GROHE Group S.à r.l. CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı David J. Haines, LIXIL Corporation Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Atama, LIXIL Hissedarları’nın katılımı ile gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da teklif ve tasdik edildi. Atama ile, GROHE Group’ın çıkarlarını LIXIL Group yönetimi içinde daha etkin şekilde temsil edebilecek olan Haines, böylece GROHE Group’un LIXIL ile ortaklığında kilit bir rol de almış olacak.

David J. Haines 2004 yılından bu yana GROHE’de çalışıyor. 2011’de Çin pazar lideri Joyou AG’yi de bünyesine katan şirket, Haines’in liderliğinde dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımı tedarikçilerinden birine dönüştü. GROHE Group’un Japonya merkezli LIXIL Corporation’a başarılı satışı da yine Haines’in yönetiminde gerçekleşti.

LIXIL Corporation, Japonya’nın en büyük inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları tedarikçisi olarak GROHE Group’un da katkıda bulunduğu kapsamlı bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor. Bu ortaklık teknoloji ve tasarım konusundaki sürekli uzmanlık alışverişinin yanı sıra farklı dağıtım ağlarının birbirini tamamlayıcı şekilde kullanılmasına ve her iki ortağın da kendi pazar pozisyonlarını kalıcı bir şekilde güçlendirebilmesi anlamına geliyor.

 

GROHE Group hakkında

GROHE Group, Grohe AG, Hemer; Joyou AG, Hamburg ve yurtdışı pazarlardaki diğer iştiraklerden oluşmaktadır. GROHE Group dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır.

GROHE Group, global GROHE markası ile “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunabilmek amacıyla kalite, teknoloji, tasarım ve sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır. Grup, JOYOU markası ile de hızla büyüyen Çin pazarına hizmet etmektedir.

GROHE Group S.à r.l., Luxembourg’un öncülüğünde, grubun dünya çapında 9.300 civarında (bu sayının yaklaşık 3.500’ü Joyou’dadır) çalışanı bulunmaktadır. GROHE’nin Almanya’daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400’dür. Geçici rakamlara göre, 2013 yılında, GROHE Group 1,45 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.

GROHE’nin, Portekiz, Tayland, Kanada ve Çin’de (Joyou) olmak üzere altısı Almanya’nın dışında faaliyet gösteren dokuz üretim tesisi bulunmaktadır. Şirket halen satışlarının yüzde 85’ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.

Ocak 2014’te, GROHE Group LIXIL Group ve Japonya Kalkınma Bankası tarafından satın alınmıştır. LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. GROHE ve Joyou, LIXIL Group içinde bağımsızlıklarını korumaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

5 Büyük sektörden 20,8 milyar dolar ihracat

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) düzenlediği ‘Dernekler Buluşması’ Mobilya Aksesuar Sanayicileri…