Connect with us

Haberler

IHG’nin Türkiye’de yeni adresleri: Ankara, Tuzla ve Kadıköy

Yayın tarihi

-

 

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden InterContinental Oteller Grubu (IHG), Türkiye’de Holiday Inn markalı otel sayısını artırmaya devam ediyor. Ankara, Tuzla ve Kadıköy’de yatırımına başlanan yeni Holiday Inn otellerin 2014’te tamamlanması planlanıyor.

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden InterContinental Oteller Grubu (IHG), Türkiye’de büyüyüşünü sürdürüyor. Geçen yıl Diyarbakır’a Holiday Inn ve Manisa’ya da Holiday Inn Express markalarıyla giriş yapan grup, bu yılın başında da Türkiye’de Holiday Inn markasıyla 3 yeni sözleşmeye daha imza attığını açıkladı. 2’si İstanbul’da açılacak yeni Holiday Inn otellerin üçüncüsü için ise adres Ankara olarak belirlendi. Yeni otellerin 2014 yılı içinde faaliyete girmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan IHG Türkiye İş Geliştirme Direktörü Yalın Yaltıraklı, “IHG çatısı altındaki Holiday Inn markamız, hem yatırımcı hem de işletmecileri cezbediyor. Bu nedenle Avrupa’nın önemli başkentlerinde bu markamızla yayılıyoruz” diyor. Özellikle iş ve ziyaret amaçlı seyahat edenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bu markayla Türkiye’de de büyüdüklerini vurgulayan Yaltıraklı, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Türkiye’de İstanbul’un yanı sıra Anadolu’nun önemli şehirlerine odaklanıyoruz. Bu doğrultuda 2013’te Manisa ve Diyarbakır’da sözleşmelerimizi tamamladık. Bu yıl da Ankara’da Holiday Inn otelimiz için harekete geçtik. Holiday Inn markası olarak, otel sahiplerinin ülkelerin gelişime açık bölgelerindeki yatırım potansiyellerini değerlendirmeye devam edeceğiz.”

GRUP ANKARA’YA GİRİŞ YAPIYOR

2014’te açılacak üç otelden biri olan Holiday Inn Ankara Çukurambar’ın 140 odalı olması planlanıyor. Aska Otomotiv ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. ile yapılan franchise anlaşmasıyla bu yılın bahar aylarında açılacak otel, bakanlık ofisleri ve hükümet merkezlerine yakın lokasyonuyla da dikkat çekiyor. Bölgenin ilk IGH oteli olan Holiday Inn Çukurambar, aynı zamanda, Holiday Inn “Açık Lobi” konseptini de Ankara’ya getiren ilk otel olacak. 660 metrekarelik restoranı, çoklu toplantı salonları, spor ve spa merkezleriyle otelin, iş amaçlı seyahat edenlerin Ankara’daki yeni adresi olması hedefleniyor.

Dünyanın önde gelen otel şirketlerinden IHG ile çalışacak olmaktan dolayı güven ve mutluluk duyduklarını belirten Aska Otomotiv ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. sahibi Galip Asal, “Otelin modern ve rahat mimarisini muhteşem bir hizmet anlayışıyla bütünleştirerek, Ankara’da müşterilerimiz için kusursuz bir deneyim yaşatmayı planlıyoruz” diyor.

 

 

TUZLA’NIN İLK ULUSLARARASI MARKALI OTELİ

Troyka Turizm Otelcilik ve İnşaat A.Ş. ile imzalanan franchise anlaşmasıyla faaliyetine başlayacak Holiday Inn İstanbul Tuzla Bay’ın ise 2014’ün dördüncü çeyreğinde açılması planlanıyor. 140 odalı otelin, İstanbul’un Anadolu yakasının iş ve ekonomide parlayan bölgesi Tuzla’ya yeni bir dinamizm kazandırması hedefleniyor. Tuzla bölgesindeki ilk uluslararası markalı otel olacak olan Tuzla Bay, Holiday Inn’in “Açık Lobi” konsepti ve 180 derecelik deniz manzarasıyla fark yaratırken, otelde konaklayanlar, şehir merkezi ve tarihi yarımadaya giden muhteşem ulaşım bağlantılarından faydalanabilecek.

Troyka Turizm Otelcilik ve İnşaat A.Ş.’nin sahibi Kemal Akbaşoğlu konuyla ilgili olarak, “Biz bu oteli, dünyanın en büyük zincirlerinden IHG ile uzun soluklu birlikteliğimizin ilk adımı olarak görüyoruz. Hedefimiz bu otelle, Tuzla bölgesinde her geçen büyüyen ekonomiye paralel oluşan talebi karşılamak” diyor.

FENERBAHÇE STADI KARŞINIZDA

Holiday Inn’in 2014’ün sonlarına doğru açılması planlanan bir diğer oteli ise Holiday Inn Kadıköy… İnşaatına yeni başlanan bu otelde, 127 odanın yanı sıra 4 adet de süit oda bulunacak. Mini spor salonu, bar ve restoranıyla Kadıköy’de yeni bir yaşam alanı olarak da fark yaratacak otel, Defne Otelcilik ve Turizm A.Ş. ile franchise anlaşması altında faaliyet gösterecek. İstanbul’un 400’ü aşkın iş yeri, üniversite hastaneleriyle canlılığını koruyan Kadıköy’de konumlanan otel yine şehrin en büyük stadyumlarından Fenerbahçe Stadyumu’na da sadece yürüme mesafesinde… Boğaziçi Köprüsü’ne yakın olan otel, Marmaray ve Metrobüs de dahil olmak üzere ana ulaşım hatlarına yakınlığıyla da dikkat çekiyor olacak.

Defne Otelcilik ve Turizm A.Ş.’nin sahibi Fikret Çakmak da otelin yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra Kadıköy halkı tarafından da yeni bir buluşma noktası olarak tercih edileceğini belirtiyor. Çakmak otelin iş seyahatleri ve turistik amaçlı olarak şehre gelenler tarafından sıkça tercih edileceğine dikkat çekiyor.

Dünya çapında 1200’ü aşkın oteliyle Holiday Inn, dünyada en fazla tanınan otel markası olmaya devam ediyor. Şu anda Avrupa’da 281 adet Holiday Inn oteli faaliyetini sürdürüyor; önümüzdeki üç ila beş sene* içinde açılması planlanan 25 yeni otel bulunuyor. IHG’nin Türkiye’de ise 15 oteli bulunuyor; grup gelecek üç ile beş yıl içerisinde 8 adet oteli daha portföyüne eklemeyi planlıyor.

Holiday Inn otelleri, yastık menüsünü de içeren kendine has yatak takımları,  toplantı salonları, iş merkezi imkanları, ücretsiz kahvaltı ve çocukların ücretsiz konaklaması gibi ayrıcalıklar sunarak, misafirlerine rahat ve huzurlu bir atmosfer yaratan ve her türlü ihtiyacını karşılayan servisler sağlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen bakınız: www.ihg.com

* 30 Eylül 2013 tarihi itibariyle geçerli olan rakamlardır.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com