ING Emeklilik Genel Müdürü Jetse de Vries, Türkiye’de halen bireysel emeklilik sisteminde 3 milyon katılımcı olduğunu vurgulayarak, “İnsanların bilinçlenmesine paralel olarak bir-iki yıl sonra bu sayının 7-8 milyona; 10 ya da 15 yıl sonra 20 milyona çıkacağını öngörüyorum. Fakat bunun olabilmesi için, insanların BES hakkında bilinçlendirilmesi gerekiyor” dedi.

 

INGE JetseDeVries (1)ING Emeklilik Genel Müdürü Jetse de Vries, toplumun BES hakkında bilinçlendirilmesi için devletin sektöre yardımcı olması gerektiğini söyledi. De Vries, “Şirketlerin de katılımcılara BES hakkındaki tüm ayrıntıları şeffaf olarak anlatması büyük önem taşıyor. Bu noktada iyi eğitilmiş, kalifiye satış temsilcilerine sahip şirketler ön plana çıkıyor. Uzun vadedeyse sektörün eğitilmesi için çok çalışmamız gerekeceğine inanıyorum” diye konuştu.

 

“İnsanlar artık sistemden erken ayrılmayacak”

Her 100 lira katkı payı için 25 lira devlet katkısının yeni sistemin önemli avantajlarından biri olduğuna dikkat çeken de Vries, sözlerine şöyle devam etti:

 

“BES’i sadece bir yatırım aracı olarak görüp, diğer yatırım araçlarıyla kıyaslamak doğru bir yaklaşım değil! Bireysel emeklilik, diğer yatırım araçları gibi kısa vadede kazandırmaz. Uzun vadede tasarruf edilecek bir sistemdir. İnsanlar devlet katkısı sürdüğü sürece, sistemin finansal olarak ne kadar avantajlı olacağını görecek, böylece sistemden çıkmadan önce durup tekrar düşünecek. BES’te paranızı sistemde daha uzun bir süre tutmalısınız. Sistem bu açıdan katılımcılarını kendisine bağlayacaktır.”

 

2012’de 3 bin kişi ING School’da eğitim gördü

ING Emeklilik olarak önemli bir satış kanalı olarak gördükleri acentelere eğitim desteği verdiklerini dile getirerek, “ING School Projesi ile geçen yıl 3 bin kişiye, bireysel emeklilik ve hayat poliçesi satışı alanlarında sertifika aldıkları bir eğitim sunduk. Aynı zamanda acentelere temel prensipler ve yönetim üzerine de eğitim veriyoruz. Acentelerimiz de bu projeleri oldukça olumlu karşılıyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…