı, İşletme Yönetim Ortaklığı ve Eğitim Sistem Ortaklığı olmak üzere üç ayrı seçenek ile ERA Teknik Koleji kurumsal markası çatısı altında buluşmalara resmen açıldı.

Özel eğitim kurumlarının yönetici ve müteşebbislerinin yanı sıra toplantıya katılan City&Guilds Uluslar arası Akreditasyon Kurumu temsilcileri, BrainFit Studio yöneticileri, Sağlık Bakanlığı bürokratları ve özel dersane yöneticilerinin destekleri mesleki eğitimin geleceğinde yeni umutların müjdeleyicisi oldu.

Kuruluşu itibari ile eğitim sisteminde yeni bir dönemin başlangıcı olma hedef ve ilkeleri ile yola çıkan ERA Teknik Koleji, sektördeki liderlik iddiasını I. Sinerji ve Vizyon Toplantısı ile somutlaştırarak amacına ulaştırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…