Connect with us

Haberler

Liderleri sıradışı liderlere dönüştüren program

Yayın tarihi

-

Aralarında Steve Jobs’un da olduğu dünyaca ünlü CEO’ların tercih ettiği Zenger & Folkman Sıra dışı Liderlik Geliştirme Programı, InoTec iştirakinde kurulan CBE Academica Türkiye ile ülkemize geliyor. 16 temel yetkinlik ışığında oluşturulan beş ana kurala ve 360 derece geri bildirim tekniğine dayanan program ile en ünlü şirketlerin CEO’ları yetkinliklerini yenilemekle kalmayacak, adeta birer ‘Süper CEO’ olarak liderliğin tanımını baştan yazacaklar…

 

Hollanda merkezli yönetim danışmanlığı firması CBE çatısı altında faaliyet gösteren CBE Academica, artık Türkiye’de. Liderlik kavramını baştan yazan eğitimleriyle dünyada yankı uyandıran CBE Academica, InoTec iştirakinde ülkemizin en ünlü CEO ve yöneticilerinin kılavuzu olmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde yönetim şekillerini değiştirecek CBE Academica’nın Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı, sınıflarında ünlü CEO’ları misafir edecek. Türkiye’de konuk ettiği sürpriz isimlerle liderliği revize edecek program, iş dünyasına yeni bir yön verecek.

Liderlerin zayıf yönlerine odaklanmak yerine güçlü oldukları yönleri geliştiren farklı içeriğiyle tüm dünyada CEO ve üst düzey yöneticiler tarafından en çok tercih edilen programlar arasında olan Zenger & Folkman Liderlik Programı, şimdiye kadar arasında Steve Jobs’un da olduğu dünyaca ünlü birçok yöneticiyi ağırladı.

Yöneticilerin güçlü oldukları yönleri geliştirerek “sıradışı” liderler eğiten programda, yogadan tiyatroya kadar pek çok farklı teknik kullanılıyor. InoTec iştiraki olarak kurulan CBE Academica tarafından Türkiye’ye getirilen Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı’nda beş ana kriter altında 16 liderlik yetkinliği ele alınıyor. Her biri farklı yöneticilik becerilerine referans olan bu yetkinliklerden kendilerine en uygun olanları geliştiren lider farkını ortaya koyuyor.

Hulya_Caglar_SmartPeople_3_398x600Programın faydaları nedir?           

Zenger & Folkman tarafından yapılan bir araştırmaya göre liderlerin etkinliğinin çalışan verimliliği ve bağlılığı, müşteri memnuniyeti, inovasyon ve sürdürülebilir kârlılık üzerinde doğrudan etkisi bulunuyor. 500 bini aşkın bireysel ve 360 derece geribildirime dayalı Zenger & Folkman Sıra dışı Liderlik Geliştirme Programı bilimsel araştırmalardan elde edilen verilerle de destekleniyor.

Olmazsa olmaz 16 yetkinliği beş ana madde altında özetleyen programın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de şirketlerin rotasını değiştirecek yeni bir rüzgâr olduğunu anlatan CBE Türkiye Genel Müdürü Hülya Erbeyli Çağlar, “Kurumların gelişiminde önemli role sahip liderlerin, veriye ve kanıta dayalı yöntemlerle mevcut yetkinliklerini geliştirmeyi prensip edinmiş Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı ile Türkiye’deki üst düzey yöneticilerin iş yaşamlarında yeni pencereler açacağız. CBE Academica Türkiye, alanında uzman bir liderlik gelişim merkezi. InoTec tarafından Türkiye’ye getirilen bu programla üst düzey yöneticilerimiz artık güçlü oldukları yönleri parlatıp farklarını ortaya koyabilecek” dedi.

50 binden fazla yöneticiden toplanan bilgiler ışığında oluşturulan programın, liderlerin kilit yönlerini belirlediği gibi profesyonellerin verimliliğini ve kuruma bağlılığını da artırdığını anlatan Çağlar, “Liderlik gelişiminde çapraz eğitim yaklaşımı uygulayan programda olumlu organizasyonel sonuçlar elde etmek ve liderlik etkinliğini artırmak için gösterge ve araçlar kullanılıyor. Zenger & Folkman Sıradışı Liderlik Geliştirme Programı ayrıca kişilerin liderlik profilindeki iç görüyü nasıl kullanmaları gerektiğini öğretiyor. Liderlik kavramı uzun bir süredir tartışılıyor. Geçen beş yılda, Dr. Folkman, 200 bin adet 360 derece geri bildirim raporunu, takımıyla birlikte analiz ederek liderlikle ilgili 5 temel madde keşfetti. Bunlar, liderlik kavramını anlamakta bize yol gösteriyor. Bu bulgulardan yola çıkarak, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de marka olmuş liderleri daha da geliştirip yıldızlaştıracağız” diyor.

Beş temel ilke nedir?

Peki, tüketiciler için olmazsa olmuş, jenerik markaları yöneten isimlerin farkını ortaya çıkaran beş temel kural nedir? CBE Academica ve Zenger & Folkman uzmanlarına göre bu 5 temel ilke, liderlik denklemindeki değişkenlere dayanıyor. Bireysel özellikler, kurum içerikleri, pazar hareketleri – rekabet, personel özellikleri ve performans ölçütlerinin doğru analizi lideri lider yapan yolda kritik önem taşıyor. Bu unsurlar ve diğer faktörler birleştiğinde liderin nihai başarıları veya başarısızlıkları ortaya çıkıyor.

Hedefleri yüksek koymak, zayıf yönleri belirtmeyi durdurmak, güçlü yönleri belirleyerek o alanlara yatırım yapmak, kitlelere yön vermek (hitap etmek – şekil vermek) ve iş sonuçlarını alışılmışın dışı bir bakış açısıyla ele almak olarak belirlenen beş temel ilke lider değişimini temsil ediyor. Değişimlere galip gelmeyi, dış dünyayla bağlantılı olmayı, ufukta meydana gelebilecekleri gözden geçirmeyi içeren bu ipuçları liderlere sihir katıyor…

CBE Academica ve Zenger & Folkman Sıra dışı Liderlik Geliştirme Programı hakkında daha fazla bilgi almak için, 0216 445 72 00-02-03 no’lu telefon aranabilir, ya da  www.inotecakademi.com.tr web sitesi ziyaret edilebilir.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Üç kıtanın yağı Türkiye’den ihraç ediliyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji

Geçtiğimiz yıl yaptığı 1 milyon liralık yatırımla atık yağdan madeni yağ üretimi limitlerini arttırarak sınıf atlayan Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı işbirliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdı.

Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”

20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”

İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bu gün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com