Connect with us

Geri Dönüşüm

INEVA Çevre Teknolojileri’nin Genel Müdürü Erman Çakal oldu

Yayın tarihi

-

2016 yılında katıldığı Coşkunöz Holding bünyesinde enerji geri kazanımına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştiren INEVA Çevre Teknolojileri’nin yeni Genel Müdürü Erman Çakal oldu. Enerji sektöründe 15 yılı aşkın deneyimi bulunan Erman Çakal, atık bertarafından buhar enerjisi üreten ve 2020 yılında Kocaeli Bölgesi ile Gaziantep’te devreye alınacak tesisler ile ilk defa elektrik enerjisi üretimine başlamayı hedefleyen şirketin tüm operasyonlarından sorumlu olacak. Aynı zamanda Coşkunöz Holding’in enerji grubu şirketleri  ile mevcut ve potansiyel enerji projelerinin yönetimini de yürütecek.

Erman Çakal kimdir?

Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Erman Çakal, şu an Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam ediyor. Profesyonel kariyerine 2004 yılında Nurol İnşaat bünyesinde Ilısu Barajı ve HES Projesi’nde Proje Mühendisi olarak başlayan Çakal, 2006 yılında geçiş yaptığı Enerjisa şirketinde Kıdemli Mühendis ve Proje Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2011 yılında Alman Mühendislik ve Danışmanlık Şirketi Fitchner GmbH’de Kıdemli Proje Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Erman Çakal, 2013 yılında Avusturyalı Enerji Fonu Enso GmbH bünyesinde yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili yatırım projelerinde Genel Müdür görevini üstlendi. 2016’da Arcor Enerji Sistemleri şirketinde Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışma hayatına devam eden Çakal, 2019 yılından günümüze kadar BHC Solar şirketinde yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili Yönetici Ortak olarak görev yaptı.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atık Yönetimi

Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda dünya markaları bir arada

Yayın tarihi

-

Yazar:

UEVF 2012 – 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı

Enerji sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en büyük markaları, Sektörel Fuarcılık tarafından 12 – 13 Ocak 2012 tarihlerinde düzenlenecek UEVF 2012 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda yerini aldı.


WOW Convention Center İstanbul’da 12-13 Ocak 2012 tarihlerinde gerçekleşecek fuarda Grundfos, Osram, Philips, Rehau, Siemens, Schneider Electric, Wilo, Arçelik, , Demirdöküm, E.C.A, İzocam, Trakya Cam, Ytong, gibi ulusal ve uluslararası dünya markaları yerini alacak.
Ülkemizde 1981 yılından bu yana aralıksız kutlanan Enerji Verimliliği Haftası kapsamında yapılacak önemli etkinliklerden biri olan UEVF 2012 – 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı 12 – 13 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilecek. WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenecek UEVF 2012’ye kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörden üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katılacak. İki gün sürecek forumda birbirinden önemli oturum ve paneller düzenlenecek, sektör temsilcileri ve akademisyenler bildirilerini sunacak.
Yabancı ve yerli dev markalar fuarda
Enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin büyük ilgi gösterdiği UEVF 2012’de dünyanın en önemli markaları Siemens, Philips, Schneider Electric, Rehau, Grundfos, Wilo, Osram, Thermaflex yerini aldı. Küresel markaların yanı sıra Türkiye’nin gururu olan markalar Arçelik, Demirdöküm, E.C.A, Enve, Friterm, İzocam, TÜBİTAK MAM, Trakya Cam, Ytong fuarda ziyaretçilere en son teknolojilerini ve enerji verimliliğine katkı sağlayan ürünlerini tanıtma fırsatı bulacak. Fuar alanında önemli üreticilerin yanı sıra Türkiye Kalkınma Bankası, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası gibi önemli finans şirketleri de bulunarak, enerji verimliliği projelerine sundukları destekleri ziyaretçiler ile paylaşacaklar.


Toplumda enerji bilincini geliştirmek
Enerji Verimliliği Haftası her yıl ocak ayının ikinci haftasında, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (eski adıyla Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü) koordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Makine Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile kutlanıyor. Bu kapsamda ülke genelinde geniş katılımlı etkinlikler düzenleniyor.
Toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla bakanlıklar, valilikler, büyükşehir belediyeleri, aydınlatma, beyaz eşya, elektrik motoru ve yalıtım sektörleri, bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile ilgili kurum, kuruluşlar veya organizasyonlarla işbirliği ortamları geliştirilmektedir.
UEVF 2012 forumunda gerçekleştirilecek oturum ve panellerde aşağıdaki konu başlıkları ele alınacaktır.
• İllerde Enerji Verimliliği
• Enerji ve Çevre Teknolojileri
• Aydınlatma ve LED Teknolojileri
• Binalarda Enerji Verimliliği
• Enerji Verimli Ürün Teknolojileri
• Yerinden Üretim ve Yenilenebilir Enerjiler
• Sanayi ve Enerji Çevrim Sektörü
• Ulaşım ve Şehir Planlama
• İklim Değişikliği ve Enerji Verimliliği
• Enerji Verimliliğinin Emisyon Azaltımına Etkileri
• Atık Teknolojileri
• Karbon Ticareti
Ücretsiz online kayıt

Ücretsiz online kayıt olmak ve etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi için www.uevf.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Devamı

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com