Ahşap ve orman ürünleri sektörünün lider oyuncusu Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, kendi geliştirdiği yeni ürün gamını da içeren geniş yelpazesiyle Hindistan’da düzenlenen ve pazar liderlerini bir araya getiren India Wood Uluslararası Mobilya Yan Sanayi ve Ahşap İşleme Teknolojileri Fuarı’nda boy gösterdi.

 

Hayat Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve orman ürünleri ile kapı paneli üretiminde Avrupa’nın önde gelen şirketleri arasında yer alan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, dünyanın büyük mobilya fuarlarında boy göstermeye devam ediyor. Yurtdışı yatırımlarının yanı sıra Türkiye’nin de sektör lideri olan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, yeni geliştirdiği altı yeni ürünü de içeren geniş ürün yelpazesini, Hindistan’ın Bangalore şehrinde Şubat ayında düzenlenen India Wood Uluslararası Mobilya Fuarı’nda tüketicilerle buluşturdu.

Üç Yeni Ürünü Hindistan’da Tanıttı

Kastamonu Entegre’nin kendi ArGe çalışmalarıyla geliştirdiği parlak yongalevha ve MDF ürün gruplarında yer alan yeni ürünleri Evogloss, Glossmax ve Glossplus India Wood Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, yeni ürünlerinin yanı sıra hazır kapı paneli pazarında satışa sunduğu ve dünya çapında tescillenen Dorpan markası ürünlerinin modern çizgilere sahip tasarımları ile de fuarda dikkatleri üzerine çekti.

 

Yeni Ürünlerde İleri Teknoloji Öne Çıkıyor

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi’nin yeni sunduğu ürünlerden Evogloss (High Gloss PVC Panel), MDF panellerin 0.35 mm kalınlığındaki High Gloss PVC’lerin yüzeyine kaplanması ile oluşan dekoratif ve parlak panel olma özelliği taşıyor. Modern ve zarif mutfak, banyo, ev dizaynı, mobilya ve dekorasyonda yeni kombinasyonlar yaratılmasını sağlayan Evoglass panellerin arka yüzü beyaz melamin dekor kağıdı ile kaplanıyor.

Glossmax High Gloss Levha, ileri teknoloji ile çeşitli endüstriyel proseslerden geçen melamin kaplı MDF veya yongalevhanın tek yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanmasının ardından elde edilen dekoratif parlak yüzeyli ahşap panellerdir. Glossmax High Gloss Levha’nın üretiminde,  melamin yüzeye üst seviyede bir tutunum sağlayan sıcak kaplama (hot coating), PUR (Poliüretan) tutkal kaplama malzemenin yüzeyine uygulanıyor. Poliüretan tutkalın kimyasal kürlenmesinden sonra çizilme, sarsıntı ve aşınmaya karşı direnci olan çok sert bir yüzey elde ediliyor. PUR malzemesi ayrıca UV ışınlarına ve kimyasallara karşı direnç gösteriyor. Bu işlemin hemen ardından uygulanan UV ışınlarıyla sertleşen üst tabaka, parlaklığı en üst seviyeye çıkartıyor.

Glossmax High Gloss Levha’nın üretim teknolojisi, yüzey kaplamada yeni uygulamalara olanak sağlayan, masif ağacın doğal görüntüsünü ve dokusunu öne çıkaran, yüzey finiş uygulamasını oldukça kolaylaştıran bir çözüm sunuyor.

Glossmax parlak levha kullanım alanları olan mutfak, banyo, ev, ofis ve her türlü dekorasyon işleri için modern, zarif ve ayna parlaklığında mobilya kombinasyonları yaratıyor. Glossmax parlak levha, ahşap doğallığını yansıtma özelliği ve farklı renk seçenekleriyle, uygulandığı mekanı ayna parlaklığı ile zenginleştirme imkanı sunuyor. Mobilya üretiminde şıklık ve kalitenin simgesi olarak kullanılabilecek olan Glossmax parlak levha ürünleri, parlak görüntüsünü uzun sure koruyan teknolojisi ile sektörde yeni bir dönemi açıyor.

Glossplus parlak levha üretimi için de yine yeni bir teknik kullanılıyor. Bu teknik sayesinde, ahşap levha üzerine ultraviyole ışınlarına dayanıklı PET folyo uygulanıyor. Parlaklık seviyesi 85 derece gloss’tan büyük olan Glossplus parlak levha da aşınmaya, darbeye ve çizilmeye karşı yüksek dayanım gösteriyor. Dolayısıyla, imalat ve uygulama esnasında levhanın daha az hasar görmesini sağlıyor. Ürün, güneş ışınlarına ve solmaya karşı da yüksek dayanım değeri sayesinde desenin rengini ve parlaklığını çok uzun yıllar ilk günkü gibi koruyor. Hijyenik, neme dayanıklı, uzun ömürlü olması ve kolay temizlenmesi uygulandığı yere değer katar. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen Glossplus parlak levha, hijyenik, neme dayanıklı ve uzun ömürlü olma özelliği sayesinde uygulandığı yere değer katıyor.

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen India Wood Fuarı’na 530 firma ve yaklaşık 20 bin ziyaretçi katılım sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…