Connect with us

Etkinlikler & Fuarlar

İSO 3. İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu

Yayın tarihi

-

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) uluslararası rekabette lider bir Türkiye hedefi ile başlattığı İnovasyon Ödülleri’nde Büyük Ödül’eİstanbul Sanayi Odası’nın (İSO)ayık görüldü.

Türkiye’nin en yenilikçi şirketlerin yarıştığı İSO İnovasyon Ödülleri’nde, Havelsan, Elvan Gıda,  Organik Kimya, Halavet Gıda, Brisa, Kartek ve Dizayn Teknik Boru da değişik kategorilerde ödüllendirildiler.

 

Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesinin sağlanması ve iş olanaklarının artırılması için ülke sanayisinde inovasyonu yaygınlaştırmayı hedefleyen İstanbul Sanayi Odası (İSO), bu kapsamda iki yılda bir düzenlediği İSO İnovasyon Ödülleri ile sanayinin en yenilikçi şirketlerini üçüncü kez gururlandırdı. İSO Vakfı (İSOV)-Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen ve 11 şirketin rekabetine sahne olan İSO İnovasyon Ödülleri’nde, Büyük Ödül’ün sahibi Viko Elektrik ve Elektronik Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu. Viko, ödülü tüm yönetsel ve operasyonel süreçlerinin odağına inovasyonu koyarak çalışmayı benimsediği için layık görüldü.

Dün akşam düzenlenen ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın ev sahipliği yaptığı organizasyonda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Yönetim Kurulu Üyeleri ile iş, akademi ve bilim dünyasından çok sayıda isim katıldı.

 

İnovasyon bilinci artmalı

Törenin açılış konuşmasını yapan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan inovasyon bilincinin geliştirilmesinin önemine değinerek, “Tüm ilgili çevrelerde bu bilincin artmasında, İSO İnovasyon Ödülleri de önemli katkı yapıyor. Ödül sistemimizin temel özelliği, ürünler yerine, firmalar bünyesindeki inovasyon ortamının ve yaratılan inovasyon kültürünün karşılaştırılıyor ve ödüllendiriyor olmasıdır” dedi.

Türkiye’yi lider bir ülke haline getirmek için “üretim ve teknoloji üssü bir ülke inşa etmek” hedefi taşıdıklarını kaydeden Bahçıvan, İSO’nun bu hedefe ulaşma sürecinde her türlü destek ve katkıyı yapacağını söyledi. Bahçıvan,  “Ar-Ge harcamalarının Gayri Safi Yurt İçi Hasıla’daki payının yükseltilmesi, yeni teknolojilerin gelişimi için daha elverişli yasal düzenlemeler getirilmesi önem taşıyor” diye konuştu.

 

Sekiz ödül dağıtıldı

İş, akademi ve bilim dünyasından sekiz tecrübeli ismin jüri üyeliği yaptığı organizasyonda, finalist 11 şirketin tüm faaliyetleri, yaklaşım, uygulama ve sonuçlar yönünden incelenerek yarattığı inovasyon atmosferi değerlendirildi.  Bu kapsamda Büyük Ödül ve Jüri Özel Ödülü’nün yanında, altı kategori de toplam sekiz ödül verildi.

İSO İnovasyon Ödülleri’nde Büyük Ödül’ün sahibi Viko oldu. Çeyrek yüzyıldan buyana elektrik anahtarları, alçak gerilim şalt ürünleri, elektronik elektrik sayaçları ve bina otomasyon sistemleri gibi ürünler üreten Viko, aynı zamanda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile sektörünün ilk Ar-Ge merkezini kurması ile de biliniyor. Türkiye’de pazar lideri olan Viko, üretiminin yarısına yakınını da 72 ülkeye ihraç ediyor.

İSO İnovasyon Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’ne Havelsan layık görüldü. İş Sonuçları kategorisinde Elvan Gıda, Süreç Yönetimi kategorisinde Organik Kimya, Liderlik kategorisinde Halavet Gıda, Stratejik Planlama kategorisinde Brisa, İnsan Kaynağı kategorisinde Kartek ve Bilgi kategorisinde Dizayn Teknik Boru şirketleri İSO İnovasyon Ödülü aldılar. Ödül alan şirketlere ödül beratı ve heykelciğinin yanında, firma tesisleri girişlerine asmak üzere bayrak da verildi. Firmalar, ayrıca üzerinde ödül yılı belirtilmiş olan İSO İnovasyon Ödülleri logosunu, tanıtımlarında ücretsiz olarak kullanma hakkını elde ettiler.

 

İsteyen her firma başvurabiliyor

İlki 2009 yılında yapılan ve geleneksel olarak iki yılda bir düzenlenen İSO İnovasyon Ödülleri’ne, Türkiye’de yerleşik tüm sanayi kuruluşları başvuruda bulunabiliyor. İnovasyon Ödülleri’nde, diğer organizasyonlardan farklı olarak sadece ticari başarı ve ürün değil, sanayi firmaları bünyesinde oluşturulan inovasyona dönük süreçler de ödüllendiriliyor. İSO İnovasyon Ödülleri’ne 2009 yılından bu yana 100’ü aşkın firma başvuruda bulundu.

 

 

ÖDÜLLERİN TAM LİSTESİ

 

İSO İnovasyon Ödülleri: Büyük Ödül VİKO
İSO İnovasyon Ödülleri: Jüri Özel Ödülü HAVELSAN
İSO İnovasyon Ödülleri: İş Sonuçları ELVAN
İSO İnovasyon Ödülleri: Süreç Yönetimi ORGANİK
İSO İnovasyon Ödülleri: Liderlik HALAVET
İSO İnovasyon Ödülleri: Stratejik Planlama BRİSA
İSO İnovasyon Ödülleri: İnsan Kaynağı KARTEK
İSO İnovasyon Ödülleri: Bilgi DİZAYN

 

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkinlikler & Fuarlar

43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 01 – 04 Nisan 2021’de

Yayın tarihi

-

Yazar:

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en yeni yapı teknolojileri ve yapı ürünlerinin sergileneceği 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenecek Fuar, planlandığı şekilde katılımcılarını, ziyaretçilerini ve yerli ve yabancı alıcılarını yeni tarihinde ağırlayacak.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’u düzenleyen küresel fuarcılık şirketi Hyve Group’un Bölge Direktörü Kemal Ülgen, katılımcılar, ziyaretçiler ve dernekler başta olmak üzere tüm paydaşlar için faydalı ve verimli bir fuar düzenlenmesinin temel öncelikleri olduğunu vurguladı. Ülgen, şöyle devam etti:

“Küresel çapta yaşanan COVID-19 virüs salgının yayılmasının engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığının tüm ulusal ve uluslararası fuarların 1 Eylül 2020 sonrası döneme ertelenmesine yönelik kararı dikkate alınarak, 24 – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 43. kez düzenlenmesi planlanan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu tarihlerde gerçekleşmeyecek; bunun yerine 2021 yılında 01 – 04 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild İstanbul’da, iş birliklerimizi her zaman olduğundan daha kapsamlı ve güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi ve sizleri ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.”

2019 Yılında 135 Ülkeden 69 Bin’e yakın Ziyaretçi  Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da Buluştu

Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgenin en büyüğü olan, dünyada ise ilk 5’te yer alan Fuar, 4 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlıklarına devam ediyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenecek olan Fuar, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor. 2019 yılında 135 ülkeden toplam 68.738 kişinin ziyaret ettiği Fuar’da 12 farklı ülkeden 555 kuruluş katılımcı olarak yer almıştı.

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

Renkli DYOloglar’ın ikinci söyleşi serisi başlıyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Geçtiğimiz yıl renklerin mimarideki yerini ortaya koymak için AURA İstanbul iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Renkli DYOloglar’ prodüksiyonuna imza atan DYO, serinin ikincisini hayata geçiriyor. ‘‘Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile gerçekleşecek bu söyleşilerin ilki 30 Mayıs saat 15.00 ’te DYO Boya Youtube hesabından canlı yayınlanacak.

Türk boya sektörünün en köklü markası olan DYO, üzerinde taşıdığı bu sorumluluk ile sektörü ve toplumu aydınlatan projeler içinde yer almaya devam ediyor. DYO, AURA İstanbul iş birliğiyle renklerin hayatımızdaki öneminin farklı disiplinlerin bakış açıları ile ele alındığı Renkli DYOloglar söyleşi serisinin ikincisini gerçekleştiriyor.  Proje çerçevesinde DYO, hayatımıza renk katan isimleri ‘Renkli DYOloglar’ başlığı ile Youtube üzerinden canlı yayınlanacak sohbetlerde bir araya getirecek.

2019 yılında AURA İstanbul ve DYO iş birliğiyle İzmir Yaşar Üniversitesi’nde gerçekleşen panelle başlayan Renkli DYOloglar, AURA İstanbul dostu 12 mimar ve tasarımcının konuk olduğu röportaj serisi ile devam etmişti. 2020 yılının ilk aylarında serinin ikinci kısmı için çalışmalara başlayan DYO ve AURA İstanbul ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ teması ile bu yeni projeyi YouTube üzerinden yapılacak canlı yayınlar ile gerçekleştirecek.

DYO, Türkiye’nin yerli ve milli markası olma sorumluluğu ile yola çıktığı ‘’Renkli DYOloglar: Türkiye’nin Renkleri’’ projesinde, Türkiye’nin renklerini ve estetik değerlerini geliştirirken topluma farklı bakış açıları sunarak katkıda bulunmayı hedefliyor. Mimarların rengi algılayışlarını ele alan Renkli DYOloglar’ın devamı niteliğindeki yeni seride, bu defa çağdaş sanattan arkeolojiye, müzikten modaya kadar farklı disiplinlerdeki kişilerin kendi konularında renkten nasıl ilham aldıkları işlenirken, renkler konuşmacıların gözünden yeniden tarif edilecek. Canlı sohbet serisinde her hafta cumartesi günü deneyim ve görüşlerini paylaşacak iki konuşmacı yer alacak.

İLK CANLI SOHBET 30 MAYIS’TA…

Serinin ilk dijital etkinliği 30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te müzisyen Ayhan Sicimoğlu ve Team Fores’in kurucusu, mimar Serter Karataban’ın kent kültürü, müzik ve gastronomi üzerine sohbeti ile DYO Boya Youtube sayfasında canlı yayında olacak.

Canlı yayınlarda; renklerin neler ifade ettiğinden, ülkemizin kültürel yapısının hayatımıza kattığı renklere, konuşmacıların rengi hangi bakış açıları ile ele aldıklarından, işlerinde renklerden nasıl yararlandıklarına kadar bir çok konu farklı disiplinlerden ele alınacak.

Ortaya çıkacak birbirinden değerli söyleşiler DYO Boya Youtube sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

30 Mayıs Cumartesi Günü saat 15.00’te başlayacak olan Youtube canlı yayını aşağıdaki linkten izlenebilir:

https://www.youtube.com/watch?v=-lyBDrcHt8Q

Gelecek canlı yayınları DYO Boya’nın YouTube kanalı üzerinden takip etmek mümkün:

https://www.youtube.com/dyoboyalari

Haberin Devamı

Etkinlikler & Fuarlar

WIN EURASIA 2020 Fuarı Ertelendi! Yeni Tarih: 10 – 13 Mart 2021

Yayın tarihi

-

Yazar:

Değerli Katılımcılarımız, Sevgili Ziyaretçilerimiz,

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak 2020 yılı Haziran ayına ertelediğimiz WIN EURASIA 2020 fuarımızı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın 21 Nisan 2020 tarihinde Corona Virüs (COVID-19/Sars-CoV-2) kaynaklı fuar organizasyonları ve etkinliklerin düzenlenmesine dair açıkladığı, mücbir sebeplerden ötürü 2021 yılında gerçekleştirme kararı aldığımızı üzülerek bilgilerinize sunarız.

Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın verdiği bu büyük mücadelede ve yaşanılan bu zorlu dönemde, mücbir sebeplerden dolayı söz konusu kararı açıklamanın derin üzüntüsü içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu bağlamda, özellikle geçtiğimiz son birkaç haftada siz değerli katılımcılarımızın, fuarımızı destekleyen derneklerimizin, iş ortaklarımızın ve sevgili ziyaretçilerimizin gösterdiği destek ve işbirliği için yürekten teşekkür eder, sizlerle beraber omuz omuza bu süreci de aşacağımıza olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz.

Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki, Hannover Fairs Turkey olarak, her bir krizin beraberinde yeni fırsatlar ve çözümler getirdiğine de inanıyoruz.

Bu bilinçten yola çıkarak, şu an WIN EURASIA ve paralelindeki tüm fuarlarımız için dijital platform üzerinde yine global işbirliği oluşturma ve yeni işbirliklerinin yaratılması noktasında fayda oluşturabilecek çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Söz konusu dijital platformun, birebir yüzyüze temasın yerini tutamayacak olmasına karşın, 2021 yılında yeniden bir araya gelene dek bu süre içerisinde ticaret hacmini canlandırmaya yönelik, önemli bir köprü görevi göreceğine inanıyor, bu noktada da mevcut fiziki fuarlarımızın yerine değil, ancak eş zamanlı özel ve verimli bir alternatif olması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Şüphesiz, Haziran 2020 tarihine ertelenen WIN EURASIA Fuarı’mızın 10 – 13 Mart 2021 yılına ertelenmesine dair hepinizin soruları olacaktır. Tüm sorularınızın yanıtlarına dair detaylı bilgilendirmeye websitemiz üzerinden ulaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra, tüm katılımcı ve potansiyel ziyaretçilerimize, aynı zamanda değerli basın mensuplarımıza ve iş ortaklarımıza, detaylı bilgilendirme e-posta vasıtası ile ayrıca gerçekleştirilecektir. Eş zamanlı olarak tüm medya da bilgilendirilecektir.

Bunun yanı sıra, hepimizin evlerinden çalıştığımız şu dönem içerisinde ekstra sorularınız olması halinde de her zaman telefondan da bizlere ulaşabileceğinizi belirtir, tüm aileniz ve sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.

Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com