Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

Lastiketiket değerlerinin yanısıra, diğer kriterleri de gözden kaçırmayın!

Yayın tarihi

-

Goodyear: “Lastik seçerken, etiket değerlerinin tüketicilerin satın alma kararlarındaki etkisi artıyor.”

Brüksel’de gerçekleşen toplantıda ortaya konan veriler, son 1 yılda lastik satın alan müşterilerin üçte ikisinin AB lastik etiketini dikkate aldığını gösteriyor. Goodyear[1] adına IPSOS Market Quest tarafından yapılan araştırmaya göre, lastik alıcılarının yüzde 73’ü, lastikleri almadan önce üç performans kriterine dayalı etiket kullanımına dair bilgi sahibi. Yine aynı veriler çerçevesinde Avrupa genelindeki lastik satıcılarının yarısından fazlası, etiket değerlerini lastik satarken öne çıkarıyor.

 lastik_etiketleme_bruksel_01

AB lastik etiketinin, Avrupa ticari taşıtfilolarının satın alma üzerindeki etkisi her geçen gün artıyor. Avrupa ticari taşıt filolarına yönelik TNStarafından Goodyear[2] adına yürütülen, Fransa,Almanya, İtalya, Polonya ve İspanya’da yer alan yaklaşık 500 filoyu içerenaraştırmanın sonuçları, etiketlemenin önemini gösteriyor. Filoların yarısı(%54), yalnızca lastik etiketinin lastik seçimlerini etkilediğini söylerken,üçte ikisi (66%) etiketteki en önemli kriter olarak yakıt verimliliğinivurguluyor.

Toplantıya ev sahipliği yapanGoodyear Şirketi, mevzuatın yıldönümünde, etiketin ilerlemesini tartışmak üzerepaydaşları ve sektör uzmanlarını biraraya getirdi.

Toplantıda konuşan Goodyear Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA)Bölge Başkanı, etiketin önemiyle ilgili istatistiksel öngörüleri sunarkenlastik etiketinin sınırlarını vurgulayarak “Birçok tüketicinin ve profesyonel lastik alıcısının lastik satınalırken AB Lastik Etiketi’ni referans aldığını görmek çok umut verici. Üç kritere dayanan bilgileriyle AB LastikEtiketi, lastiklerin taşıtın performansında oynadığı önemli rolle ilgilifarkındalık uyandırıyor. Lastik etiketi kavramı hızla yaygınlaşıyor. Ancaketiket her ne kadar iyi bir başlangıç olsa da, lastik alıcılarının dikkatealması gereken başka önemli faktörler de bulunuyor. Örneğin, en yüksek performanslıkış lastiklerinin dahi lastik etiketindeki skorları nispeten düşük çünkü bulastikler soğuk havalarda ve buzda etkili olacak şekilde tasarlanmıştır.Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri olarak Goodyear yalnızca lastiketiketinde belirtilen üç kriteri değil, 50 farklı kriteri analiz ederek lastiktasarlıyor” dedi.

Bağımsız sertifikalandırmaşirketi TÜV SÜD Automotive’in Lastik veTekerlek Genel Müdürü Michael Staude, Avrupa Birliği üye ilkeler genelindeetkili yerel güçlendirme sistemlerine duyulan ihtiyacı vurgulayarak “Mevzuatuzun vadede, tüketicilerin ve satıcıların gözünde ancak Avrupa Birliğindesatılan ve ithal edilen tüm lastiklerin mevzuata tamamen uyumlu olmasıdurumunda başarılı ve güvenilir olabilir” diye konuştu.

AB Lastik Etiketi mevzuatınınuygulanmasında önemli bir rol oynayan AvrupaParlamentosu Üyesi ve İç Pazar ve Tüketici Koruma Komitesi Başkanı MalcolmHarbour, etiketin hem sürücülerin güvenliğini artırması hem de çevreyikoruması açısından önemli olduğunun altını çizerek:

“Lastik Etiketi, Avrupagenelindeki yolcular ve ticari taşıtlar için büyük bir güvenlik ve çevreseltedbirler paketi olarak tanıtıldı. Lastikler muhtemelen tüketicilerin satınalmakta en çok zorlandıkları ürünlerin başında geliyor. Bu yüzden tüketicilerindaha net ve objektif bilgilere ihtiyaçları var. Tüketicilere, belirli miktardabilgi verebilirsiniz. İşte bu yüzden, tüketicilerin, farkındalıklı tercihleryapmalarına yardım edecek net kriterlere odaklandık. Mevzuatın şu ana kadarkibaşarısından memnunum ancak bir yasa düzenleyicisi perspektifinden baktığımda,etiketin çevre ve güvenlik açısından faydalarını tamamen anlamak için dahafazla zamana ihtiyacımız olduğunu görüyorum.  Mevzuat 2016’da tekrar değerlendirilecek” dedi.

Goodyear Şirketi’nin araştırmasınagöre, tüketiciler ıslak zemin yol tutuş sonuçlarının en önemli sonuç olduğunudüşünüyor; tüketicilerin %52’si, yeni lastik satın alırken bunu dikkatealdıkları ilk üçe kriter arasına koyuyor. Daha iyi yuvarlama direnciylebirlikte yakıt verimliliği, tüketici ihtiyaçlarında %47 oranında yer tutarken,dış gürültü %41 oluyor. Geçtiğimiz yıl lastik satın almamış olanların %85’i,bir sonraki lastik satın alımlarında etiketin en önemli etken olacağını ifade ediyor.

Toplantıda konuşan ElectroluxÇevre ve Avrupa İlişkileri Başkan Yardımcısı Viktor Sundberg de benzer biretiketleme sürecinden geçmiş olan beyaz eşya sektöründen deneyimler paylaştı,FIA Yetkilisi Luca Pascott yol güvenliği hakkında bilgi verdi.

Avrupa’da satılan tüm lastikleriçin zorunlu olan AB Lastik Etiketi, yolcuları ve kamyon lastiklerini üçfaktöre göre derecelendiyor: yuvarlanma direnci, ıslak zemin yol tutuşu ve dışgürültü seviyesi. Mevzuat Avrupa ile birlikte Türkiye’de de Kasım 2012’deyürürlüğe girmiştir.

Toplantı kayıtlarını izlemek içinwww.thetirelabel.com’u ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Goodyear Tire & Rubber Şirketi hakkında

Goodyeardünyanın en büyük lastik şirketlerinden biridir ve dünyanın çoğu bölgesindefaaliyet göstermektedir. İştirakleri ve ortak girişimleriyle birlikte, Goodyearçoğu uygulamaya yönelik lastikler geliştirmekte, pazarlamakta ve satmaktadır.Bugün için, dünyanın dört bir yanında 69,000 civarında insanı bünyesindeçalıştıran Goodyear 22 ülkede 52 tesiste faaliyet göstermekte ve ürünlerinidünya çapında 185 ülkede pazarlamaktadır. Goodyear markasına ek olarak, şirketDunlop, Fulda, Sava, Debica ve Kelly dahil bir dizi saygın markalar altında dalastikler üretip tüketicilere sunmaktadır. Ar-Ge’ye yılda yaklaşık 400 milyonABD Doları harcayan Goodyear; 2008 yılında Forbes dergisinin yenilik, insanyönetimi, varlıkların kullanımı ve küresel oryantasyon kriterlerinde “DünyanınEn Beğenilen Şirketleri” listesine girerek DünyanınEn Beğenilen Motorlu Araç Parçaları Şirketi olmuştur. Şirket aynı zamanda2008’den bu yana her yıl Forbes dergisinin Amerika’nın “En Saygın Şirketleri”listesi ve Amerika’nın “En Güvenilir Şirketleri” listesinin yanı sıra, CROdergisinin 100 En İyi Kurumsal Yurttaş sıralamasında yerini almıştır. Şirket,ürünleri ve küresel operasyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.goodyear.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

Goodyear Lastikleri T.A.Ş. hakkında

Üretim, satış vesatış-sonrası hizmetleri ile lastik sektöründe faaliyet gösteren GoodyearLastikleri T.A.Ş., dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear Tireand Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak, 1 Eylül 1961’de kuruldu.Goodyear Lastikleri T.A.Ş.; Türkiye’de 1,200’ü aşkın çalışanı ile İzmit veAdapazarı’ndaki 2 üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, ürünleriniGoodyear, Dunlop, Fulda, Sava ve Debica markaları altında üretip tüketicilerinesunmaktadır. Şirket Türkiye’de, yaklaşık 700 bayisi ve 300’ü aşkın araçservisleri kanalıyla tüketicilere hem tüketici lastikleri hem de ticarilastikler ve hizmetler sunmaktadır. Goodyear Lastikleri T.A.Ş., ürünleri veTürkiye’deki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.goodyear.com.tradresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com