Sabancı Üniversitesi öğrencileri Jumeirah Group Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Lawless ile çay sohbetinde biraraya geldi.

 Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü “CEO’larla Çay Sohbetleri” ekibi,, 8 Şubat’ta İstanbul’da bulunan Jumeirah Group Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Lawless ile biraraya geldi.

 

Dubai’nin Al Habtoor Group gibi lider kuruluşlarının önemli isimleri ile samimi bir ortamda geçtiğimiz hafta bir araya gelen Sabancı Üniversitesi Ekonomi İşletme Kulübü öğrencileri “CEO’larla Çay Sohbetleri” toplantı dizisi ile bu hafta ise Jumeirah Group Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Lawless ile İstanbul seyahati sırasında biraraya geldi. Yaklaşık iki saat süren görüşmede Lawless Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin sorularını içtenlikle cevapladı.

 Lawless: “Hayır dememek bir şirket politikası”

 Öğrencilere işdünyasında başarılı olmanın inceliklerini anlatan Gerald Lawress, CEO’larla Çay Sohbetleri Ekibine başarılarının sırrını da verdi: “Jumeirah Group şirket politikası olarak müşterisine asla hayır demez, mutlaka anlaşmaya varmak ister.” diyen Lawless, öğrencilerle güçlü iletişim kurmanın püf noktalarını da paylaştı.

 Sohbetin sonunda öğrencilerden gelen bir soru ile AB hakkındaki görüşlerini de paylaşan Lawlress; Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesini çok istediklerini ve Türkiye’nin bu birlikte olmamasının çok büyük bir hata olduğunu ve düzeltilmesi gerektiğini vurguladı.

 Şimdiye kadar 150 civarında CEO ile görüşen öğrenciler, hiç bir kaynakta bulmayacakları bilgileri ve tavsiyeleri başarısını kanıtlamış liderlerin ağzından dinlemenin ve sohbetlerin samimi ortamı sayesinde merak ettikleri konuları CEO’lara rahatlıkla sorabilmenin kişisel gelişimlerine ve gelecek planlarının şekillenmesine çok büyük katkıları olduğunu vurguluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…