Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

MAN, yüksek teknolojisi ile Comvex 2013’e damgasını vurdu

Yayın tarihi

-

 

Otomotiv dünyasının öncü markası MAN, Avrasya bölgesinin en önemli platformu olan Comvex 2013’te, yüksek teknolojili kamyon, çekici ve otobüsleri ile yer aldı.

MAN (2)

MAN’ın; ileri teknolojileri, yüksek kaliteleri, dayanıklılıkları, mükemmeliyetçi satış sonrası hizmetleri, düşük işletme giderleri ile tüm dünyada büyük beğeni toplayan kamyon, çekici ve otobüsleri, Comvex 2013’ün yine gözdesi oldular. İstanbul Comvex 2013 – 4.Ticari Araçlar, Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’nda Hall 3’te bulunan ve fuarın ilgi odağına yerleşen MAN standında; Lion’s Coach, Lion’s Citiy Solo otobüsleri ile TGS 41400 kamyon ile TGS 18400 EfficientLine modelleri sergilendi.

255 yıllık köklü geçmişe, 15.8 milyar avro ciroya, 54.300 kişilik çalışana sahip olan MAN Grubu; kamyon, otobüs, dizel motor, turbo makine, özel şanzıman ünitesi üreticisi olarak ortaya koyduğu gerek kalite, gerekse performans ile dünyada teknoloji ve pazar lideridir. Dev grubun amiral gemisi konumunda ise; Almanya’nın yanı sıra Türkiye, Polonya, Meksika, Hindistan’daki tesislerinde otobüs ve kamyon başta olmak üzere ticari araç üretimi yapan MAN Truck & Bus bulunuyor. MAN’ın üretim tesisleri arasında Türkiye’deki fabrikası, en komplike otobüs üretim tesisi konumunda.

MAN’ın ülke sıralamalarında Türkiye pazarı, otobüste 2’nci, kamyonda ise 5-6’ncı sıralarda yer alıyor. 2012 yılında MAN, Türkiye’de çeşitli segmentlerde 662 adet otobüs, 2.825 adet kamyon ve çekici sattı. Premium segmentte dünyadaki ilk iki marka arasında yer alan MAN, Türkiye’de ithal kamyon ve çekici pazarının ise lideri konumunda. Türkiye’de ticari araç pazarında 2013 yılında %20’ye yaklaşan daralmaya karşın MAN, arttırdığı ihracat ile mevcut pozisyonunu korumayı başardı.

MAN Truck & Bus Türkiye’de; MAN Türkiye A.Ş. ile Ankara’daki fabrikasında 1966 yılından bu yana üretim yaparken, otobüs ve kamyonların yurtiçi satış ve satış sonrası hizmetler ise MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. tarafından yürütülüyor. Türkiye genelinde 9 bayi, merkez ve İstanbul ofisleri, yaygın 31 yetkili servisi ile MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., pazar payını sürekli geliştiriyor. MAN Finansal Hizmetler A.Ş. ise; 2005 yılından bu yana Türkiye’de MAN ve NEOPLAN marka araçların finansmanını sağlayarak, hızlı ve akılcı kredilendirme sisteminin öncüsü olma yolunda hızla ilerliyor.

Uzun ve orta mesafe taşımacılığının gözdesi: MAN Lion’s Coach

MAN’ın Comvex 2013’te sergilediği araçlar arasında yer alan ve turizm sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan Lion’s Coach; yüksek teknolojisi, kalitesi, çevreci, konforlu dizaynı ile hem uzun hem de orta mesafe taşımacılığın en gözde otobüsü konumunda.

 Print

Yolların yeni yıldızı: MAN Lion’s Coach EfficientLine

Yolların yeni yıldızı MAN Lion’s Coach EfficientLine ise hem tasarım, hem de araç ve motor teknolojileri bakımından en yüksek teknoloji ile geliştirildi. Düşük yakıt maliyeti ve işletme giderleri ile firmalara, sunduğu eşsiz konfor ile de yolculara büyük avantajlar sunuyor. MAN Lion’s Coach EfficientLine, yolcu otobüsü segmentinde; ‘en az çevre yükü’ ile ‘azami ekonomiklik’ kavramlarının simgesi konumunda.

lion's City

Toplu taşımanın vazgeçilmezi: MAN Lion’s City

MAN standının beğeni toplayan Lion’s City solo ve körüklü otobüsleri de 100 kişiye ulaşan yolcu kapasitelerinin yanı sıra bir çok üstün özellikleriyle, toplu ulaşım araçlarında en ön sıralarda yer alıyor. MAN Lion’s City’lerin yüksek tasarruflu olması ve muadillerine oranla 100 kilometrede 14 litre daha az yakıt tüketmesi de, bu otobüsleri kentiçi ulaşımda vazgeçilmez kılıyor. 250 yıllık geçmişinin yanı sıra CNG teknolojisi konusunda 70 yıla aşan bir tecrübeye sahip olan MAN’ı, bu alanda da öncü konumuna taşıyor. Dünyanın en büyük CNG’li otobüs filosu, 1.360 adet ile Ankara’da, MAN Lion’s City CNG’lerden oluşuyor. MAN, hibrit otobüsler konusunda da çok önemli teknolojiler geliştiriyor.

TGS 41.400 8X4 BB

Şantiyelerin tüm ihtiyacı için: MAN TGS 41.400 Damper

MAN standında sergilenen TGS 41.400 Damper ise, satışa çıktığı ilk günden bu yana kendini kanıtlayarak, şantiyelerdeki araç parklarının en gözde tercihi konumuna ulaştı. Çift plakalı debriyaj balatası sayesinde, gücünü tam olarak yansıtan TGS 41.400 Damper, sağladığı yakıt tasarrufu, zor şartlardaki üstün performansı, yüksek torku ve farklı motor seçenekleriyle tüm şantiyelerin güç koşullarına çözümler sunuyor.

Ağır ticari araçlarda yeni nesil: MAN TGS EfficientLine

MAN standında yer alan ağır ticari araçlar segmentinin yeni nesil üyesi TGS EfficientLine ise tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ilgi görüyor. Uzun yol performansını Türkiye yollarında test ederek, çok sayıda sektör temsilcisinin büyük beğenisini kazanan TGS EfficentLine, oldukça güçlü bir kamyon olmasının yanı sıra aynı zamanda çevreci özellikleri ve 150.000 km’de 1.800 litreye kadar ulaşan yakıt tasarrufu ile de sektöre öncülük ediyor. Optimum aerodinamik yapıda tasarlanan TGS EfficentLine, hava basıncı yönetimi, gündüz farı ve yeni nesil Intrader gibi özellikleriyle de enerji tasarrufunun öncüsü konumda. Ayrıca daha fazla yük taşıyor olması, TGS EfficentLine’ı Türkiye’de adeta rakipsiz bırakıyor.

Türkiye ağır ticari araçlar segmentinde yeni bir dönem başlatan TGS EfficentLine’ın öne çıkan özelliklerinden bazıları:

ü  MAN TipMatic (Otomatik Şanzıman)

ü  Daha düşük CO2 emisyonu

ü  ESP (Elektronik Stabilite Programı)

ü  TPM (Lastik basınç görüntüleme sistem, eğer lastik basıncı optimum ayarın 2 bar altındaysa, 100 km’de 0.2 litreye kadar yakıt tasarrufunu arttırabilir.)

ü  Hava basıncı yönetimi

ü  Enerji lastiği daha az deformasyon

ü  85 km/h’e kadar hız sınırlaması

ü  120A dinamo %4 daha yüksek verimlilik seviyesi

ü  Hafif ekipman 500 kg’a kadar yük artışı

Comvex 2013

Beylikdüzü’ndeki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 14–17 Kasım 2013 tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenen Comvex 2013 fuarı, otomotiv sektörü ve özellikle de ticari araçlar segmentinde önemli bir hareketliliğe sahip Avrasya bölgesinin en büyük buluşmalarından biri konumunda. Türkiye’nin de, coğrafi konumu ve lojistik avantajlarıyla, Avrasya pazarında önemli bir noktada yer alması nedeniyle Comvex 2013, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine uluslararası boyutta büyük bir ilgi ile başladı. 23 ülkeden 300’e yakın firmanın yer aldığı Comvex 2013’ü; geçtiğimiz yıllarda yakaladığı başarıyı tekrar ederek, 50 ülkeden 40 bine yakın profesyonel ziyaret etti.

Comvex 2013, adeta gelenekselleştiği üzere yine LOGIST EURASIA 2013 – 6. Lojistik Endüstrisi, Taşımacılık, Yükleme, Boşaltma, İstifleme, Depolama Araç, Donanım, Sistem ve Teknolojileri Fuarı ile yan yana ve eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com