Connect with us

Haberler

KTR kendini Türkiye pazarında nasıl tanıtıyor?

Yayın tarihi

-

Dr. Gerstner, ““Türkiye pazarı dinamik bir şekilde gelişiyor. Beklentim bu şekilde devam etmesidir.”

CEO Dr.Josef Gerstner

CEO Dr.Josef Gerstner

Rheinede bulunan KTR Kupplungstechnik GmbH .  İstanbuldaki yeni organizasyonu ile yerel varlığını güçlendirmiştir. VDMA Fluidtechnic ‘den Ann-Catrin Rehermann, KTR GmbH firmasından CEO Dr.Josef Gerstner ile Türkiye’deki pazar beklentileri hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.

 

Sayın Dr.Gerstner, KTR neden Türkiye’de bir şube açtı?

KTR Kupplungstechnik birkaç yıldır Türkiye’de sürekli artan bir başarı ile zaten aktifdi. Ve son 3 yıldır bu çalışmayı yerel firmalarla olumlu işbirlikleri kurarak yoğunlaştırdık. Yaklaşık bir yıl süre içindede Türkiye’de bulunan irtibat büromuz da bizi bu konuda ikna etti. Devamında ise en mantıklı adım ise, KTR Turkey şirketini kurmak oldu.

Planlarınız hangi doğrultudadır?

KTR Turkey Türkiye’nin ekonomi kalbi olan İstanbul ‘dan ülke çapındaki bayilerine lokal stoğu ile hizmet verecektir. Müşteri hizmetimizin bu şekilde (lokal) olması bizim için önemlidir. Bir taraftan müşterilerimizi proje aşamalarında daha iyi desteklemek, diğer taraftan da yerel stok ile teslimatların kısaltılması amaçlanmıştır.

Bunun anlamı Türkiye’de KTR’nin sadece standart ürünlerinin teklif edilmesi mi olacak?

Hayır, tam tersi.  KTR’nin ürün yelpazesi son yıllarda oldukça genişledi. Standart kaplinler ve hidrolik  komponentlerin yanısıra, müşteriye özel ürünler, örneğin  fren sistemleri, soğutucular ve son olarak yüksek performanslı  (tork,hız) kaplinler ürün programımıza eklendi. Bu arada yüksek oranda mühendislik çözümleri vermekteyiz ki, KTR’nin bunun için yerel ve ehil bir desteğe ihtiyaç var. Bu ürünler projeye göre müşteri talebi doğrultusunda Almanya’ da üretilir. Standart katalog ürünleri ise stok kalemi olarak düşünülmüştü.

Türkiyedeki yapılanmanız ile nasıl bir beklenti içerisindesiniz?

Türkiye pazarı şimdilik dinamik bir şekilde gelişiyor. Beklentim bu şekilde de devam etmesidir. Almanya’da büyük potansiyeli geliştirmek için gerekli programlar çoktan yapılmış olup bunlar makine endüstrisinin pozitif gelişmesi için klasik koşullarıdır. Ancak Türkiye için tabii olarak bu durum her makinenin yurtdışında üretileceği anlamına gelmez, mutlaka yerel üreticilerde eşzamanlı gelişeceklerdir. Burada lokal işletmemiz ile biz devreye girmeyi hedefliyoruz ki yerel üreticilere nitelikli güç aktarım komponentleri ile destek sağlayalım.

ktr_kaplin

KTR kendini Türkiye pazarında nasıl tanıtıyor? Bunun için VDMA’yı kullanıyor musunuz?

Biz Türkiye pazarında kendimizi tanıtmaya yıllar önce başladık. Yıllardır da Istanbulda her sene yapılan WIN (World of Industry) fuarına katılıyoruz. KTR her seferinde VDMA basın çerçevesi içerisinde Alman pavilyonunda yer aldı. Oradaki temsilimiz Türkiye’de doğru kontakları kurmamıza ve geliştirmemize yardımcı oldu. Bu sayede kuruluş aşamasında ise bu desteği merkezimiz Rheine’den vererek yerel işletmelerle bağlantıda kaldık. Bu ve bu gibi fuarları gelecekte de platform olarak kullanacağız.

KTR Kupplungstechnik’den yakın tarihte yeni yatırımlar bekleyebilir miyiz?

Şu an güçlü olarak ürün gelişimine odaklanmış durumdayız. Bunun için bir innovasyon takımı oluşturduk ve gerçekleştirilebilirliğine göre, firma bünyesinde var olan fikirleri toplayarak pazarda işlevli ürüne dönüştürme odaklı çalışmaktadır. Şimdiden burada geleceği parlak projeler var ve yeterli olgunluk derecelerine ulaştıktan sonra piyasaya süreceğiz. Ayrıca tabi ki pazardan gözümüzü ayırmadık. Değişik ülkelerde gelişimleri takip etmekteyiz ve zamanı geldiğinde harekete geçeceğiz, fakat bunu şimdiden kestirmek güç.

Sayın Dr.Gerstner son bir sorum daha olacak, KTR açısından Pazar payı gelişimi nasıl?

Geçen 5 yıl içerisinde KTR’nin cirosu ikiye katlandı. Buna benzer bir gelişim önceki yıllarda da olmuştu. İşletmemiz özellikle inovasyon ve yeni yeni müşteri gruplarının katılımıyla güçlenmekte.

Bir taraftan varolan müşterilerimize yeni ürünler sunmaya, diğer taraftan da paralel olarak geniş ürün yelpazemizle yeni müşteriler kazanmaya çalışmaktayız. Geçmişte olduğu gibi ekonomik dalgalanmalarda dahi KTR için büyüme beklemekteyiz.

 

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Üç kıtanın yağı Türkiye’den ihraç ediliyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji

Geçtiğimiz yıl yaptığı 1 milyon liralık yatırımla atık yağdan madeni yağ üretimi limitlerini arttırarak sınıf atlayan Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı işbirliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdı.

Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”

20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”

İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bu gün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Haberler

HES Kablo, Türkiye için üretmeye devam ediyor

Yayın tarihi

-

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin listelendiği bu yıl 13’üncüsü açıklanan, “Fortune 500 Türkiye Araştırması”nın 2019 sonuçları açıklandı. Finansal kurumlar ve holding dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye listesinde bu yıl da kablo sektöründe zirvede olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz.

Hes Kablo Genel Müdürü Şahin Nursaçan

Türkiye’nin lider kablo üreticisi olan HES KABLO; sektördeki 50 yıllık birikimi ile enerjiden iletişime, bilişimden sanayiye kadar birçok farklı sektöre dünya standartlarında endüstriyel altyapı ürünleri sunmaktadır. 140’tan fazla ülkeye ihracat yapan entegre üretim tesislerinde yüksek kaliteli ürünler ile uluslararası arenada bilinir ve saygın bir marka haline gelen Hes Kablo, geleceğin ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da mega projelerine ve mega kentlerine sunduğumuz özel çözümlerle, dünyada en ağır olma özelliğini taşıyan ve ilk defa üretilen 400 kV 3000 mm2 ekstra yüksek gerilim kablo ürünlerimizle Türkiye’yi ve Dünya’yı geleceğe taşımaya devam ediyoruz.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com