Connect with us

Haberler

Goodyear’ın ticari araçlar için geliştirdiği UltraGrip kış lastikleri ile yolunuz hep açık !

Yayın tarihi

-

 

Goodyear’ın ticariaraçlar için geliştirdiği kış lastiği UltraGrip sadece M+S sembolü işaretitaşımakla kalmıyor, üç tepeli kar tanesi (3PMSF) sembolü için gerekli performanskriterlerini de karşılıyor.

Goodyear, 12 Kasım 2012 tarihi itibariyle AB ülkelerinin büyük bir kısmında olduğu gibi Türkiye’de deyürürlüğe giren Ticari Araçlarda Kış Lastiği Zorunluluğu Yasası’nı destekliyor.Henüz tüm Avrupa Birliği’nikapsayan, kış lastiği kullanımıyla ilgili genel bir mevzuat bulunmuyor.Günümüzde zorunlu kış lastiği kullanımı, ulusal yasalarca belirlenerekdüzenleniyor. 661/2009 sayılı AB yönetmeliği uyarınca kış lastiğinin, sırtdeseni, sırt bileşeni ya da yapısı, kar durumunda normal lastikten daha iyiaraç hareket performansı sunacak şekilde tasarlanması gerekiyor.

Dünyanın en büyük lastiküreticilerinden Goodyear, Avrupa’da ve Türkiye’de ticari araçlara özelgeliştirip satışa sunduğu, Goodyear UltraGrip lastikleri ile“Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller İle Tartı ve Boyut ÖlçümToleransları Hakkında Yönetmelik”e uymak mümkün.

Goodyear Turkiye Ticari Lastikler Direktoru Mahmut Sarioglu

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktöru Mahmut Sarıoğlu

Goodyear’ınotobüsler için özel olarak geliştirdiği kış lastiği UltraGrip Coach ile ilgili bilgi veren Goodyear Türkiye Ticari LastiklerDirektörü Mahmut Sarıoğlu, “UltraGrip Coach lastiklerimiz, geçenseneden bu yana pazarda yer alıyor ve olumlu geri bildirim alıyoruz. Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıluygulanmaya başlanan yönetmelik dahilinde, ticari araçların 1 Aralık 2013tarihinden itibaren kış lastiğine geçme zorunluluğu bulunuyor. UltraGrip Coach lastiğimizin performanskriterleri, kış koşullarında seyahat eden otobüs kullanıcılarınınihtiyaçlarını, beklentilerin üzerinde karşılayarak, kazaların yaşanmasına ya dayolların kapanmasına engel oluyor. Bu bağlamda kış lastiğinin öneminin altınıbir defa daha çizmek istiyoruz.” dedi.

Kış Lastiği Etiketleme

Kış lastiklerini standart lastiklerdenayırmak için lastiklerin yan kısımlarında kullanılan etiketleme, AB mevzuatınca[1]da belirtildiği üzere M+S’dir. 1 Kasım 2012’de, 117-02 sayılı UNECEYönetmeliği, AB’de yeni bir işaretlemeyi resmi olarak tanımlamıştır. ‘3 tepedağ’ sembolü ya da üç tepeli kar tanesi 3PMSF yasal olarak, M+S işaretininaksine, yalnızca lastiğin, “kar tutunma indeksi” adlı minimum performans eşiğigerekliliğini karşıladığı durumlarda kullanılabilir. Şu an M+S izinli birişarettir. Ancak kış koşullarında minimum garanti edilen performans açısındanyasal bir geçerliliği yoktur. M+S lastiklerinin, normal lastiklerden daha iyikar sürtünmesi vardır ancak yeni üç tepeli kar tanesi tanımı için yasal olarakgereken kar tutunma eşiğini geçmeleri gerekmez.

 

KışLastiklerinin Avantajları

Kış lastiği kullanmak, aracın kışmevsimi süresince, özellikle yolların kar ve buzdan etkilendiği durumlardaperformansının en iyi seviyede olmasını garanti eder. Lastikler sıcaklığa farklı tepki verir; busebeple bu tür durumlar için özel bileşenler ve sırt desenleri gereklidir.Elbette direksiyon, fren kontrolü ve sürtünme için iyi bir  tutunma esastır. Karda ve buzda iyi tutunma veyüzey suyunu etkin temizleme için doğru özelliklere sahip sırt bileşeninin yanısıra daha keskin  bir sırt deseni degereklidir.

Ticari kış lastiklerinin önemliavantajlarından biri, zor hava koşullarında hareket edebilmeleridir. Yoldatutukluk yapmaması, geç teslimat, bozulmuş ürün gibi durumlarının önlenmesiaçısından ekonomik avantajlar sağlar.

Goodyear Lastikleri T.A.Ş.hakkında

Üretim, satışve satış-sonrası hizmetleri ile lastik sektöründe faaliyet gösteren GoodyearLastikleri T.A.Ş., dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear Tireand Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak, 1 Eylül 1961’de kuruldu.Goodyear Lastikleri T.A.Ş.; Türkiye’de 1,200’ü aşkın çalışanı ile İzmit ve Adapazarı’ndaki2 üretim tesisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, ürünlerini Goodyear,Dunlop, Fulda, Sava ve Debica markaları altında üretip tüketicilerinesunmaktadır. Şirket Türkiye’de, yaklaşık 700 bayisi ve 300’ü aşkın araçservisleri kanalıyla tüketicilere hem tüketici lastikleri hem de ticarilastikler ve hizmetler sunmaktadır. Goodyear Lastikleri T.A.Ş., ürünleri veTürkiye’deki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.goodyear.com.tradresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Devamı
Advertisement
Yorum yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kablo sektörünün lideri en güçlü 50 kadın CEO arasında

Yayın tarihi

-

Ekonomist ve Capital dergilerinin “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” araştırması sonuçlandı. Kadın üst düzey yöneticilerin temsil ettikleri şirketlerin cirosuna göre sıralandığı listede, Türk kablo sektörünün öncü firması Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Cinzia Farisè de yer alarak, Türkiye’nin en güçlü kadın CEO’larından biri oldu.

 Türk Prysmian Kablo, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. Şirketin geçtiğimiz yıl görevi devralan CEO’su Cinzia Farisè, Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Ulusal ve çok uluslu şirketlerde uzun bir kariyere sahip olan, hem hizmet hem endüstriyel üretim alanlarında, özel sektörde ve kamuda yönetici ve icracı olmayan yönetici olarak çalışan, birçok firmanın yönetim kurulunda görev yapan Cinzia Farisè, kablo sektöründe ve Prysmian Group bünyesinde 10 yıl boyunca deneyim kazandıktan ve giderek artan sorumluluklar üstlendikten sonra, geçtiğimiz yıl Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak Türkiye’de göreve başladı.

Mudanya’da 500’ü aşan çalışanıyla yenilikçi kablo çözümleri ve sistemleri geliştiren Türk Prysmian Kablo, Cinzia Farisè’nin liderliğinde 2019 yılını yaklaşık 1,5 milyar TL ciroyla kapadı.

İnovasyon ve sürdürülebilirlikle büyüyor

Türk Prysmian Kablo’yu kablo sektörüne liderlik eden büyük bir aile olarak tanımlayan ve  ilk hedeflerinin, her gün kriz, kur dalgalanması veya Covid-19, sorun ne olursa olsun en iyisini bekleyen yüzlerce müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincinde çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Cinzia Farisè, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödülün arkasında, daima ileriye bakan, kendine hedefler koyan, inovasyonla sürdürülebilir uzun vadeli büyümeyi bir araya getiren Türk Prysmian Kablo ailesinin işine olan bağlılığı ve tutkusu var. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuzdan aldığımız güçle, Türkiye’nin en prestijli projelerinin çözüm ortağı olarak, Türkiye’nin sanayileşmesine ve ekonomisine katkılarımızı sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Ve bugün, ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluğu faaliyetimizin tüm yönlerine entegre etmek amacıyla, iş modelimizi güçlendiriyor ve toplum için fayda sağlamak üzere, Şirketimiz için kar sağlıyoruz.”

Mudanya’dan dünyaya

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için, 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian Kablo, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar da Türk Prysmian Kablo’nun imzasını taşıyor. Şirket, her sektörde büyük proje ve yatırımların güvenilir çözüm ortağı olarak katkı sağlamaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Haberler

Akıllı sel bariyerleri, sel baskınlarının önüne geçecek

Yayın tarihi

-

Yazar:

Küresel ısınma ve buna bağlı olarak değişen iklim koşullarıyla ülkemizde son yıllarda sıkça sel felaketi yaşanıyor. Kırsal alanların yanı sıra şehir merkezlerini de etkileyen sel felaketlerine yine teknoloji çözüm sunuyor. Türkiye’nin bariyer markası Arma Kontrol’ün geliştirdiği, yağmur ve su sensörleriyle desteklediği Sel Bariyerleri, yağmur anında otomatik olarak devreye girerek, can kayıplarının ve maddi kayıpların önüne geçilmesini sağlayacak.

Tamamı Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibiyle yüksek güvenlik ürünleri sunan Arma Kontrol, son yıllarda değişen iklim koşullarına bağlı olarak ülkemizde de sıkça yaşanan sel baskınlarını, akıllı sel bariyeri çözümleriyle bir felakete dönüşmeden engelleyecek.

Yağmur sensörü, su seziciler, loop dedektörü gibi teknolojilerle güvenlik seviyesi artırılan ve yağmur anında otomatik olarak çalışan sel bariyerleri, farklı yükseklik ve uzunluk alternatifleriyle fabrikalardan üretim tesislerine, apartmanlardan sitelere kadar istenilen her alana uygulanabiliyor. Sağladığı yüksek mukavemetle, toprak kayması ve erozyon gibi doğal felaketlere karşı kalkan görevi de gören sel bariyeri, riskli kamu alanlarında emniyet ve savunma duvarı olarak da görev alabiliyor.

“Kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Arma Kontrol olarak her zaman insanlar ve ülkemiz için çalışıyor, onlar için üretiyoruz. Son yıllarda ülkemizde sıkça sel felaketi yaşıyoruz ve birçok canımızı bu felaketlerde yitiriyoruz. Can kayıplarının yanı sıra milyarlarca liralık milli servetimizin de yok oluşunu izliyoruz. Arma Kontrol olarak bu felaketlerin ve kayıpların önüne geçebilmek için sel bariyerleri çözümleri geliştirdik. Bariyerlerimiz ile yaşanan sel felaketlerindeki kayıpları en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu zamana kadar fabrika, depolar ve özel mülkler gibi birçok yerde sel bariyerlerimizin etkinliğini kanıtladık” dedi.

2 metreden 6 metreye kadar seçenek sunuyor

50 cm’den 130 cm’ye kadar değişen yükseklikte, 2 metreden 6 metreye kadar değişen uzunlukta üretilebilen sel bariyerleri, hidrolik ve pnömatik sistemde çalışıyor. Akü desteğiyle olası elektrik kesintilerinde de çalışabilen bariyerin güneş enerjisi desteği de bulunuyor. 4 ila 6 saniye gibi kısa sürede otomatik olarak açılıp kapanabilen bariyer, -25 ila 50 derece arasında sorunsuzca görevini yerine getiriyor. Bariyer GSM, Plaka Tanıma Sistemi, OGS-HGS, Kart Okuyucular gibi her türlü Access Kontrol Sistemi ile entegre olabiliyor.

Haberin Devamı

Haberler

Türk şirketi üç kıtaya madeni yağ ihraç ediyor

Yayın tarihi

-

Yazar:

Özerşah Enerji
Madeni yağ üreticisi Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri, e-ihracat platformu ile Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’i aşkın ülkeye ihracat yaptığını duyurdu.
Madeni yağ üretimi limitlerini artıran Özerşah Enerji, uluslararası hedeflerini gerçekleştirme hedefiyle ihracata yöneldi. Yerli üretici, e-ihracat platformu TurkishExporter ile adım attığı iş birliği sayesinde madeni yağ ihracatını Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarından 15’den fazla ülkeye taşıdığına dikkat çekti.
“Dünya standartlarında üretim gerçekleştiriyoruz”
20 yıldır iç piyasanın madeni yağ talebini karşıladıklarını kaydeden Özerşah Enerji ve Petrol Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah Arvas, “2001 yılında kurduğumuz ilk fabrikamızın ardından 2007 yılında Adana’da ikinci fabrikamızla çalışmalarımıza hız verdik. 2015 yılında Kocaeli Dilovası’nda kurduğumuz üçüncü fabrika ile dünya standartlarında üretim gerçekleştirmeye başladık. Otomotiv, sanayi ve endüstriyel yağları, marin yağları, proses yağları, gres yağları, oto bakım ürünleri, organik ve konsantre antifriz gibi ürün sınıflarında üretim ve satış faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
“Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz”
İhracatta ağırlık vererek kendilerine yeni bir ticari yol seçtiklerini dile getiren Fetullah Arvas, “Hem yurt içi hem de yurtdışı pazarda Monex, Woil ve Hexon markalarımızın kalitesi ve güvenirliliğini daha fazla sayıda tüketiciyle buluşturmak ve markalarımızın bilinirliğini üst seviyelere çıkarmak adına araştırma ve inceleme yaparken TurkishExporter ile tanıştık. Birlikte çıktığımız yol sayesinde bugün Asya, Avrupa ve Afrika’da 15 ülkeye ihracat yapar hale geldik. İhracat hedefimizi daha da büyüterek yolumuza devem edeceğiz. Dünya devi olma hedefimize her sene daha fazla yaklaşıyoruz. Aynı zamanda seçkin markaların fason üretimini de başarı ile sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.
Haberin Devamı
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com