Aralarında Steve Jobs’un da olduğu dünyaca ünlü CEO’ların tercih ettiği Zenger & Folkman Sıra dışı Liderlik Geliştirme Programı, InoTec iştirakinde kurulan CBE Academica Türkiye ile ülkemize geliyor. 16 temel yetkinlik ışığında oluşturulan beş ana kurala ve 360 derece geri bildirim tekniğine dayanan program ile en ünlü şirketlerin CEO’ları yetkinliklerini yenilemekle kalmayacak, adeta birer ‘Süper CEO’ olarak liderliğin tanımını baştan yazacaklar…

 

Hollanda merkezli yönetim danışmanlığı firması CBE çatısı altında faaliyet gösteren CBE Academica, artık Türkiye’de. Liderlik kavramını baştan yazan eğitimleriyle dünyada yankı uyandıran CBE Academica, InoTec iştirakinde ülkemizin en ünlü CEO ve yöneticilerinin kılavuzu olmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde yönetim şekillerini değiştirecek CBE Academica’nın Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı, sınıflarında ünlü CEO’ları misafir edecek. Türkiye’de konuk ettiği sürpriz isimlerle liderliği revize edecek program, iş dünyasına yeni bir yön verecek.

Liderlerin zayıf yönlerine odaklanmak yerine güçlü oldukları yönleri geliştiren farklı içeriğiyle tüm dünyada CEO ve üst düzey yöneticiler tarafından en çok tercih edilen programlar arasında olan Zenger & Folkman Liderlik Programı, şimdiye kadar arasında Steve Jobs’un da olduğu dünyaca ünlü birçok yöneticiyi ağırladı.

Yöneticilerin güçlü oldukları yönleri geliştirerek “sıradışı” liderler eğiten programda, yogadan tiyatroya kadar pek çok farklı teknik kullanılıyor. InoTec iştiraki olarak kurulan CBE Academica tarafından Türkiye’ye getirilen Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı’nda beş ana kriter altında 16 liderlik yetkinliği ele alınıyor. Her biri farklı yöneticilik becerilerine referans olan bu yetkinliklerden kendilerine en uygun olanları geliştiren lider farkını ortaya koyuyor.

Hulya_Caglar_SmartPeople_3_398x600Programın faydaları nedir?           

Zenger & Folkman tarafından yapılan bir araştırmaya göre liderlerin etkinliğinin çalışan verimliliği ve bağlılığı, müşteri memnuniyeti, inovasyon ve sürdürülebilir kârlılık üzerinde doğrudan etkisi bulunuyor. 500 bini aşkın bireysel ve 360 derece geribildirime dayalı Zenger & Folkman Sıra dışı Liderlik Geliştirme Programı bilimsel araştırmalardan elde edilen verilerle de destekleniyor.

Olmazsa olmaz 16 yetkinliği beş ana madde altında özetleyen programın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de şirketlerin rotasını değiştirecek yeni bir rüzgâr olduğunu anlatan CBE Türkiye Genel Müdürü Hülya Erbeyli Çağlar, “Kurumların gelişiminde önemli role sahip liderlerin, veriye ve kanıta dayalı yöntemlerle mevcut yetkinliklerini geliştirmeyi prensip edinmiş Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı ile Türkiye’deki üst düzey yöneticilerin iş yaşamlarında yeni pencereler açacağız. CBE Academica Türkiye, alanında uzman bir liderlik gelişim merkezi. InoTec tarafından Türkiye’ye getirilen bu programla üst düzey yöneticilerimiz artık güçlü oldukları yönleri parlatıp farklarını ortaya koyabilecek” dedi.

50 binden fazla yöneticiden toplanan bilgiler ışığında oluşturulan programın, liderlerin kilit yönlerini belirlediği gibi profesyonellerin verimliliğini ve kuruma bağlılığını da artırdığını anlatan Çağlar, “Liderlik gelişiminde çapraz eğitim yaklaşımı uygulayan programda olumlu organizasyonel sonuçlar elde etmek ve liderlik etkinliğini artırmak için gösterge ve araçlar kullanılıyor. Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı ayrıca kişilerin liderlik profilindeki iç görüyü nasıl kullanmaları gerektiğini öğretiyor. Liderlik kavramı uzun bir süredir tartışılıyor. Geçen beş yılda, Dr. Folkman, 200 bin adet 360 derece geri bildirim raporunu, takımıyla birlikte analiz ederek liderlikle ilgili 5 temel madde keşfetti. Bunlar, liderlik kavramını anlamakta bize yol gösteriyor. Bu bulgulardan yola çıkarak, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de marka olmuş liderleri daha da geliştirip yıldızlaştıracağız” diyor.

Beş temel ilke nedir?

Peki, tüketiciler için olmazsa olmuş, jenerik markaları yöneten isimlerin farkını ortaya çıkaran beş temel kural nedir? CBE Academica ve Zenger & Folkman uzmanlarına göre bu 5 temel ilke, liderlik denklemindeki değişkenlere dayanıyor. Bireysel özellikler, kurum içerikleri, pazar hareketleri – rekabet, personel özellikleri ve performans ölçütlerinin doğru analizi lideri lider yapan yolda kritik önem taşıyor. Bu unsurlar ve diğer faktörler birleştiğinde liderin nihai başarıları veya başarısızlıkları ortaya çıkıyor.

Hedefleri yüksek koymak, zayıf yönleri belirtmeyi durdurmak, güçlü yönleri belirleyerek o alanlara yatırım yapmak, kitlelere yön vermek (hitap etmek – şekil vermek) ve iş sonuçlarını alışılmışın dışı bir bakış açısıyla ele almak olarak belirlenen beş temel ilke lider değişimini temsil ediyor. Değişimlere galip gelmeyi, dış dünyayla bağlantılı olmayı, ufukta meydana gelebilecekleri gözden geçirmeyi içeren bu ipuçları liderlere sihir katıyor…

CBE Academica ve Zenger & Folkman Sıra dışı Liderlik Geliştirme Programı hakkında daha fazla bilgi almak için, 0216 445 72 00-02-03 no’lu telefon aranabilir, ya da  www.inotecakademi.com.tr web sitesi ziyaret edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…