Dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle son yıllarda AB uyum politikaları ile beraber önemi giderek artan ambalaj ve gıda işleme sektörlerini bir araya getiren IPACK 2013 fuarı “yeniliklerle” 28. kez tarafları bir araya getirdi. Fuar, sektördeki gelişmeleri, yenilikleri, fırsatları yerinde görme ve değerlendirme fırsatı verdi. 

 IPACK_LOGOTRK

ITE Group Türkiye Ofisi EUF (E Uluslararası Fuar  Tanıtım Hizmetleri A.Ş.) tarafından düzenlenen Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı, sona erdi. 5-8 Eylül tarihleri arasında 4 gün boyunca ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemleri sektörlerini bir araya getiren fuar, sektörde durum analizi yapılan buluşma noktası oldu.

 

Fuar; gıda işleme makineleri, şişe yıkama, dolum ve kolileme makineleri, dört kenarı yapışık sistemler, termoform sistemler, konveyör sistemler, zarf tipi paketleme makineleri, özel paketleme makineleri, hamur işleme makineleri, ekmek ve unlu mamul pişirme fırınları, pasta, bisküvi, çikolata ve şekerleme üretim makineleri ve ekipmanlar başta olmak üzere pek çok ürünün yer aldığı katılımcı profili ile dikkat çekti. Worldfood 2013  ile eş zamanlı olarak 5 salonda 550’yi aşkın firma ve 1000’i aşkın  marka ile gerçekleştirilen IPACK 2013,  Worldfood Fuarı ile birlikte 20 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edildi.

 

ITE Group bünyesindeki Rosupack Moscow, Kazupack Kazakistan ve diğer IPACK Ambalaj Fuarları arasında Türkiye ayağı olarak yerini alan IPACK İstanbul, dünyanın dört bir yanında gerçekleşen IPACK Fuarları ile koordineli çalışmalar yürüterek bir dünya markası olma sürecinde hızla ilerliyor.

 

IPACK 2013, EUF tarafından düzenlenen  Azerbaycan  İran, ve Yunanistan ’dan özel alım heyetleri  fuarı ziyaret etti. Bu heyetlerin yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere Balkan ülkelerinden ve Türk Cumhuriyetleri’nden profesyoneller ağırlandı.

 

IPACK, aynı zamanda 10 yıldır, düzenli olarak Türkiye’nin en önemli gıda fuarı olan Worldfood Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir. Bu durum sektörün gelişimi ve yeni pazarlara açılmasında büyük bir avantaj yaratıyor. Worldfood Fuarı’na katılan üreticilerin ve profesyonel ziyaretçilerin, gıda ve endüstriyel tesis yatırımları için aynı platformda bir araya gelmeleri gelecek yatırım planları açısından geliştirilebilir yönde olmasına olanak tanıyor.

 

Tarım makine imalatçıları, gıda imalat sanayi mensupları, otel ve otel ekipmanları satın alma yetkilileri, elektronik imalat sanayi mensupları, yaş sebze-meyve endüstri mensuplarının başı çektiği geniş bir ziyaretçi profiline sahip olan IPACK, 21. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Worldfood 2013  ile sektörün tüm taraflarını bir araya getirmiş oldu. Her iki fuarın katılımcı ve ziyaretçileri, birincil mevcut ve potansiyel iş ortaklarıyla geniş bir platformda sektörün durumunu değerlendirme, yenilikleri ve fırsatları paylaşma, sektörün gündemini belirleme fırsatı buldular.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

Dünya plastik endüstrisi 30. kez TÜYAP’ta buluşuyor

Plastik endüstrisinin bölgedeki en önemli fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 30’uncu yılında…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…