Connect with us

Haberler

ICF Koçları ücretsiz bilgi ve destek almak isteyenlerle bir araya geliyor

Yayın tarihi

-

Dünyadaki en prestijli koçluk organizasyonu olarak gösterilen ICF – International Coach Federation – Uluslararası Profesyonel Koçluk Federasyonu’nun Türkiye yapılanması Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin (ICF Türkiye) düzenlediği Koçluk Haftası için geri sayım başladı. 20 – 26 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenecek Koçluk Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek…

 

ICF_Logo 

ICF – International Coach Federation – Uluslararası Profesyonel Koçluk Federasyonu’nun Türkiye yapılanması Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin (ICF Türkiye), 1999 yılında ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) üyesi Jerri Udelson tarafından önerilen ve koçluk mesleğinin tanınması, profesyonel koçlar ile çalışmanın değerinin vurgulanması amacıyla düzenlenen Koçluk Haftası’nı, dünya ile eş zamanlı olarak 20 – 26 Mayıs 2013 tarihlerinde Türkiye’de de düzenleyecek.

2002 yılından bu yana uluslararası boyuta taşınan organizasyon, Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek. Koçluk Haftası’nda hepsi birbirinden deneyimli ICF Türkiye üyesi koçlar, meslekleri hakkında merak edilenleri ve son gelişmeleri aktaracak. Ayrıca ücretsiz koçluk hizmeti de verecek.

Organizasyonun koçluk mesleğinin tanıtımı için büyük önem taşıdığını anlatan ICF Türkiye Başkanı Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu, “2002 yılından bu yana global olarak düzenlenen Koçluk Haftası bu sene 20 – 26 Mayıs 2013 tarihlerinde dünya ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de düzenlenecek. ICF Türkiye olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenleyeceğimiz organizasyonlarla daha çok kişiye ulaşmayı umut ediyoruz” dedi.

Her şehirde başka bir organizasyon…

Koçluk Haftası için birbirinden özel programlar hazırlayan ICF Türkiye, İstanbul etabını 16 Mayıs 2013 tarihinde Sabancı Üniversitesi’nde başlatıyor. Saat 14.00’de katılımcılarla buluşacak ICF Türkiye Koçları; ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tuncel Gürsoy başkanlığında meslek sunumu ve dört şanslı kişi ile özel koçluk çalışması yapacak. 18 Mayıs Cumartesi günü ise ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tuncel Gürsoy, saat 11.00 – 15.00 arasında Erenköy Sunay Akın Oyuncak Müzesi’nde düzenlenecek Coach&Coffee organizasyona katılarak, koçluk mesleği hakkında gelen soruları yanıtlayacak.

ICF Türkiye, 22 Mayıs 2013 tarihinde ise PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği işbirliğiyle Bahçeşehir Üniversitesi’nde 14.30- 18.30 saatleri arasında “Koç Var Etik Koç var” temalı oturum düzenleyecek. Oturumda; EMCC Başkanı Dr. Rıza Kadılar, ICF Türkiye Başkanı Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu, AvivaSA Emeklilik ve Hayat İK’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Bayburtluoğlu, ICF Türkiye Geçmiş Dönem Başkanı Gürkan Sarıoğlu ve İstanbul Four Seasons Hotel İnsan Kaynakları Direktörü Arzu Pervizpour Dedeoğlu “İnsan Kaynakları Yönetiminde Koçluk Uygulaması ve Etik Boyutu” konusunu tartışmaya açacaklar.

Etkinlikler kapsamında ayrıca 20 – 26 Mayıs 2013 tarihlerinde her gün Kanyon ve Palladium Kitchenett’te saat 14.00 – 17.00 arasında Coach&Coffee organizasyonu düzenlenecek. Coach&Coffee’ye katılacak ICF Türkiye koçları, koçluk hakkında gelen soruları cevaplandırılıp, demo koçluk çalışmaları yapacaklar.

Ankara ve İzmir’de koçluk tanımı baştan yazılacak

Koçluk Haftası’nın Ankara etabı ise 20-23 Mayıs 2013 tarihlerinde C’viz Cafe – Ankara Tunalı Hilmi’de 14.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek Coach&Coffee organizasyonu ile başlayacak. Etkinlik, 21 – 22 Mayıs 2013’de Turta Home Cafe – Ankara Ümitköy’de 14.00 – 16.00 saatlerinde devam edecek.

Koçluk Haftası kapsamında 21 Mayıs tarihinde Bilkent Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Makara adlı programa konuk olacak ICF Türkiye Ankara Temsilcileri Deniz Noyan ile Göktuğ Akan; ICF Türkiye ve koçluk kavramı konusunda dinleyicilerden gelen soruları yanıtlayacak.

Koçluk Haftası için İzmir’de düzenlenecek programda ise 24 Mayıs 2013’de Agora AVM’de “Koçluk” başlıklı bir oturum gerçekleştirilecek. Oturuma ICF Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Koçel katılacak.

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) hakkında daha fazla bilgi için www.icfturkey.org adresi ziyaret edilebilir.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com