15 yıldır öncü girişimleriyle liderliğini sürdüren Kariyer.net, yeni iştiraki İşteSosyal ile milyonlarca Facebook kullanıcısına ulaşıyor. İşteSosyal ile işverenler Facebook üzerinden markalarını tanıtabilecek ve hedefledikleri tüm adayları, uygun iş ilanlarından haberdar edebilecek.

 istesosyal_logo

Türkiye’deki en büyük kullanıma sahip sosyal medya platformu Facebook üzerinden de şirketlerin yetenekleri bulmalarını sağlamayı amaçlayan Kariyer.net, Yonja Media Group’un iştiraki İşteSosyal’e ortak oldu.

“Aradığınız herkes Facebook’ta” sloganıyla yayın hayatına başlayan İşteSosyal, Facebook kullanıcılarının firmalarda çalışan arkadaşlarını keşfetmek ve iş aramak için kullanabilecekleri Türkiye’nin ilk ve tek sosyal platformu. Kariyer.net’in yeni iştiraki İşteSosyal, milyonlarca adayın Türkiye’de yayınlanan 100 binden fazla iş ilanına farklı bir platformdan ulaşmalarını sağlıyor.

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “Dünyada 1.1 milyar insanın hayatının merkezinde olan Facebook’ta şirketler de yerlerini alıyor. Sosyal medyanın hayatımızın tümüne entegre olmasıyla birlikte işe alım süreçlerinde de kendini göstermeye başladı. Yeni nesil trendi olan sosyal ağların işe alımdaki etkisini fark ederek işverenlerin gelecek vadeden adaylarla tanışmak, onları ikna etmek ve iletişim kurmak için sosyal medyayı kullanarak işe alım konusunda stratejiler geliştirmeleri gerektiğinin bilinciyle hareket ediyoruz” açıklamasını yaptı. Azoz, İşteSosyal ile yapılan yatırımla sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve katma değer yarattıklarını ifade ederek, şunları söyledi:  “Bu girişimin, iş ve eleman bulma süreçlerinde tamamlayıcı rol oynayacağını ve ülkemizde istihdamı hareketlendirici bir etkisi olacağını düşünüyorum.”

Yonja Media Group CEO’su Dilawar Syed, iş ortaklığı ile ilgili şu yorumu yaptı: “Türkiye’deki dinamik pazar içinde sosyal medya ve mobil uygulamalar kariyer yönetiminde önemli bir yer edindi. İşteSosyal, milyonlarca profesyonelin aktif olarak yer aldığı sosyal medyada da kullanıcılar için iş arama ve firmalar için kurumsal İK markası yaratmak adına güçlü bir çözüm sunuyor. İşe alım denince akla ilk gelen Kariyer.net gibi alanında lider bir marka ile böyle bir iş ortaklığı yapmış olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu ortaklık ile Türkiye’de işverenlere ve kullanıcılara daha geniş bir şekilde ulaşma imkanımız olacak.”

Türkiye Facebook kullanımında dünya 7.’si

İstatistiklere göre her gün 727 milyon kişi 4.75 milyar paylaşım yapmak için Facebook’a giriş yapıyor. Facebook’ta her kullanıcı, 15 milyon marka ve organizasyon içinden en az 70’ini beğeniyor. İş arayanların 5’te 3’ü profillerine profesyonel geçmişlerini yazıyor. Türkiye’de aylık Facebook kullanıcı sayısı 33 milyon. 20 milyon ise mobil üzerinden geliyor. Kullanımlara göre Türkiye, dünyadaki en büyük 7. Facebook ülkesi. İnternette en fazla zaman geçirilen ülkeler arasında ise Türkiye Avrupa ikincisi.

Kariyer.net’in entegrasyonuyla firmalara ait tüm iş ilanları, şirketlerin Facebook sayfasına yerleştirilen kariyer sekmesi altında listeleniyor. Adaylar; şirketlere ait bilgi ve fotoğraflara ulaşabiliyor, şirkette çalışan arkadaşlarını görebiliyorlar. İş İlanlarını şirketlerin hedeflerine uygun tüm Facebook kullanıcılarına anında ulaştırmayı hedefleyen İşteSosyal, firmaların adayları deneyimlerine, sektörüne ve pozisyonuna göre hedeflemelerine ve firma tanıtımı yapmalarına da olanak sağlayacak hizmetler sunuyor. Sosyal medya hizmetlerine bir yenisi daha ekleyen Kariyer.net, sektördeki liderliğini sosyal işe alımda da sürdürmeye devam edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…