HCS Kablolama Sistemleri tarafından ürün satışlarında kullanılan para birimi, 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren dolar yerine TL olarak yapılmaya başlanacak. Bilgi teknolojileri sektörü için çok önemli olan bu değişiklikle iş ortaklarının kur riskini ortadan kaldırılmış olacak.

HCS Kablolama Sistemleri Yonetim Kurulu Baskani Mustafa Boydak
HCS Kablolama Sistemleri Yonetim Kurulu Baskani Mustafa Boydak

Boydak Holding şirketleri bünyesinde yer alan, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda bakır ve fiber optik yapısal kablolama üretim ve satışını gerçekleştiren HCS Kablolama Sistemleri, yeni yıl ile birlikte ücretlendirmede yeni döneme adım atıyor.

Kurulduğu yıldan itibaren kendi sektöründe açık ara liderliğini koruyan HCS, iş ortaklarının desteğiyle geldiği noktada, müşterilerinden gelen istekleri de göz önünde bulundurarak bir yeniliğe imza atıyor. Kur riskini ortadan kaldırmak ve iş ortaklarının sektörde daha rahat hareket etmesine olanak sağlamak amacıyla ürün satışları artık dolar yerine TL üzerinden gerçekleştirilecek.

HCS olarak sektörde bir ilke imza attıklarını ve bundan gurur duyduklarını belirten HCS Kablolama Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, “Sektör ayırmaksızın, bilgi teknolojilerinin kullanıldığı her yerde HCS ürünleri önemli rol oynuyor.  Yapısal kablolama sistemlerinde kullanılan ürünlerimiz bina projelerinin bir parçası olarak algılanıyor ve müteahhitler tarafından anahtar teslim ve tekliflerde TL bazında gerçekleştiriliyor. Bu durumda bizden dolar teklif alan proje firmaları doğal olarak kur riski ile karşı karşıya kalıyorlardı. Kur riskini ortadan kaldırmak ve iş ortaklarımızı rahatlatmak için 2014 başından itibaren ürün satışlarımızı TL cinsinden yapmaya başlayacağız” dedi.

HCS olarak kablo sektörünün önemli ve en büyük şirketlerinden olduklarının altını çizen Mustafa Boydak, “2013 yılında üretim tesislerimizin yenilenmesi konusunda önemli çalışmalar yaptık ve kapasitemizi arttırdık. Kayseri’de yer alan fabrikamız 20 bin metrekare kapalı alanlı Avrupa’nın en modern data kablolama ürünleri üretim tesislerinden birine taşındı. Satışlarımızda TL’ye geçişimizle birlikte 2014 yılında müşteri memnuniyetini arttırmayı, artan kapasitemiz ve genişleyen ürün yelpazemizle müşteri beklentilerini azami düzeyde karşılamayı hedefliyoruz”  diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Riskli yapı tespiti yapan kuruluşlara çeki düzen getirildi

  Kentsel dönüşümde uygulamadan kaynaklanan duraksamaların önlenmesi için Uygulama Yönetmeliğinin bazı maddeleri…

Nisan ayından sonra gelen faizlerdeki indirim, emlak piyasasını canlandırdı

  Merkez Bankası’nın faiz indirimi ve bankaların hizmete sunduğu alternatifli konut kredisi…

3M, Energy Star Ödülü’ne 10. kez layık görüldü

    3M, EPA Energy Star Sürdürülebilir Mükemmellik Ödülü’ne art arda 10.…

Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin ilk Türk başkanı oldu

Galataport İstanbul Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, MedCruise Birliği’nin 59.…